Slovácké derby odehráli minulou neděli také hráči 4. a 5. tříd (+ VIDEO)

logo hc 01Hnedka den po vítězném zápase ostrožských mužů v Uherském Hradišti, sehráli na ledě soupeře v neděli 17. listopadu také své malé Slovácké derby hráči 4. a 5. tříd. Nejprve na led nastoupili 4. třídy. Zimní stadion v Hradišti patří rozměrově, co se týče ledové plochy, k největším stadionům v našem kraji. V kombinaci systému hry na délku hřiště je toto pro takovou kategorii trošku nešťastné, protože kluci mají hrací interval jednu minutu a pokud nezachytí přihrávku, nebo jim ujede puk, musí se pro něj přes celé hřiště vracet a místo kombinačního hraní hokeje na celé polovině hřiště, na ledě jenom honí puky. Navíc se hrálo i na ofsajdy, na které rozhodčí jen upozorňovali, aby se hra zbytečně nepřerušovala. Ale podle pravidel Českého hokeje, je to jedna ze dvou možností systému hry 4. tříd a my jsme se museli přizpůsobit. Bylo vidět, že domácí jsou na rozměry svého hřiště zvyklí a přehrávali nás ve všech směrech. My jsme se ale postupem času zlepšovali a začali jsme dávat i nějaké góly. Jak všichni vědí u kategorie 4. tříd nejde o výsledky, ale o to, aby si všichni zahráli a vyzkoušeli si v zápase dovednosti, které se naučili na tréninku. To se většině podařilo a bylo to i vidět. U našich hráčů jsme se poslední dobou na trénincích zaměřili hlavně na zdokonalování bruslení, což očividně přináší ovoce. Potvrzuje se to, že hokej je hlavně o bruslení, nad kterým hráč nesmí přemýšlet, aby se mohl věnovat práci s kotoučem.

Sestava 4. tříd:

„A“: Vopravil Lukáš – Prokeš Jan, Skočík David, Ludvík Štěpán, BřečkaVojtěch, Břečková Veronika, Jurčík Jan.

„B“: Kyncl Jakub - Chudík Martin, Beránek Tobiáš, Habanec Ondřej, Krátký Adam, Krátký Dominik, Slezák Marek, Maňák Jiří, Polášek Jakub, Štulc Jiří.

Páté třídy už hrají své zápasy podle standardních hokejových pravidel, s výjimkou hry do těla. Na zápase bylo také pikantní, že oba týmy v krajské ligové soutěži do té doby neztratily ani bod, takže utkání bylo přímým soubojem o první místo v tabulce.

První třetina začala opatrně a naše schopnost" zaleknutí se soupeře" na jeho ledě opět zafungovala. Kromě pár pěkných akcí jsme nepředváděli hokej, jaký umíme hrát a po první siréně svítil na tabuli stav 2:1 pro domácí. Katastrofa přišla ovšem v prostřední části, kdy jsme si na ledě vyměnili strany, což jsme doteď v soutěžních zápasech nedělali a tuto chybu bereme na sebe my trenéři. Kluci absolutně nevěděli kde a jak mají hrát. Během ní jsme si pořádně nevytvořili žádnou šanci,dvakrát jsme inkasovali a najednou jsme prohrávali 4:1. Ale naštěstí jsme ve 37 minutě vykřesali jiskřičku naděje, když jsme dokázali snížit na 4:2.Tak také skončilo druhé dějství.

Naši malí hokejisté byli z průběhu zápasu trošku zděšení, protože v sezóně ještě neprohráli a jejich soupeř se na střídačku vracel s úsměvem a vidinou možného snadného vítězství v derby. S klukama jsme si o závěrečné přestávce promluvili, řekli jsme jim, ať na druhou třetinu zapomenou a zmínili staré známé pořekadlo, že „zajíci se počítají až po honě“. Ve třetí třetině jsme se opět vrátili na „svoji“ stranu a tomu, co se začalo následně dít nemůžeme uvěřit my trenéři, ani rodiče ještě teď. Na led nastoupil úplně jiný tým a perfektním výkonem jsme zápas otočili ze stavu 4:2 na konečných 5:9 v náš prospěch. Klíčovou osobností zápasu byl náš gólman Dan Nevídal, který soupeře celkově vychytal, ale hlavně ve druhé třetině exceloval, když jsme jen díky němu inkasovali „pouze“ ve dvou případech. Všem hráčům bych chtěl poděkovat za to, že se nepoložili za nepříznivého stavu a dokázali sobě, nám a opět parádně fandícím rodičům, že jsou schopni vyhrát jakýkoli zápas s jakýmkoli soupeřem. Tímto výsledkem jsme se osamostatnili na prvním místě v tabulce.