Muži vkročili do nového ročníku krajské ligy vítězně

V neděli proběhlo na zimním stadionu v Uherském Ostrohu 1. kolo Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína. Z prvního ostrého střetu s blanenskými Dynamiters jsme vyšli vítězně s výsledkem 6:1 a prvními body do tabulky.

www.hokejostroh.czSkóre otevřel v 6. minutě zkušený Vít Mika po přihrávce Martina Červenky. Tato dvojice z první lajny během zápasu několikrát ukázala svoji sehranost. V 11. minutě jsme obdrželi první a poslední trest. Soupeř ale výhodu nevyužil a až do konce první třetiny zůstalo skóre nezměněno v poměru 1:0.

www.hokejostroh.czDruhá třetina víceméně rozhodla o celkovém výsledku. Už ve 23. minutě mohli ostrožští fanoušci zvedat ruky nad hlavu. Vůbec poprvé se za náš mužský tým trefil odchovanec Libor Stuchlík po nahrávce Petra Flory. O necelou minutu později odstartoval své tažení další nováček týmu – Martin Červenka, který několik sezón působil v Uherském Hradišti. V následující sezóně posílí útočné řady našeho týmu. V 26. minutě se podařilo Blansku snížit po brance hrajícího trenéra Marka Antala na 3:1, ale to bylo ze strany soupeře vše. Naopak v 32. minutě úřadoval opět Martin Červenka. Přidal svůj druhý gól a zvýšil na 4:1. V 34. minutě přišel asi nejhezčí okamžik zápasu, když si vzal kotouč Jakub Zalubil, objel branku zleva a než se hostující brankář přemístil k pravé tyčce, zakončoval Kuba do prázdné branky – 5:1. V 37. minutě přišel jediný trest hostů, přesilovku 5/4 po 30 vteřinách využil Martin Červenka a za HOKEJ Uherský Ostroh si připsal už druhý hattrick (první v Lanškrouně).

Ve třetí třetině se nedostala za záda ani jednoho z brankářů jediná střela. Vyzvednout musíme opět výkon Michala Šurého, který zastavil několik blanenských úniků. Zajímavostí je, že za celé utkání byly rozdány pouze 4 trestné minuty a většina utkání tak proběhla v duchu fair-play.

Další kolo odehrajeme už ve středu 28. 9. 2022 na kroměřížském ledě. Přijeďte HOKEJ OSTROH podpořit! Utkání startuje v 18:00.

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda): Do zápasu jsme nastoupili v plné sestavě, což nás stavělo do role jasného favorita. Výsledek 6:1 je sice přesvědčivý, na druhou stranu to ale nebyl ještě výkon, který bychom my, trenéři, očekávali. Dostali jsme pouze jednu branku, na druhou stranu několik nebezpečných protiútoků pochytal velmi dobře chytající Šurda. Za co musíme kluky pochválit je pouze jeden dvouminutový trest. Je vidět, že si přípravný zápas s Uherským Brodem vzali k srdci a dnes jsme žádné zbytečně fauly neudělali. Velmi dobře útočně hrála první lajna a svou převahu ukázala i střelecky. Na druhou stranu musíme ještě celkově zapracovat na lepší rozehrávce a taky lépe plnit obranné taktické povinnosti. I po vysokém vítězství jsme "nohama na zemi". Až časem se ukáže jak moc jsme letos silný tým.

Sestava UO: M. Šurý — Man, Vaněk, Stuchlík, Stuchlík — L. Zalubil, J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, M. Rauš, F. Stránský, P. Flora, F. Fuga, O. Polehňa, V. Mika, Rusňák, Juračka, Flora

Sestava BLA: Vlach — Sedláček, Verner, Berka, Němec, Antoňů — Král, Müller, Šmahel, Kuběna, Grünwald, Jílek, Antal, Majola, Malý, Kubíček, Rašovský

Branky a nahrávky: 6. Mika (Červenka), 23. Stuchlík (Flora), 24. Červenka (Mika, Zalubil), 32. Červenka (Zalubil, Mika), 34. Zalubil, 38. Červenka (Mika) – 26. Antal (Majola)

Vyloučení: 1:1

Rozhodčí: Filip Čech – Filip Hendrych, Lukáš Goňa