Vedení, vyrovnané utkání a závěrečný obrat Prostějova, Ostroh doma poprvé prohrál

V rámci 8. kola krajské ligy odehráli muži domácí utkání s týmem SK Prostějov 1913. Dobře rozehrané a vyrovnané utkání nakonec hosté zvrátili v poslední desetiminutovce. Prostějov zvítězil 3:5.

www.hokejostroh.czUž v 6. minutě poslal Uherský Ostroh do vedení Vilém Galuška 1:0. V 9. minutě obdržel hostující gólman Sedlář dvouminutový trest za podrážení a dostal tak svůj tým do oslabení. Ostrožané přesilovku nevyužili, naopak v 10. minutě srovnal stav při vlastním oslabení prostějovský Matěj Zabloudil – 1:1. Domácí odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 12. minutě přidal náš druhý gól Martin Červenka – 2:1. Ve 14. minutě zajistil velkou radost domácím divákům Vít Mika, když přidal třetí trefu do soupeřovy sítě – 3:1. V závěrečné minutě získali první přesilovku i hosté. Do konce třetiny ji nevyužili a úvodní část tak skončila příznivým stavem a vedením 3:1.

Druhá třetina nabídla celkem 6 trestů, ani jeden tým však početní výhody nevyužil. Byli jsme svědky vyrovnaného hokeje a několika vyložených šancí na obou stranách. Skvělé výkony předváděli i oba brankáři, stav utkání se tak po druhé třetině nezměnil, stále 3:1 pro Uherský Ostroh.

V 45. minutě získali hosté početní výhodu 5/4. V 46. minutě využil přesilovku Jakub Čuřík a nakopl svůj tým ještě k více aktivnější hře – 2:3. V 52. minutě vyrovnal stav při další přesilovce David Štefka -3:3. V 55. minutě překlopil David Štefka svou druhou trefou vedení na stranu hostů. V 57. minutě zajistil dvoubrankový rozhodující odskok Matěj Zabloudil – 3:5. V 58. minutě navíc hlavní rozhodčí znova vylučuje a závěr utkání jsme dohrávali ve čtyřech. Prostějov dokázal náš dobře rozehraný zápas otočit ve svůj prospěch v posledních deseti minutách. Konečný stav utkání 3:5.

Všem fanouškům děkujeme za podporu. Další utkání nás čeká v sobotu 28. října od 17:00 na ledě Uherského Hradiště, trápícího se posledního týmu tabulky.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„V úterý na tréninku jsme se rozhodovali, jestli vůbec budeme s Prostějovem hrát. Kombinace zraněných hráčů a hráčů s virózou byla alarmující. Kluci ukázali srdíčko, nastoupili se sebezapřením, nedoléčení. Za to mají můj obdiv. Po dvou třetinách jsme se silným Prostějovem vedli 3:1. Soupeř byl aktivnější a chtěl vyrovnat. I přesto jsme měli spoustu vyložených šancí, které jsme neproměnili. Bohužel poslední třetinu se projevilo tréninkové manko u většiny hráčů, kteří nemohli přes týden trénovat. Naše mladá obrana udělala pár chybiček a soupeř v přesilovkách trestal, na druhou stranu my jsme naše tutovky neproměnili. Diváci viděli zajímavý hokej, kluci na ledě nechali všechno. Prohra velice mrzí, ale za obětavý výkon musíme klukům poděkovat.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. SK Prostějov 1913 – 3:5 (3:1, 0:0, 0:4)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) — Rusňák, Kukuliš, Stuchlík M., Man, Vaněk, Andrýsek, Zalubil L. — Červenka, Zalubil J., Flora Pa., Mika, Polehňa, Hlůšek, Flora Pe., Fuga, Rauš, Galuška V., Galuška L.

Sestava PRO: Sedlář (Micka) — Fojtášek, Rek, Pokorný, Velička, Černošek, Peštuka — Koranda, Tábor, Štefka, Čuřík, Zabloudil, Novosad, Zitka, Korhoň, Píchal, Berčák

Branky a nahrávky: 6. Galuška V. (Flora Pe., Andrýsek), 12. Červenka (Zalubil J., Mika), 14. Mika (Zalubil L.) – 10. Zabloudil, 46. Čuřík (Černošek, Korhoň), 52. Štefka (Černošek), 55. Štefka (Berčák, Pokorný), 57. Zabloudil (Čuřík, Korhoň)

Vyloučení: 6:5