Ostrožané na vítězné vlně, šesté vítězství v řadě v hanácké Kroměříži

os7Šestý korálek vítězství v řadě navlékli ostrožští hokejisté v Kroměříži. Po většinu zápasu byli lepším týmem, vypracovali si nespočet šancí, ale nakonec odjížděli po kvalitním týmovém výkonu z hanácké metropole pouze s těsným vítězstvím 2 : 3.

Zápas se od počátečních chvil odvíjel podle našeho scénáře. Domácí sice prověřili brankáře Viktora Valúcha úvodními střelami, ale ty byly pro něj jen dobrou rozcvičkou. Naopak po prvním pořádném závaru udeřilo na druhé straně. Třetí útočná řada sevřela kroměřížské hráče ve vlastní třetině v dlouhém zámku a po hezké kombinaci se trefil poprvé za záda domácího brankáře centrforward Kuba Zalubil. Skvělé, vedeme 0 : 1 a dál se tlačíme do zakončení. Chvílemi to vypadá, že se nehraje v Kroměříži, ale na domácím stadionu. Vytváříme si množství brankových šancí, ale soupeře drží nad vodou gólman Svoboda, který vytahuje jeden zákrok lepší, jak druhý.

Ve 13. minutě už ovšem nestačí na nátlakovou a průraznou akci Víta Miky, který po vyjetí spoza branky prohrnuje puk až do brány, 0 : 2.

Bohužel hned po vyhraném vhazování na středovém kruhu zcela zbytečně nahazujeme kotouč do vlastního pásma, který se obráncům na zmrazcích u mantinelu velmi těžce zpracovává. Poskakující puk za brankou získává Jelínek, jenž hned zprvní nachází v předbrankovém prostoru najetého Mertu a ten ho zkušeně věší pod víko.  Naprosto zbytečné snížení na 1 : 2 dává domácím křídla a trochu nás zatlačí. Na to máme svoji odpověď ve dvou bleskových protiakcích s přesnými střelami na kroměřížskou bránu, Svoboda však likviduje. Před koncem úvodní části se domácí dostávají do slibné šance, ale Valúch s jistotou kryje a do kabin jdeme s jednobrankovým náskokem.

Druhá pasáž začala očekávaným kroměřížským tlakem, který je navíc je podpořen domácí početní výhodou a následně druhou, ale tlak dokážeme konsolidovanou obranou hrou a dobrými zákroky Valúcha eliminovat. Navíc často podnikáme rušivé protiútoky, kde hrozíme častou střelbou na domácí svatyni. Ve 32. minutě se daří parádní kontr v podobě "žabičky" Honzy Machálka mezi dva kroměřížské beky, kam je v plné rychlosti najetý Kuba Zalubil a jeho přesná střela z mezikruží zaplouvá nad Svobodovým betonem do sítě. Vedení 3 : 1 nás uklidňuje a hrajeme svoji hru s tím, že ve zbytku prostřední části hry nepouštíme soupeře do žádných větších šancí. Střely ze střední vzdálenosti blokují většinou bránící hráči a co projde, chytá s jistotou Valúch.

Do závěrečné třetiny vstupujeme sebevědomně a držíme se spíše v útočném pásmu, kde si vytváříme další střelecké příležitosti, ale Svoboda je vždy na místě. Domácí se díky tomu nemohou dostat do útočného tempa a to je pro ně skličující. Ve 46. minutě uniká do brejku Vilda Galuška, ale tutovou šanci v samostatném nájezdu nedokáže zrealizovat.  V 51. minutě proniká do útočného pásma Radek Kučera a jeho tvrdá bekhendová střela končí na horní brankové konstrukci. Hosté se radují z dosažené branky a někteří domácí hráči přikyvují, ale hlavní arbitr, který viděl situaci z poměrně velké blízkosti rozpažuje ruce, neboť dle něj kotouč nepřešel brankovou čáru celým objemem.

Neproměňování šancí nás může mrzet v 54. minutě, kdy domácí zásluhou Jergla snižují na 2 : 3 a kontaktní gól je burcuje do ataku. Zkouší všechny možné pokusy a finesy, odvolávají brankáře, ale ostrožská obranná zóna v čele s gólmanem Valúchem je nepropustná.

Šedesát zápasových minut se naplnilo a na nové světelné tabuli za naší brankou svítí konečný stav 2 : 3. Ostrožské ruce letí nad hlavu a máme za sebou šestý vítězný souboj v řadě...

Díky kluci, bylo to parádní "hodové" představení, teď to můžete jít oslavit s ostrožsků hodovů chasů.

HK Kroměříž - HOKEJ Uherský Ostroh  2 : 3 (1 : 2, 0 : 1, 1 : 0)

Branky a asistence: 3. Zalubil Jakub (Rauš M., Beneš), 13. Mika (Žabčík, Zalubil Lukáš), 32. Zalubil Jakub (Machálek) – 13. Merta (Jelínek), 54. Jergl (Vaněk)

Rozhodčí: Volf - Blažek, Smetková

Vyloučení: 2:4