Demolice Brodu a hattrick Viléma Galušky po šesti letech, Uherský Ostroh vysoko zvítězil

V rámci 6. kola krajské ligy odehráli muži ve čtvrtek domácí derby s Uherským Brodem. Utkání nabídlo celkem 16 gólů. K vysoké výhře 12:4 přispěl svým hattrickem po šesti letech Vilém Galuška.

FOTO: Slovácký deník/Libor KoplSkóre čtvrtečního derby s Uherským Brodem otevřel už ve 2. minutě utkání Martin Červenka svou střelou k levé tyčce, kde našel mezeru mezi konstrukcí a na ní natlačeným brankářem – 1:0. V 7. minutě hlavní rozhodčí signalizoval první nedovolený zákrok hostů. Přesilovku využil Vilém Galuška, který byl skvěle připraven na dorážku před brankovištěm – 2:0. V 11. minutě snížil za hosty na 2:1 Richard Vaculín, ten se dostal s Filipem Stiksou do přečíslení 2 na 1. O bleskovou odpověď se postaral o 30 vteřin později obránce Lukáš Zalubil. Ze své pozice na modré se rychle přesunul před mladého šestnáctiletého brodského brankáře a zakončil po přihrávce Martina Červenky zpoza branky – 3:1. Čtvrtý gól přidal v 17. minutě Vít Mika. V závěru úvodní části jsme faulovali a první přesilovku si zahráli v utkání i hosté. V oslabení jsme ještě navíc nešťastně vyhodili puk z hřiště a kvůli zdržování hry jsme Brodu nabídli přesilovku 5 na 3. Čtyři vteřiny před sirénou využil početní výhodu Patrik Kotek, snížil na 4:2.

Druhá třetina nabídla pouze jednu branku. V 33. minutě se dostali hosté do oslabení po zdržování hry zmateném střídáním brankářů, které nakonec ani neproběhlo. V 35. minutě přidal pátý gól, tentokrát při ostrožské přesilovce 5 na 3, Štěpán Vaněk a potvrdil domácí vedení – 5:2.

V 45. minutě potrestal další faul hostů přesilovkovou trefou z pravého kruhu Lumír Galuška a zahájil tak závěrečnou demolici Uherského Brodu – 6:2.  V 46. minutě navázal slepenou brankou Marek Rauš, který obral o puk v útočném pásmu brodského Holíka a zvýšil na 7:2. V 50. minutě před brankou dorazil puk do sítě Filip Stránský – 8:2. V 51. minutě využili špatnou rozehrávku hostů Adam Rusňák a Vilém Galuška, kteří od modré ujížděli sami k brodské bráně. Vilém Galuška zvýšil na 9:2. O 11. vteřin později vstřelil Vilém Galuška i desátý gól, v situaci 2 na 1, a po dlouhých šesti letech si připsal další hattrick. V 53. minutě vsítil při přesilovce Martin Červenka. V 54. minutě se prosadil za hosty Filip Stiksa. V 57. minutě využil přesilovky brodský útočník Milan Šiller – 11:4. Poslední úpravu výsledku zajistil 4 vteřiny před koncem utkání František Fuga dělovkou z levého kruhu – 12:4.

Další utkání odehraje HOKEJ Uherský Ostroh na ledě soupeře v sobotu 14. října 2023 od 17:00 s týmem HC Lvi Fosfa Břeclav. Následující domácí utkání proběhne v neděli 22. října od 17:00 proti SK Prostějov 1913.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
Dosavadní výsledky a hra Brodu nás přinutili přistoupit k zápasu odpovedně a soustředěně. Přes týden jsme pracovali na jednotlivých herních situacích, ve kterých jsme si zatím nebyli jistí. Musím kluky pochválit. Brod nebyl dvě třetiny odevzdaným soupeřem. Definitivně jsme ho zlomili až třetí třetinu a mohli jsme si v klidu vychutnat závěr utkaní. Dnes to jsou pro nás důležité tři body.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC SPARTAK Uherský Brod 12:4 (4:2, 1:0, 7:2)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) — Rusňák, Kukuliš, Stuchlík M., Man, Vaněk, Andrýsek, Zalubil L. — Rauš, Galuška L., Flora Pa., Juračka, Mika, Fuga, Hlůšek, Flora Pe., Stránský, Červenka, Galuška V.

Sestava UB: Kamenář (Vrága) — Kužílek, Uhříček, Tomek, Diviš, Kadlčík, Budil — Řehoř, Bařinka, Šobáň, Stiksa, Holík, Šiller, Kotek, Vaculín, Vaněk

Branky a nahrávky: 2. Červenka, 8. Galuška V. (Mika, Zalubil L.), 12. Zalubil L. (Červenka, Mika), 17. Mika (Zalubil L.), 35. Vaněk (Galuška V., Mika), 45. Galuška L. (Kukuliš), 46. Rauš (Fuga), 50. Stránský (Flora Pa., Rusňák), 51. Galuška V. (Rusňák, Flora Pe.), 51. Galuška V. (Mika), 53. Červenka (Zalubil L., Mika), 60. Fuga (Juračka) – 11. Vaculín (Stiksa), 20. Kotek (Bařinka), 54. Stiksa (Vaculín), 57. Šiller (Stiksa)

Vyloučení: 7:8 (+ UO - 2x 5 min. + OK, UB – 2x 5 min. + OK)