Mladší žáci výsledkově ovládli nedohranou sezónu

MŽ 2019Mladší žáci v letošní sezoně potvrdili, že loňský historický úspěch, když suverénně ovládli Ligu mladších žáků Zlínského kraje, nebyla jenom pouhá náhoda. Přestože letošní sezónu hokejový svaz ukončil v důsledku „koronavirové  krize“ čtyři kola před koncem, naši mladíci si ještě před tímto datem vytvořili nedostižitelný náskok 12 bodů, který by jim zaručoval jasné vítězství..

Do nového ročníku soutěže 2019/20 přitom kluci nevstoupili nijak oslnivě, když první dva zápasy, i díky absenci klíčových hráčů, ztratili. Pak, se ale rozehráli ke skvělým výkonům a z následných 23 utkání, pokaždé vyšli jako vítězové, čím vytvořili neuvěřitelnou šňůru vítězství. A nebyla to vítězství mnohdy jednoduchá. Některé zápasy odehráli v jasné převaze, jindy přišla utkání, kdy se museli prát a makat až do závěrečných sekund a otáčet nepříznivý vývoj, aby nakonec mohli slavit pocit z vítězství. Zjistili, že ani výsledek 0:8 v polovině utkání neznamená, že se musí prohrát ! A to je pro jejich budoucí hokejovou kariéru velice důležité. Prožít si takové souboje a zjistit, že i když se prohrává, nesmí se házet flinta do žita, ale je potřeba se semknout, zabojovat a jít si za svým cílem. Prostě to nevzdát…

Letošní sezóna také ukázala, že je na čem stavět. Každý z hráčů týmu měl své místo. Ať už brankáři, obránci nebo útočníci. Samozřejmě každý hráč je typově trochu jiný. Někteří hráči jsou tvořiví, jiní jsou od narození střelci, další lépe brání. Někdo líp bruslí dozadu, jiný umí lépe kličku, střelu nebo nezištně nahrát, ovšem dohromady tvoří jeden tým. Kluci ročníku 2007, kteří tvořili základ kádru, odchází do starších žáků, kde se určitě neztratí a doplní borce z ročníku 2006. V mladších žácích zůstane ročník 2008 a přibudou k nim hráči z pátých tříd ročníku 2009, kteří měli rovněž výsledkově velice dobrou sezónu a někteří již letos nakoukli do mladších žáků.

Ostrožští mladíci zažili parádní hokejový rok, v žákovské lize zvítězili ve 23 utkáních v řadě, ale rovněž úspěšně reprezentovali náš klub na turnajích před, nebo v průběhu sezóny. Na turnaji ročníků 2007 ve Světlé nad Sázavou, který se hrál jako Memoriál Josefa Vašíčka, tragicky zemřelého českého reprezentanta, ukázali svůj um a hokejové dovednosti a jasně turnaj opanovali. Dalšího cenného úspěchu a zlaté medaile získali na Vánočním turnaji v Jaroměři. Bohužel, již nemohli obhajovat předloňské prvenství na prestižním FAJNÉM turnaji ve Frýdku-Místku, který se měl konat na konci letošního dubna.

Naši hráči v této sezoně udělali opět velké pokroky, a to jak v individuálních dovednostech, tak i po herní stránce v kombinacích a v celkové organizaci hry. Přispěly k tomu i speciální tréninky pro brankáře a tréninky bruslení a herních dovedností. To jim pak velmi pomáhalo v zápasech, do kterých si z tréninku přenášely i další prvky, jako herní kombinace, křížení, tandemy, rychlé přihrávky přes osu, kterými si vytvářeli šance a ve spojení s úspěšnou střelbou a zakončením, je dokázaly proměňovat.  S poctivým tréninkem přicházejí úspěchy v zápasech. A tato sezóna opět ukázala, jak je důležité tvrdě makat na trénincích a proč mají tak rádi a hrají sport, který se jmenuje HOKEJ.

A hokej je v první řadě sport, a sport se hraje pro radost a pro ten jedinečný pocit, kterému se říká vítězství a měl by se hrát od první minuty až do závěrečné sirény. Protože pokud to během hry vzdáte, nezažijete na konci ten blažený a šťastný pocit, pro který tu všechnu dřinu děláte a který dělá sport sportem.

 

Mladší žáci během sezóny 2019/20 nastupovali v sestavě:

Brankáři: Kuča Daniel, Nevídal Dan

Hráči: Korbel Adam, Wasserbauer Marek, Lisý Matúš, Jagoš Filip, Žák Darek, Můčka Tomáš, Dobřecký Adam, Stuchlík Patrik, Polehňa Vojta, Jestřabík Tomáš, Vlk Filip, Kočica Vojta, Žufánek Antonín, Švédík Matyáš, Martin Luža, Jakeš Viktor, Nevídal Dominik, Tomek Libor.

Trenéři: Petr Korbel, Aleš Dobřecký