Derby v Uherském Brodě skončilo vysokou porážkou domácích, o vítězi rozhodla třetí třetina

V předehrávce 22. kola muži nastoupili na ledě Uherského Brodu. Utkání nabídlo několik trestů a celkově se neslo v duchu pravého derby. Ostrožané zvítězili vysoko 2:8.

FOTO: Slovácký deníkOd úvodu utkání bylo zřejmé, že se na zimním stadionu v Uherském Brodě hraje derby. Ve 3. minutě rozhodčí poprvé potrestal domácí. První ostrožská přesilovka však zůstala neproměněna. V 7. minutě si přesilovku zahráli i domácí. I když za Ondrou Dolíškou zazvonila tyč, obešlo se naše oslabení bez obdržené branky. Skóre zápasu otevřel až v poslední minutě první třetiny Martin Červenka, který našel mezeru pod lapačkou brodského gólmana při střele z mezikruží – 0:1.

Domácí ve druhé třetině nechtěli na nic čekat, ve 22. minutě srovnali stav po trefě Filipa Stiksy – 1:1. Během prostřední části se několikrát dostávali do nebezpečných akcí. V 9. minutě dokonce znova zazvonila tyčka. Na druhou stranu okamžitě vystartoval protiútok, nicméně místo puku skončil v brance brodský obránce. V 37. minutě se domácím podařilo převzít vedení po brance Radima Budila – 2:1. Soupeř se ale příliš dlouho neradoval. O necelou minutu později vyrovnal Pavel Flora – 2:2.

V závěrečné části přišla smršť trestů. První nedovolený zákrok domácích viděl hlavní rozhodčí ve 2. minutě. Přesilovku využil půlminuty po jejím začátku Filip Stránský 2:3. V 46. minutě se prosadil při hře 4/3 Vít Mika – 2:4. Následovaly dvě slepené branky. V 51. minutě zařídil tříbrankový náskok při hře 4/4 svým druhým gólem v utkání Martin Červenka – 2:5. O 46 vteřin později se trefil podruhé i Pavel Flora – 2:6.  V 54. minutě domácí znova faulovali. Přesilovku tentokrát využil Filip Stránský a zvýšil na 2:7. O minutu později se znova ocitl v brejkové situaci, když ujížděl sám proti brankáři Popelkovi. Byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení za sekání. Nájezd proměnil a zakončil tak svůj hattrick – 2:8.

Poslední domácí utkání základní části odehraje HOKEJ OSTROH v neděli 19. 2. od 17:00 na zimním stadionu v Uherském Ostrohu proti brněnské Technice. Přijďte Ostrožany podpořit před blížím se play-off.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Ivan Klauda):
„Nastoupili jsme bez opor Lukáše Zalubila, Lumíra Galušky a Adama Rusňáka, v průběhu se navíc zranil Vilda Galuška… I když máme zraněné hráče a museli jsme částečně improvizovat, připravujeme se již na play-off. Trošku měníme herní věci. Hráli jsme jiný systém a čekáme, jak si to sedne. Zatímco v první třetině to fungovalo a bylo to výborné, v prostřední části nám to trochu haprovalo. Na konci už to kvůli přesilovkám nešlo poznat. I když nám o nic nešlo, jsme rádi, že jsme to zvládli a utkání vyhráli, ještě když to bylo derby. Emoce tam byli hlavně ze strany soupeře, který prohrával.“

HC SPARTAK Uherský Brod vs. HOKEJ Uherský Ostroh (0:1, 2:1, 0:6)

Sestava UO: Dolíška (Stašek) — Andrýsek, Vaněk, Man, Rauš, L. Stuchlík, Kukuliš — J. Zalubil, V. Galuška, Červenka, Stránský, Hlůšek, Pa. Flora, Fuga, Polehňa, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava UB: Popelka (Málek) — Budil, Kadlčík, Vaněk, Kubiš, Řehoř, Uhříček, Tomek — Macharáček, Bařinka, Klusák, Kočica, Fajkus, Vaculín, Šiller, Stiksa

Branky a nahrávky: 22. Stiksa (Šiller, Kočica), 37. Budil (Fajkus, Stiksa) – 20. Červenka (Stuchlík, Vaněk), 38. Flora Pa., 42. Stránský (Flora Pa.), 46. Mika (Zalubil J.), 51. Červenka (Mika), 51. Flora Pa. (Kukuliš, Stránský), 56. Stránský (Flora Pa., Kukuliš), 57. Stránský (TS)

Vyloučení: 12:10 (+  5 min. + os. trest 10 min. + OK – nesp. chování UB, + TS proti UB – proměněno)