Semifinálová série začala pro Ostrožany podobně jako ta čtvrtfinálová. První zápas doma, první prohra. V závěru přišlo vytoužené vyrovnání, v prodloužení rychlý konec. Hanakům jsme podlehli 2:3 v prodloužení.
Hned v úvodu utkání se dostali domácí do šance při přesilovce 5/3. Bohužel nebyla proměněna. Vedení se ujali hosté v 17. minutě po brance Moreva. Ostrožská odpověď přišla v nejlepší okamžik. V čase 19:50 srovnal stav Kuba Zalubil po kombinaci s Lukášem Zalubilem a Štěpánem Vaňkem. Po první třetině vyrovnáno 1:1.
První polovina prostřední části žádné branky nepřinesla. V 29. minutě dostal Hanáky po samostatné akci opět do vedení Morev. Soupeř se poté ocitl v 35. minutě v brejkové situaci, kterému jsme zabránili hákováním. Rozhodčí nařídili trestné střílení, ale Šurdu se Kroměříži nepodařilo překonat. V 36. minutě hosté dvakrát faulují a přichází další velká možnost vyrovnat. Přesilovku 5/3 jsme ani podruhé v zápase nevyužili. Po druhé třetině prohráváme 2:1.
Ve třetí třetině všichni dlouho očekávali na vyrovnávací branku. Šance rozhodně byly, jen se nedařilo proměňovat. V 56. minutě jeden z hostujících hráčů fauloval a vysloužil si pětiminutový trest a vyloučení do konce utkání za faul kolenem. Pro Ostroh to znamenalo početní výhodu až do konce základní části. Přesilovku využil v 59. minutě David Rauš a svou brankou poslal zápas do prodloužení.
Velkou radost ale vystřídalo 24 vteřin po zahájení desetiminutového prodloužení obrovské zklamání. Po ztrátě puku na modré se rozjel proti naší brance kroměřížský Hubík a rozhodl o prvním vítězství Kroměříže.
Série se hraje na tři vítězná utkání, takže první prohra nic neznamená. V pátek 25. 2. se semifinále přesouvá do Kroměříže, kde se popereme o vyrovnání. Zápas začíná v 18:00, přijeďte nás podpořit a staňte se naším šestým hráčem v hledišti!
OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO)
Zveřejníme po ukončení série.
HOKEJ Uherský Ostroh vs. HK Kroměříž 2:3 pp. (1:1, 0:1, 1:0)
Sestava UO: M. Šurý (M. Peprník) — T. Andrýsek, K. Man, Š. Vaněk, R. Kučera, D. Rauš — L. Zalubil, J. Zalubil, L. Galuška, F. Fuga, M. Rauš, F. Stránský, M. Kučera, P. Flora, O. Klauda, V. Mika, A. Rusňák, E. Juračka, P. Flora
Sestava KRO: T. Fajgl (J. Strašák) — K. Holík, R. Šťastný, M. Nesrsta, T. Andrýsek, J. Jergl, M. Vávra, J. Osina — J. Matějka, D. Hubík, M. Blinka, P. Zavřel, J. Podešva, A. Hradil, F. Laciga, D. Matula, J. Jelínek, L. Světlík, J. Morev
Branky a nahrávky: 17. Morev (Laciga, Blinka), 20. Zalubil J. (Zalubil L., Vaněk), 29. Morev, 59. Rauš D. (Flora Pa.) 61. Hubík
Vyloučení: 5:5 + (5 min. + OK - HK Kroměříž)
Rozhodčí: Viktor Schenel, Radim Slavka — Michal Maša, Radek Paulík
První třetina mohla připomínat úvodní část z pátečního zápasu, kdy jsme měli vysoké tempo a několik šancí ujmout se vedení, v brance hostů ale opět výborně úřadoval brněnský Tichon. Neproměnili jsme ani přesilovku 5/3. Stav po první třetině stále 0:0.
