Ostrožané vedou tabulku ligy, další výhru si připsali proti Hodonínu

Muži ve čtvrtém kole hostili „béčko“ hodonínského Baníku. Od začátku sezóny nezaznamenali jedinou prohru a vedou tabulku s jedenácti body. V neděli si připsali další vítězství, před domácími diváky porazili Hodonín 7:3.

www.hokejostroh.czSkóre otevřela už v 5. minutě naše první lajna. Po přihrávce Kuby Zalubila poslal Ostroh do vedení Martin Červenka – 1:0. V 7. minutě se stejný útok ozval znova. Tentokrát přidal druhou branku Vít Mika – 2:0. Ve 12. minutě přišla odpověď Hodonína, když vsítil teprve sedmnáctiletý nováček v týmu SHKM Jiří Huňady. První třetina skončila za stavu 2:1.

www.hokejostroh.czStejně jako v úvodní části úřadovala pět minut po startu první lajna v čele s Vítem Mikou, který nám vrátil dvoubrankový náskok – 3:1. V 33. minutě přidal svůj druhý bod v sezóně Marek Rauš, po kombinaci s Lukášem Zalubilem zvýšil na 4:1. Po čtvrtém gólu se hlásil o asistenci i brankář Šurý, který při rozehrávce s klidem přehodil všechny hráče a vytvořil tak brejkovou situaci pro Červenku. Šanci bohužel nedokázal proměnit. V čase 39:07 rozhodčí signalizuje náš první trest. Hodonín získal početní výhodu, tu ale nevyužil. Naopak po velké chybě hostujícího brankáře Běhala při rozehrávce, kdy nahrál puk přímo na hokejku Kubovi Zalubilovi, zakončujeme do odkryté branky – 5:1. Druhá třetina se odehrála téměř celá v naší režii a do kabin se odchází za příznivého stavu 5:1.

www.hokejostroh.czPo ostřejším závěru druhé třetiny jsme nastupovali v úvodu poslední části jen se třemi hráči na ledě a soupeř se čtyřmi. Výhodu ale Hodonínští nevyužili. V 8. minutě se opět probudila první lajna a fanoušci se mohli radovat z šesté branky, kterou přihodil Vít Mika a připsal si svůj další hattrick – 6:1. V 52. minutě získáváme výhodu za faul hostů. Přesilovku využil o minutu později Filip Stránský – 7:1. Po sedmé brance bylo vítězství téměř jisté. Možná proto došlo k „mírnému“ vypuštění posledních 8 minut. Hosté se v 55. minutě chytli při přesilovce a po brance Michala Crlíka snižují na 7:2. V 58. minutě ještě zmírnil debakl Jiří Huňady, který přidal svou druhou branku v zápase. Konečný výsledek 7:3 nám připisuje další tři body a první místo tabulky.

Další utkání odehrajeme v sobotu 15. 10. 2022 od 17:00 na kroměřížském ledě. Přijeďte nás podpořit!

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda):

„Jedno z těch lepších utkání letošní sezóny. Sice stále nehrajeme podle představ, ale už vidíme zlepšení v rozehrávce. A konečně se nám „brankově“ chytl i druhý útok. Je potřeba zlepšení potvrdit i následují kolo, kdy jedeme do Kroměříže, kde nás čeká silný soupeř. Až po tomto zápase uvidíme, zda jdeme správným směrem…“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. SHKM Baník Hodonín B 7:3 (2:1, 3:0, 2:2)

Sestava UO: Šurý (Peprník) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Vaněk, L. Stuchlík, Fuga, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, Rauš, Stránský, Pa. Flora, Polehňa, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava HOD: Běhal (Mládek) — Kytlica, Crlík, Vyrůbalík, Rýpar, Zlámal — Běloch, Sedlák, Jajcay, Huňady, Tomi, Janás, Matuškovič, Lidák, Charvát

Branky a nahrávky: 5. Červenka (Zalubil J., Vaněk), 7. Mika (Zalubil J.), 25. Mika (Zalubil J., Vaněk), 33. Rauš (Zalubil L.), 40. Zalubil J., 48. Mika (Červenka, Zalubil J.), 53. Stránský (Červenka, Mika) – 12. Huňady (Rýpar, Charvát), 55. Crlík (Vyrůbalík), 58. Huňady (Tomi, Janás)

Vyloučení: 5:5