Muži v Kroměříži remizovali, druhý bod vybojovali až v prodloužení

Muži ve středu vyjížděli do Kroměříže k druhému kolu Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína. V zápase s těžkým soupeřem jsme nakonec zvítězili v prodloužení. Z Kroměříže tak vezeme další vítězství a dva body do tabulky.

www.hokejostroh.czPrvní velká šance se nám naskytla hned ve 2. minutě zápasu, tu ale zastavil strážce domácí branky Fajgl. Naopak domácí se ujali vedení už ve 4. minutě utkání, kdy využil početní výhodu kroměřížský Podešva a potrestal tak náš první faul - 1:0. Srovnávací branka padla v 13. minutě v podání Kuby Zalubila, když předvedl podobnou akci jako v nedělním zápase proti Blansku. Objel branku zleva a opět zakončoval do prázdné branky u pravé tyčky. Rozhodčí nám přidělil ještě další dva tresty. Vše se ale podařilo i se zazvoněním tyčky ubránit a do kabin se odcházelo po první třetině za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhá třetina přinesla opět několik trestů a šancí na obou stranách. Ve 28. minutě proměnil jednu z nich Marek Rauš, když zpracoval v mezikruží přihrávku zprava od Kuby Zalubila a prostřelil domácího Fajgla. O deset minut později se ocitl v brejkové situaci taky Martin Červenka. Během oslabení se mu podařilo ujet, ale v souboji s brankářem neuspěl. Na druhé straně za zády „Šurdy“ podruhé zazvonila tyčka po nepřesné střele domácích. Skóre po druhé třetině 1:2.

www.hokejostroh.czNa začátku závěrečné části nás rozhodčí opět posílá do oslabení, tentokrát dokonce jen do třech hráčů. V 45. minutě výhodu 5/3 využil Jergl a srovnal na 2:2. Vedení nám vrátil až v 54. minutě Lumír Galuška. O minutu později jdeme opět do oslabení. Deset vteřin před koncem trestu padl opět srovnávací gól domácích po prohraném buly - 3:3. Do konce základní části se už stav nezměnil. Následovalo prodloužení 3/3, které po dvou minutách ukončil Kuba Zalubil po přihrávce Víti Miky.

Další utkání odehrajeme v sobotu 1. 10. opět na půdě soupeře. Tentokrát v Brumově-Bylnici. Přijeďte nás podpořit.

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda):

„Utkání, kde jsme udělali moc faulů a vlastně všechny tři branky dostali v oslabení. Je pravda, že rozhodčí neměl svůj den, ale nemůžeme tak nesmyslně oplácet. Kroměříž je tým, který umí přesilovky využít a dnes to potvrdili třemi brankami. Na druhou stranu jsme celý zapas bojovali a bylo vidět, že chceme moc vyhrát. Za bojovnost musíme kluky pochválit. Co se týká herního projevu, tak musíme stále pracovat na rozehrávce od obrany, máme úplně nové obranné dvojice, Radek Kučera ukončil kariéru, Davida Rauše jsme půjčili do Hodonína, Zbyněk Žabčík už jen trénuje mládež a Tomáš Andrýsek s Michalem Stuchlíkem jsou zranění. V zápase jsme měli 4 obránce z 6, kteří si na dospělý hokej stále zvykají. Ve druhé obraně nám hrají dva junioři, ve třetí obraně kluci, kteří si teprve zvykají na novou roli “klíčových” hráčů základní sestavy. Momentálně to vypadá tak, jakoby na operačním sále operovali zkušení operatéři (útočníci) a asistovaly jim nové nezkušené mladé sestry (obránci). Taky by to asi nebylo při prvních operacích ideální. Takže budeme a musíme pracovat na rozehranosti našich mladých obránců a věříme, že se nám to podaří v nejkratší možné době. Šanci a důvěru od nás trenérů mají, teď je jen na nich, jak se budou chtít zlepšovat. Když se nám to podaří, budeme opět silné mužstvo. Zatím to ještě není úplně ideálně sladěné… pracujeme na tom.“

HK Kroměříž vs. HOKEJ Uherský Ostroh 3:4 pp. (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)

Sestava UO: M. Šurý (M. Peprník) — K. Man, Š. Vaněk, L. Stuchlík — L. Zalubil, J. Zalubil, L. Galuška, M. Červenka, M. Rauš, F. Fuga, Pa. Flora, V. Mika, A. Rusňák, E. Juračka, Pe. Flora

Sestava KRO: T. Fajgl (R. Pražan) — M. Vávra, R. Šťastný, P. Zeman, K. Holík, M. Nesrsta, J. Jergl, K. Knápek — F. Laciga, J. Jelínek, J. Morev, P. Zavřel, D. Hubík, A. Hradil, J. Podešva, L. Světlík, D. Lavička, T. Ševčík

Branky a nahrávky: 4. Podešva (Zeman, Jelínek), 45. Jergl (Zavřel, Světlík), 57. Morev (Zeman, Podešva) – 13. Zalubil, 28. Rauš (Zalubil), 54. Galuška (Juračka), 63. Zalubil (Mika)

Vyloučení: 3:9

Rozhodčí: František Held – Lukáš Goňa, Libor Halás