Oslabená sestava a hustá mlha, muži prohráli v Kroměříži

V sobotu bylo v Kroměříži na programu další kolo krajské ligy. Kvůli zraněním jsme nastoupili do utkání v oslabené sestavě. Nad hřištěm se celý zápas držela hustá mlha. Kroměříž zvítězila 7:3.

www.hokejostroh.czKvůli zraněním jsme do čtvrtého kola v Kroměříži nastoupili v oslabené sestavě bez Jakuba Zalubila, Lumíra Galušky, Filipa Stránského a Viléma Galušky. Naopak soupeř se v utkání představil v plné sestavě s několika novými posilami.

Vedení se ujali domácí ve 4. minutě, když vstřelil první branku Jiří Podešva – 1:0. Ostrožská odpověď přišla v 8. minutě, kdy vyrovnal Pavel Flora – 1:1. O minutu později vrátil vedení zpět na stranu Hanáků Jiří Jergl – 2:1. V průběhu první třetiny se začala nad ledovou plochou tvořit mlha a viditelnost se pro oba týmy neustále zhoršovala. Po úpravě ledu se situace výrazně zlepšila a utkání po 1. přestávce pokračovalo.

Minutu po zahájení druhé třetiny se mlha začala tvořit znova. Prvních deset minut se odehrálo téměř po slepu, ze střídačky nebylo vidět na druhý konec hřiště. V 30. minutě bylo utkání přerušeno a proběhla další úprava ledu. V 36. minutě zvýšili domácí na dvoubrankový náskok po gólu Dominika Matuly – 3:1.

Necelou minutu po zahájení třetí třetiny přidal čtvrtý domácí gól zkušený Jaroslav Jelínek – 4:1. V 51. minutě jsme se dostali do oslabení po faulu na domácího brankáře, který byl mimo brankoviště. Početní výhodu využil Petr Jurča, který v loňské sezóně nastupoval za Techniku Brno – 5:1. V 52. minutě snížil manko Vít Mika – 5:2. O dvě minuty později pojistil vedení domácích při kroměřížské přesilovce druhým gólem v utkání Jiří Podešva – 6:2. V 58. minutě snížil naopak při naší přesilovce obránce Štěpán Vaněk – 6:3. O poslední úpravu skóre za domácí se postaral o 24 vteřin později Jan Matějka – 7:3.

Následující kolo má náš tým volno. Další utkání proto odehrajeme až ve čtvrtek 12. října od 18:00 na zimním stadionu v Uherském Ostrohu proti Uherskému Brodu.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„Dnes jsme museli improvizovat v sestavě. Po posledním zápase máme zraněné hráče. Hrálo se prakticky celý zápas v mlze. Ale uznávám, že neregulérní podmínky byly pro obě mužstva stejné. Po dvou třetinách za stavu 3:1 jsme byli pořád v zápase, kompletní posílené Kromeříži jsme byli vyrovnaným soupeřem. Třetí třetinu jsme chtěli zápas otočit, začali jsme riskovat a tlačit se více dopředu. Bohužel snaha nevyšla a soupeř využil našich chyb pramenících ze snahy o vyrovnání a trestal. Trošku tomu pomohlo i pár sporně posouzených výroků rozhodčího. Kroměříž posílila, netají se s postupovými ambicemi, ale dnes jsme si dokázali, že se s ní dá hrát. Doma se rozhodně pokusíme o reparát.“

HK Kroměříž vs. HOKEJ Uherský Ostroh 7:3 (2:1, 1:0, 4:2)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) — Andrýsek, Zalubil L., Vaněk, Man, Stuchlík M., Kukuliš, Rusňák - Červenka, Rauš, Fuga, Flora Pa., Hlůšek, Polehňa, Mika, Juračka, Flora Pe.

Sestava KRO: Fajgl (Pražan) — Strýček, Vávra, Opravil, Šťastný, Nesrsta, Rosendorf, Augustín, Jergl — Jelínek, Morev, Zavřel, Hubík, Hradil, Lavička, Podešva, Matějka, Světlík, Jurča, Matula

Branky a nahrávky: 4. Podešva (Jurča), 10. Jergl (Šťastný, Jelínek), 36. Matula (Matějka, Opravil), 41. Jelínek (Hradil, Jergl), 51. Jurča (Vávra, Zavřel), 54. Podešva (Zavřel, Jergl), 58. Matějka (Hubík, Opravil) – 9. Flora Pa. (Mika, Červenka), 52. Mika (Andrýsek), 58. Vaněk (Flora Pa., Červenka)

Vyloučení: 8:6 (+ 5 min + OK - UO)