Uherský Ostroh po dlouhých šesti letech nezvládl duel s Hradištěm

www.hokejostroh.czDeváté kolo krajské ligy mužů nabídlo sobotní duel na ledě Uherského Hradiště. Poslední tým tabulky si připsal tři body za první výhru v základní části (5:2).

Do zápasu v Uherském Hradišti jsme vstoupili velmi špatně. Náš výkon byl od začátku utkání možná tak padesátiprocentní. Vedení se ujali domácí už v 7. minutě. Gólman Honza Holý, který chytal svůj první zápas v letošní základní části nezpracoval dlouhé nahození přes celé hřiště, vyjel z branky a puk se odrazil daleko před něj. Toho využil hradišťský David Pavlůsek, který dorazil puk do zcela odkryté branky. Po našem nepřesvědčivém výkonu v první třetině domácí vedli 1:0.

Vyrovnat se podařilo až v 32. minutě, když Adam Hlůšek dorazil po zmatku před brankou puk za záda Jakubčíka. V 36. minutě jsme domácím nabídli přesilovku za jeden z mnoha zbytečných faulů. Početní výhodu využil Miroslav Škubal, když tečoval střelu od modré přímo mezi betony Honzy Holého – 2:1. O dvoubrankový náskok se postaral v poslední minutě druhé třetiny Adam Witoš, který zůstal před brankou úplně sám, zpracoval přihrávku zpoza branky a přidal další trefu – 3:1.

V 56. minutě přidal domácí Martin Bezděk po přečíslení 3 na 1 čtvrtý gól. V 57. minutě snížil na 4:2 po dlouhé přihrávce z našeho obranného pásma Vít Mika, který se dostal do samostatného úniku. Nicméně v následující minutě jsme obdrželi další zbytečný trest za šest hráčů na ledě. Za stavu 4:2 jsme v poslední minutě ještě zkusili odvolat brankáře i přesto, že se vhazovalo ve středním pásmu. Buly jsme prohráli a soupeř pojistil vítězství trefou do odkryté brány – 5:2.

Soupeře z Uherského Hradiště jsme silně podcenili a zaslouženě jsme ze zápasu odešli jako poražení. Poslední celek tabulky týmovým výkonem porazil Uherský Ostroh po šesti letech. Další utkání odehrajeme ve čtvrtek 2. listopadu od 18:00 v Brumově-Bylnici.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček): „Dnes jsme nehráli jako tým. Naši kluci domácí hráče podvědomě podcenili. Přidržovali jsme puky, hráli jsme na sebe, chyběla tomu jednoduchost, přímočarost, byla to jedna velká křeč. Vyložené šance jsme trestuhodně zahazovali. Byl to náš nejhorší letošní výkon. Nezabralo ani promíchání sestavou. Samozřejmě i takové zápasy přináší hokej. Musíme se otřepat, poučit, potrénovat a jdeme dál.“

HC Uherské Hradiště vs. HOKEJ Uherský Ostroh 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Sestava UO: Holý (Zollpriester) — Rusňák, Kukuliš, Man, Vaněk, Andrýsek, Zalubil L. — Rauš, Zalubil J., Flora Pa., Mika, Hlůšek, Flora Pe., Fuga, Stránský, Galuška V., Galuška L., Polehňa

Sestava UH: Jakubčík — Mišťúrik, Tischer, Fridrich, Beneš, Škubal, Řezníček — Skřivánek, Januška, Kopáč, Bezděk, Petřík, Witoš, Forman, Větříšek, Pavlůsek

Branky a nahrávky: 10. Pavlůsek (Witoš, Tischer), 37. Škubal (Januška), 40. Witoš (Skřivánek, Pavlůsek), 56. Bezděk (Witoš, Skřivánek), 60. Větříšek – 32. Hlůšek (Flora Pe., Rusňák), 56. Mika (Stránský, Holý)

Vyloučení: 7:7