Třetí kolo Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína nabídlo duel na nejmenším hřišti v lize v Brumově-Bylnici. Utkání, ve kterém jsme byli v pozici jasného favorita, jsme zvládli a vezeme další tři body do tabulky za vítězství 1:5.
První třetina začala velmi vlažně a diváci tak nemohli vidět žádné velké šance. První branka padla v 8. minutě, kdy zakončoval Lumír Galuška po přihrávce Filipa Stránského – 0:1. V 10. minutě signalizoval rozhodčí naši první početní výhodu. Šanci využil Martin Červenka a zvýšil náskok na 0:2. V zápětí ale přišla možná nečekaná odpověď domácích. Macháč během minuty bleskově snížil na 1:2. Ve 14. minutě jdeme do oslabení a domácí získávají naději na srovnání. Takový scénář se ale nekonal, naopak Filip Stránský dokázal vstřelit další branku 1:3. V 17. minutě přidal Jakub Zalubil další branku. Výsledek první třetiny 1:4.
Začátek druhé třetiny nebyl vůbec špatný. Půlminuty po vhození buly přidal pátou branku Vít Mika. To byl ale až do samotného závěru utkání poslední zajímavý okamžik. Po druhé třetině 1:5.
Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako ta předcházející. Ve druhé polovině jsme se sice dostali k několika šancím, dokonce dvakrát zazvonila tyčka po střele Erika Juračky a Víti Miky, zakončit se ale ani jednou nepodařilo. Skóre se tak od začátku druhé třetiny nezměnilo a zastavilo se na konečných 1:5.
Další utkání odehrajeme v neděli 9. 10. 2022 od 17:00 na domácím ledě proti SHKM Baník Hodonín B.
OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda):
„Povinná výhra a povinné body. Úkol jsme splnili a vyhráli. Co se týká projevu hry, tak to nestojí ani za komentář. Na malém hřišti jedním slovem „holomajzna“. Věříme a doufáme, že takový hokej už letos snad neuvidíme. Ostrožským fanouškům děkujeme za podporu.“
Sestava UO: Šurý (Peprník) — L. Zalubil, Man, Vaněk, L. Stuchlík, Fuga, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, M. Rauš, Stránský, P. Flora, Hlůšek, Polehňa, Mika, Juračka, P. Flora
Sestava BB: Žižka (Čada) — Kukuliš, Krůžela, M. Lysák, Vaněk, Strnka, T. Lysák — Bezděk, Novosad, Pigulevskyi, Obadal, Častulík, Divoš, Lysák, Sopek, Macháč, Arik, Nesrsta
Branky a nahrávky: 12. Macháč (Novosad) – 8. Galuška (Stránský), 11. Červenka (Mika), 15. Stránský (Flora), 17. Zalubil (Červenka), 21. Mika (Červenka, Vaněk)
Tresty: 6:6
Rozhodčí: Tomas Šico – Marek Šiška, Pavel Tomeček
První velká šance se nám naskytla hned ve 2. minutě zápasu, tu ale zastavil strážce domácí branky Fajgl. Naopak domácí se ujali vedení už ve 4. minutě utkání, kdy využil početní výhodu kroměřížský Podešva a potrestal tak náš první faul - 1:0. Srovnávací branka padla v 13. minutě v podání Kuby Zalubila, když předvedl podobnou akci jako v nedělním zápase proti Blansku. Objel branku zleva a opět zakončoval do prázdné branky u pravé tyčky. Rozhodčí nám přidělil ještě další dva tresty. Vše se ale podařilo i se zazvoněním tyčky ubránit a do kabin se odcházelo po první třetině za vyrovnaného stavu 1:1.
Na začátku závěrečné části nás rozhodčí opět posílá do oslabení, tentokrát dokonce jen do třech hráčů. V 45. minutě výhodu 5/3 využil Jergl a srovnal na 2:2. Vedení nám vrátil až v 54. minutě Lumír Galuška. O minutu později jdeme opět do oslabení. Deset vteřin před koncem trestu padl opět srovnávací gól domácích po prohraném buly - 3:3. Do konce základní části se už stav nezměnil. Následovalo prodloužení 3/3, které po dvou minutách ukončil Kuba Zalubil po přihrávce Víti Miky.
Skóre otevřel v 6. minutě zkušený Vít Mika po přihrávce Martina Červenky. Tato dvojice z první lajny během zápasu několikrát ukázala svoji sehranost. V 11. minutě jsme obdrželi první a poslední trest. Soupeř ale výhodu nevyužil a až do konce první třetiny zůstalo skóre nezměněno v poměru 1:0.
Druhá třetina víceméně rozhodla o celkovém výsledku. Už ve 23. minutě mohli ostrožští fanoušci zvedat ruky nad hlavu. Vůbec poprvé se za náš mužský tým trefil odchovanec Libor Stuchlík po nahrávce Petra Flory. O necelou minutu později odstartoval své tažení další nováček týmu – Martin Červenka, který několik sezón působil v Uherském Hradišti. V následující sezóně posílí útočné řady našeho týmu. V 26. minutě se podařilo Blansku snížit po brance hrajícího trenéra Marka Antala na 3:1, ale to bylo ze strany soupeře vše. Naopak v 32. minutě úřadoval opět Martin Červenka. Přidal svůj druhý gól a zvýšil na 4:1. V 34. minutě přišel asi nejhezčí okamžik zápasu, když si vzal kotouč Jakub Zalubil, objel branku zleva a než se hostující brankář přemístil k pravé tyčce, zakončoval Kuba do prázdné branky – 5:1. V 37. minutě přišel jediný trest hostů, přesilovku 5/4 po 30 vteřinách využil Martin Červenka a za HOKEJ Uherský Ostroh si připsal už druhý hattrick (první v Lanškrouně).