V neděli se podařilo prolomit domácí smůlu, břeclavští lvi na Ostroh nestačili

V neděli bylo na programu 16. kolo krajské ligy mužů jižní Moravy a Zlína. Po několika nevydařených utkáních v domácím prostředí si odvezl soupeř z Uherského Ostrohu porážku 5:3.

www.hokejostroh.czDo nedělního utkání s Břeclaví jsme vstupovali s oslabenou sestavou. Chyběl Vít Mika, Vilém Galuška a Lumír Galuška, hned pár minut po startu utkání navíc odstoupil kvůli zranění kolene Štěpán Vaněk. A tak bylo potřeba značně zamíchat sestavou. Do prvního útoku se přesunul Pavel Flora a ze své pozice zajistil v 9. minutě první domácí gól. Střelou z levého kruhu tak bleskově využil první domácí přesilovku 17 vteřin po jejím začátku – 1:0. V 17. minutě se břeclavským lvům podařilo vyrovnat, po několika nevydařených dorážkách nakonec vsítil Michal Jurica – 1:1. První třetina skončila nerozhodným stavem.

První polovina druhé třetiny se odehrála bez vstřelené branky, v 32. minutě se ale Břeclav ujala vedení po gólu Zdeňka Ambrože, který asistoval i u toho prvního. V 37. minutě jsme byli poprvé vyloučeni a Břeclav získala šanci při své první přesilovce. Dvouminutová početní nevýhoda se podařila ubránit, navíc ve 40. minutě podrážel břeclavský gólman Chvátal. Závěrečnou přesilovku využil tentokrát po 20 vteřinách Marek Rauš, když tečoval střelu Lukáše Zalubila od modré čáry – 2:2. Prostřední část utkání skončila, stejně jako ta úvodní, opět nerozhodně.

V 54. minutě unikl všem břeclavským obráncům Pavel Flora, prostřelil gólmana a vrátil vedení zpět na stranu domácích – 3:2. O minutu později ale Břeclav znova vyrovnala. Andreas Jajcay vystřelil z pravého křídla a puk proletěl Kubovi Zollpriesterovi nad lapačkou – 3:3. V 56. minutě zajistil opětovné domácí vedení Jakub Zalubil. Ten zůstal volný před brankou hostů, počkal si na přihrávku Martina Červenky a zakončil - 4:3. V 58. minutě si hosté vzali oddechový čas a odvolali brankáře. První pokus trefit odkrytou bránu skončil zakázaným uvolněním. Podruhé se zkusil trefit náš gólman, o pár centimetrů mu to nevyšlo, nicméně za pukem už spěchal Erik Juračka, který kotouč přihrál Filipu Stránkému, a ten celou akci dokončil – 5:3.

Se soupeřem z Břeclavi jsme v domácím prostředí zvítězili a konečně prolomili domácí smůlu, kdy jsme v uplynulých třech domácích utkání prohráli s Prostějovem, Blanskem a Kroměříží. Další kolo odehraje náš tým ve čtvrtek 14. prosince od 18:00 v Prostějově, hned v neděli nás čeká domácí zápas s Uherským Hradištěm.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„Věděli jsme, že v Břeclavi nastaly změny a poslední zápasy odehrála velice solidně. První třetina byla soubojem našich útočníků s gólmanem hostů Chvátalem. Když už byl překonán pomohly několikrát tyčky. Ve druhé třetině se hra vyrovnala a soupeř se dokonce ujal vedení. Naštěstí jsme si opět pomohli přesilovkou a ještě ve druhé třetině jsme srovnali.Třetí třetina byla nahoru, dolů. Stejně jako hostující Chvátal vytáhl několik top zákroků i náš Kuba Zollpriester. Kluci hráli bez faulů, což bylo velice důležité. Ve třetí třetine jsme zápas zlomili v náš prospěch. Dnes to bylo vydřené a upravované vítězství. Potřebovali jsme už konečně doma bodovat.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Lvi Fosfa Břeclav 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) - Vaněk, Zalubil L., Rauš, Stuchlík M., Andrýsek, Kukuliš, Rusňák – Flora Pa., Zalubil Jak., Červenka, Fuga, Juračka, Flora Pe., Hlůšek, Stránský, Zalubil Jan

Sestava BŘE: Chvátal (Michálek) — Burian, Rutkovský, Dora — Jurica, Ambrož, Zajíček, Papp, Juránek, Lokaj, Nešpor, Jajcay, Vaverka, Svoboda, Hrbatý, Gabriška

Branky a nahrávky: 9. Flora Pa. (Zalubil, Červenka), 40. Rauš (Zalubil L., Flora Pa.), 54. Flora Pa. (Červenka, Zalubil Jak.), 56. Zalubil Jak. (Červenka), 60. Stránský (Juračka, Zollpriester) – 17. Jurica (Ambrož, Zajíček), 32. Ambrož (Zajíček), 55. Jajcay (Gabriška)

Vyloučení: 2:4