První přípravný zápas sehráli muži ve čtvrtek 22.8. v Kroměříži. Úvod utkání byl bruslařsky náročný pro obě strany a i přes lepší pohyb domácích se Ostrožané dostali do vedení díky přesné střele Víta Miky. Na konci první třetiny Hanáci vyrovnali a během druhé třetiny byli lepším týmem, přesto i po druhé části bylo skóre vyrovnané. Naopak poslední třetina byla v režii Ostrohu, ale žádná z vyložených šancí neskončila gólem. V poslední minutě zápasu rozhodl domácí útočník Merta o konečném výsledku 5:4 pro Kroměříž.
Ve středu 28.8. v 18 hodin je na programu druhé přípravné utkání. Na ledě loňského mistra SHKM Hodonín se pokusí svěřenci Ivana Klaudy a Jána Valúcha odčinit porážku z minulého týdne.
Tým mužů má za sebou 6 tréninků na ledě v Uherském Hradišti a ve čtvrtek 22.8. čeká na svěřence Ivana Klaudy první přípravný zápas v Kroměříži. Odveta je na programu v neděli 8.9. na domácím ledě. Mezitím se muži dvakrát utkají s Hodonínem, loňským vítězem Krajské ligy mužů. Součástí přípravy budou také dva duely s Břeclaví.

