Semifinále jsme zahájili prohrou před domácími diváky, v pátek hrajeme v Kroměříži

Semifinálová série začala pro Ostrožany podobně jako ta čtvrtfinálová. První zápas doma, první prohra. V závěru přišlo vytoužené vyrovnání, v prodloužení rychlý konec. Hanakům jsme podlehli 2:3 v prodloužení.

www.hokejostroh.czHned v úvodu utkání se dostali domácí do šance při přesilovce 5/3. Bohužel nebyla proměněna. Vedení se ujali hosté v 17. minutě po brance Moreva. Ostrožská odpověď přišla v nejlepší okamžik. V čase 19:50 srovnal stav Kuba Zalubil po kombinaci s Lukášem Zalubilem a Štěpánem Vaňkem. Po první třetině vyrovnáno 1:1.

První polovina prostřední části žádné branky nepřinesla. V 29. minutě dostal Hanáky po samostatné akci opět do vedení Morev. Soupeř se poté ocitl v 35. minutě v brejkové situaci, kterému jsme zabránili hákováním. Rozhodčí nařídili trestné střílení, ale Šurdu se Kroměříži nepodařilo překonat. V 36. minutě hosté dvakrát faulují a přichází další velká možnost vyrovnat. Přesilovku 5/3 jsme ani podruhé v zápase nevyužili. Po druhé třetině prohráváme 2:1.

Ve třetí třetině všichni dlouho očekávali na vyrovnávací branku. Šance rozhodně byly, jen se nedařilo proměňovat. V 56. minutě jeden z hostujících hráčů fauloval a vysloužil si pětiminutový trest a vyloučení do konce utkání za faul kolenem. Pro Ostroh to znamenalo početní výhodu až do konce základní části. Přesilovku využil v 59. minutě David Rauš a svou brankou poslal zápas do prodloužení.

Velkou radost ale vystřídalo 24 vteřin po zahájení desetiminutového prodloužení obrovské zklamání. Po ztrátě puku na modré se rozjel proti naší brance kroměřížský Hubík a rozhodl o prvním vítězství Kroměříže.

Série se hraje na tři vítězná utkání, takže první prohra nic neznamená. V pátek 25. 2. se semifinále přesouvá do Kroměříže, kde se popereme o vyrovnání. Zápas začíná v 18:00, přijeďte nás podpořit a staňte se naším šestým hráčem v hledišti!

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO)
Zveřejníme po ukončení série.

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HK Kroměříž 2:3 pp. (1:1, 0:1, 1:0)

Sestava UO: M. Šurý (M. Peprník) — T. Andrýsek, K. Man, Š. Vaněk, R. Kučera, D. Rauš — L. Zalubil, J. Zalubil, L. Galuška, F. Fuga, M. Rauš, F. Stránský, M. Kučera, P. Flora, O. Klauda, V. Mika, A. Rusňák, E. Juračka, P. Flora

Sestava KRO: T. Fajgl (J. Strašák) — K. Holík, R. Šťastný, M. Nesrsta, T. Andrýsek, J. Jergl, M. Vávra, J. Osina — J. Matějka, D. Hubík, M. Blinka, P. Zavřel, J. Podešva, A. Hradil, F. Laciga, D. Matula, J. Jelínek, L. Světlík, J. Morev

Branky a nahrávky: 17. Morev (Laciga, Blinka), 20. Zalubil J. (Zalubil L., Vaněk), 29. Morev, 59. Rauš D. (Flora Pa.) 61. Hubík

Vyloučení: 5:5 + (5 min. + OK - HK Kroměříž)

Rozhodčí: Viktor Schenel, Radim Slavka — Michal Maša, Radek Paulík