Druhá třetina přinesla demolici brněnské Techniky. Naše tažení zahájil Vít Mika v 27. minutě -1:0. O minutu později jsme ale faulovali a dostali se do oslabení. V 29. minutě přišel další trest. Vedení o jednu branku zatím moc neznamenalo a hostům se naskytla s početní výhodou 5/3 obrovská šance srovnat. To se naštěstí nestalo, kromě toho dokázal ujet Pavel Flora a během oslabení zakončit do odkryté brány po přihrávce Marka Rauše - 2:0. V 31. minutě jsme pro změnu získali přesilovku my. Po 28 vteřinách ji využil Filip Stránský - 3:0. V 33. minutě soupeř opět fauloval, další početní výhodu využil Lukáš Zalubil a vyhnal z branky hostujícího Tichona - 4:0. Nastupuje brněnská brankářská dvojka Marek Hasala a ještě ve stejné minutě musel za zády lovit další puk po střele Davida Rauše - 5:0. Po druhé třetině tak panovala na zimáku daleko optimističtější nálada než po první.
Sérii jsme nezačali dobře. První třetina prvního zápasu byla ještě vyrovnaná, ale v druhé jsme úplně propadli a začátek třetí třetiny nebyl o moc lepší. Vše se začalo otáčet od 50. minuty prvního zápasu, kdy jsme nic nevypustili ani za stavu 1:4 a chtěli ho dobře dohrát až do konce. Podařilo se nám kluky přesvědčit, že se musí snažit dál, i když je už první zápas ztracený, tak si soupeře chystáme na další utkání. To se podařilo. Konec prvního zápasu jsme byli lepším týmem a bylo vidět, že máme více sil. Druhý zápas byl asi náš nejlepší v sezóně. Musel se všem líbit. Nasazení obou týmů mělo parametry 2. ligy. Už z prvního zápasu jsme věděli, že jsme na tom fyzicky lépe. Lépe jsme bruslili, měli rychlejší pohyb a dařila se nám i rozehrávka. Navíc všechny tři lajny hráli velmi dobře, soupeře jsme dostávali pod tlak. Je pravda, že jsme prohrávali téměř celý zápas, ale byli jsme lepší a zaslouženě otočili. Od 3. třetiny bylo vidět, že máme více sil, lépe bruslíme a v prodloužení byl tento rozdíl už markantní. Ale nepodařilo se nám využít desítky šancí. Naštěstí se vše zlomilo v nájezdech a sérii vyrovnáváme. Třetí zápas jsme chtěli začít jako končil ten druhý. Bylo velmi důležité, že všechny tři pětky mají formu a každá dokáže soupeře zatlačit. Ve třetím zápase už máte soupeře přečteného a nám bylo jasné, že máme více sil, a když budeme dobře bruslit, nevypustíme souboj, nebudeme často vylučování, tak je prostě fyzicky (bruslařsky) přehrajeme.
Do utkání se všichni vrhli hned ze začátku ve vysokém tempu. Na pohled jsme byli lepší tým, ale kvůli neproměňování šancí a opět výbornému brněnskému brankáři se nepovedlo vstřelit první branku. V 7. minutě dostali domácí první možnost otevřít skóre, když bylo nařízeno trestné střílení. Šurda v bráně nezaváhal a v zásadním okamžiku tým podržel. V 10. minutě se ale brněnskému Pavlu Tomaníkovi podařilo vstřelit první branku – 1:0. V 16. minutě dokázal odpovědět Pavel Flora a srovnal stav na 1:1. Na konci první třetiny jdeme do oslabení a trest se přesouvá i do další části.
Na začátku druhé třetiny byl vývoj utkání stejný jako ve středu - 1:0, 1:1 a do 2. třetiny v oslabení. V 21. a 22. minutě rozhodčí opět zvedl ruku a v jednu chvíli seděli na trestné tři Ostrožané. Vše se podařilo ubránit. V 30. minutě ale přišlo další oslabení, tentokrát 5 minut. 2 minuty z trestu jsme odbránili a tentokrát pro změnu faulují domácí. Přichází hra 4/4. V 32. minutě se Brno dostalo zásluhou Tomaníka opět do vedení – 2:1. Do konce druhé části už se nic nezměnilo, do kabin se odchází za nepříznivého stavu.