Žáci úspěšně zakončili v ligových soutěžích rok 2019

IMG 0331Ostrožští žáci se těsně před Vánocemi úspěšně rozloučili s letošním rokem 2019. Soupeřem jim byl tým z Valašska, VHK Vsetín. Pro mladší žáky to znamenalo souboj o vedení v soutěži. Nejspíš je svazovala nervozita, protože odehráli dvě velmi špatné třetiny. Avšak v třetí, vstali z mrtvých, soupeři během čtyř minut vstřelili pět branek a nakonec vyhráli 8:6! Starší odehráli velmi slušné utkání, dařilo se jim střelecky a soupeři nadělili 19 hezkých kousků.

Mladší žáci:

Souboj se Vsetínem, tradičně nabízí výborný hokej a mnoho dramatických okamžiků. Tentokrát, ale přijel výborný tým, který dvě třetiny byl jasně lepším mužstvem, jenž lépe bruslil, kombinoval a na ledě jasně dominoval. My jsme nestačili rychlostně ani technicky, naše kombinace byly pomalé a složité. A když už jsme se dostali do šance, zakončovali jsme nedůrazně. Touto mdlou hrou jsme hráčům ze Vsetína dovolili během druhého dějství luxusní náskok 5:1. Jenže tento výborný celek, má tradičně problém s disciplínou. Zbytečnými fauly nám nabídl přesilovky, které umíme využít. Do konce druhého dějství snižujeme na 5:3. Naši borci si v šatně odpočinuli a vycítili šanci s výsledkem ještě něco udělat. Do třetí třetiny nastoupil úplně jiný tým. Za 17 sekund dvěma góly srovnal a za další tři minuty přidal ještě tři branky. Ze stavu 1:5, bylo během sedmi minut čistého hracího času, skóre 8:5! Naráz nás byl plný led, a i přes soupeřovo snížení, jsme dovedli zápas do vítězného konce 8:6!

Slovo trenéra: "Dvě třetiny jsme nestačili výbornému soupeři, který měl tři vyrovnané a výborné lajny. Oceňuji, že i když se nám nedařilo, nevzdali jsme to, lídři týmu to vzali na sebe a strhli celé mužstvo. Za to si všichni užili zasloužené emoce v podobě vítězství. O tom je sport…

HOKEJ Uherský Ostroh – VHK Vsetín 8:6 (1:3, 2:2, 5:1)

Branky: Dobřecký Adam 2x, Vlk Filip 2x, Wasserbauer Marek 2x, Kočica Vojta 1x, Stuchlík Patrik 1x

Asistence: Dobřecký Adam 3x, Vlk Filip 2x Kočica Vojta 1x, Stuchlík Patrik 1x, Jestřabík Tom 1x, Polehňa Vojta 1x.

IMG 0355Starší žáci:

Utkání jsme začali nešťastně, když z první šance soupeř skóroval, ale to bylo z jeho strany až do poslední třetiny vše. Inkasovaný gól naše hráče nabudil a aktivně se pustili do Vsetíských a v osmé minutě již vedli 6:1. Druhou třetinu jsme stříleli góly pouze my a postupně navyšovali stav až na 11:1. V závěrečné pasáži ještě spustil kanonádu Honza Lekeš, který v utkání nastřílel neskutečných 9 branek. Chybělo jen málo (dvě tyčky v poslední minutě) a soupeř odjížděl od nás s dvacítkou! I tak si kluci výborně zahráli a zaslouženě zvítězili 19:3.

Slovo trenéra: "Soupeř nebyl tak špatný, jak může napovídat výsledek, ale obrovský rozdíl byl v brankářích. Ostrožský gólman náš podržel, kdežto vsetínští strážci svatyně neměli svůj den. My jsme toho využili a s chutí si zastříleli."

HOKEJ Uherský Ostroh – VHK Vsetín 19:3 (7:1, 4:0, 8:2)

Branky: Lekeš Jan 9x, Stuchlík Libor 3x, Lisý Matúš 2x, Kukuliš Adam 2x, Smetana Václav 2x, Procházka Marek 1x,

Asistence: Smetana Václav 9x, Kukuliš Adam 3x, Pěchula Filip 3x, Stuchlík Libor 3x, Lekeš Jan 2x, Mach Adam 1x.

Všem hráčům, rodičům a fanouškům přejeme hezké a pohodové Vánoce a do Nového roku hodně zdraví, štěstí a sportovních úspěchů….