V Břeclavi se nedařilo, poprvé v sezóně odcházíme ze zápasu jako poražení

V 9. kole krajské ligy nastoupili muži proti břeclavským lvům. Celý zápas vedli domácí, Ostrožané se snažili dotahovat, obrat se ale nekonal. V Břeclavi jsme prohráli poprvé v sezóně 9:6.

www.hokejostroh.czOtevřít skóre se podařilo v 10. minutě domácímu Vyskočovi, když využil první přesilovku – 1:0. Z vedení se ale domácí dlouho neradovali. Ve 14. minutě vyrovnal náš první útok. Martin Červenka vsítil po přihrávce Víti Miky – 1:1. V 18. minutě se vedení opět ujali domácí po trefě Zháňala - 2:1. Krátce po vhození buly přidal břeclavský Kocúr ještě třetí branku - 3:1. Druhý a třetí gól od sebe dělilo pouhých 23 vteřin. Po první třetině prohráváme 3:1.

Druhá třetina bohužel navázala na konec úvodní části. Ve 22. minutě úřaduje opět Kocúr a zvyšuje na 4:1. Ve 24. minutě vstřelil pátý gól domácích zkušený Gabriška a světelná tabule ukazovala velmi nepříznivé skóre 5:1. Ve snaze zastavit tažení domácích jsme zažádali o oddechový čas. Později se ukázalo, že krátká porada zabrala a na ledě se začínáme prosazovat i my. Ve 25. minutě soupeř fauluje a získáváme první přesilovku. Tu využil Filip Stránský a snížil na tříbrankový rozdíl - 5:2. Následovala další přesilovka, která zůstala nevyužitá. Ve 29. minutě se trefil Lumír Galuška, do vyrovnání zbývají už jen dvě branky – 5:3. Do konce třetiny rozhodčí ještě dvakrát potrestal domácí, šance v početní výhodě jsme ale ani jednou neproměnili v gól.

Třetí třetina nezačala vůbec špatně. Kuba Zalubil dostal puk za brankovou čáru hned 38 vteřin po startu závěrečné části – 5:4. V tomto okamžiku jsme byli nejspíš nejblíž k vyrovnání. V 47. minutě získávají domácí přesilovku 5/4. Následně rozhodčí signalizuje další trest a posílá náš tým do třech hráčů. Břeclav výhodu 5/3 využila a po brance Rutkovského odskočila na dvoubrankový rozdíl – 6:4. Nicméně ani teď se nevzdáváme, v oslabení 4/5 ukazuje svou kvalitu opět Kuba Zalubil – 6:5. Po prohraném buly ale domácí Sedláček zvyšuje na 7:5. V 57. minutě vstřelil Lumír Galuška svou druhou branku v zápase – 7:6. Nadšení a naději ale střídá o 15 vteřin později velké zklamání. Po prohraném buly domácí skórují v téměř stejné situaci jako při sedmé brance. Vojtěch Svoboda zvýšil na 8:6. Tři minuty před koncem základní hrací doby zkoušíme ještě power play bez brankáře. V 59. minutě získal puk opět břeclavský Svoboda a ujíždí sám proti naší prázdné brance – 9:6. Z Fosfa arény tak odjíždíme poprvé v sezóně jako poražení.

Další utkání odehrajeme s Brumovem-Bylnicí na zimním stadionu v Uherském Ostrohu ve čtvrtek 17. 11. od 17:00. Následuje derby s Uherským Brodem, které startuje v neděli 20. 11. od 17:00 opět na domácí půdě. Přijďte HOKEJ OSTROH podpořit!

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda):

„Utrpěli jsme nejhorší výsledek sezóny, který jen potvrdil, kde máme problém. Hra jeden na jednoho je celou sezónu problém číslo jedna. V Břeclavi na velkém hřišti se vše jen potvrdilo. Nehráli jsme úplně špatně, i rozehrávka se od obránců zlepšila, naopak to osobní bránění našich obránců je opravdu špatné. Necháváme soupeře doklepávat odražené kotouče, neumíme reagovat na rychlý pohyb hráče soupeře z rohu, kdy ho necháme celkem snadno vybruslit před bránu nebo ho necháme bez většího ataku přihrát do klíčové situace. Máme mladé, zatím stále nezkušené obránce. Proto musíme a kluci sami musí chtít na těchto situacích stále pracovat a zlepšovat se. Druhá dovednost, která byla v zápase katastrofální bylo buly. Jdeme do toho jako by nám bylo jedno, jak vše dopadne. Celou dobu říkáme hra začíná od buly, ale vypadá to jako by si kluci nechtěli zlomit hokejky. Jen takový náznak bez snahy vyhrát a střídání musíme začínat bojem o získání kotouče, kdy nás vše stojí další čas a sílu. Poslední je soustředěnost a trpělivost. Víme, že jsme schopni i za stavu 1:5 vše otočit a vyhrát. Uděláme změny, jsme nachystaní a nemotivovaní vše zvládnout, ale 3x v zápase, kdy se dostaneme na rozdíl jedné branky, hned po buly, opět dostaneme gól. Třikrát po sobě se vše, co bylo špatně, potvrdilo. Prohrané buly po našem vstřeleném gólu, prohraná hra jeden na jednoho a celkově špatně nastavené v hlavě, “že se už nic nemůže stát” a zápas otočíme (trpělivost).  No, ale nebudeme z tohoto zápasu dělat tragédii. Stačí, když na dalším tréninku budeme všechny tyto nedostatky řešit. Věříme, že se budeme zlepšovat.“

HC Lvi Břeclav vs. HOKEJ Uherský Ostroh 9:6 (3:1, 2:2, 4:3)

Sestava UO: Šurý (Stašek) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Vaněk, L. Stuchlík, Fuga, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, M. Rauš, Stránský, Pa. Flora, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava BŘE: Michálek (Dymshakov) — Rutkovský, Dora, Topolanský, Göndör, Směřička, Vyskoč — Průdek, Gabriška, Svoboda, Zháňal, Juránek, Sedláček, Čápek, Garčic, Kocúr

Branky a nahrávky: 10. Vyskoč (Čápek), 18. Zháňal (Gabriška), 19. Kocúr (Čápek), 22. Kocúr (Garčic, Čápek), 24. Gabriška (Rutkovský, Dora), 48. Rutkovský (Průdek, Gabriška), 49. Sedláček (Svoboda, Juránek), 57. Svoboda (Juránek, Sedláček), 59. Svoboda – 14. Červenka (Mika), 25. Stránský (Mika), 29. Galuška (Červenka, Flora Pa.), 41. Zalubil J. (Andrýsek, Mika), 49. Zalubil J. (Červenka), 57. Galuška (Stránský)

Vyloučení: 2:2