Proti Boskovicím muži obhájili druhé místo tabulky vysokou výhrou

Netradičně ve čtvrtek nastoupili Ostrožané do prvního utkání v roce 2022. Na programu krajské ligy bylo 17. kolo proti kvalitním Boskovicím. Celé utkání jsme měli pod kontrolou, radujeme se z výhry 9:2 a dalších tří bodů do tabulky.

První třetina začala ve vysokém tempu a divákům se musela určitě líbit. Do poloviny však nepřinesla žádnou branku, dokonce ani po nařízeném trestném střílení, když za hákování hostů dostal šanci otevřít skóre Filip Stránský. O dvě minuty později vše napravil, když se prosadil při první akci druhé lajny – 0:1. Ve 12. minutě se trefil Pavel Flora a ve 14. minutě navýšil na 3:0 Kuba Zalubil. Po první třetině tak mohli být všichni na zimáku spokojeni, mnozí po úvodních částech z předešlých zápasů, kdy se moc nedařilo, i příjemně překvapeni.

Druhá třetina přinesla stejný výsledek jako ta první. V 28. minutě přidal svůj druhý gól v zápase Pavel Flora, využil početní výhodu 5/3 a potrestal tak hosty za podrážení od brankáře. V 31. minutě jsme museli ubránit dvouminutové oslabení. Boskovice výhodu nevyužili a ve vlastní přesilovce dokonce obdrželi další branku – trefil se Víťa Mika, 5:0. Po páté brance došlo ke střídání v brance hostů, Marka Huzlíka nahradil Tomáš Alexa. Ten se ani nestihl pořádně zahřát a musel lovit ze sítě další puk. Po krásné akci druhého útoku vstřelil třetí branku v zápase Pavel Flora, připsal si tak hattrick – 6:0.

Třetí třetinu zahájili hosté ve 42. minutě první brankou, Jan Hasoň po samostatné akci snížil na 6:1. To však nikoho neznepokojilo, hru jsme měli pod kontrolou. Navíc v 45. minutě jsme získali na 5 minut výhodu 5/4, když za hrubost odešel do kabin s trestem do konce utkání boskovický Martin Korvas. Výhodu využil v 46. minutě Erik Juračka a zvýšil náskok opět o 6 branek na 7:1. V 50. minutě přidal osmou branku Petr Flora. Někteří už mohli pomýšlet na dvouciferný výsledek. V 56. minutě se podařilo hostům využít početní výhodu za naše podrážení a upravili stav na 8:2. Poslední branku vsítil v 59. minutě Lumír Galuška a konečné skóre zápasu o druhé místo se zastavilo v poměru 9:2.

Boskovicím jsme vrátili porážku z 3. kola, kdy jsme na ledě soupeře podlehli 5:1, a musíme se poctivě připravit na další zápas, který nás čeká už v sobotu 8. 1. na velkém ledě břeclavských lvů. Budeme moc rádi, když přijedete HOKEJ OSTROH podpořit! Utkání startuje v 17:00.

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO):

Porazit Boskovice takovým rozdílem určitě moc těší, ale nesmíme vítězství přeceňovat. Soupeř nepřijel v kompletní sestavě a na jeho hře to bylo znát. Po Vánocích se už “tradičně“ začínáme připravovat na play-off, proto se i malinko měnil systém naší hry. Snažíme se jako trenéři nabádat hráče na 100% plnění a v zápase byly změny už vidět. Pokud předvedenou hru potvrdíme, a ještě vylepšíme v sobotu v Břeclavi, tak jsme na správné cestě splnit si náš společný cíl, který je letos opět jasný.

HOKEJ Uherský Ostroh vs. SKMB Boskovice 9:2 (3:0, 3:0, 3:2)

Sestava UO: M. Šurý (Peprník M.) — D. Rauš, Š. Vaněk, K. Man, T. Andrýsek, R. Kučera — L. Galuška, P. Flora, F. Stránský, V. Mika, E. Juračka, P. Flora, J. Zalubil, O. Klauda, A. Rusňák, F. Fuga, M. Rauš, L. Zalubil

Sestava BOS: M. Huzlík, T. Alexa — P. Strýček, M. Korvas, L. Rosendorf, F. Krejčiřík, J. Pekr — L. Kaukič, J. Hasoň, K. Benýšek, D. Plitko, L. Šmíd, P. Jurča, T. Buhaj, Č. Sekanina, F. Ondráček, J. Boček

Branky: 11. Stránský (Rauš, Galuška) - 12. Flora (Galuška) - 14. Zalubil (Rauš, Mika) - 28. Flora (Rauš, Stránský) - 33. Mika (Vaněk) - 34. Flora (Stránský, Galuška) - 46. Juračka (Galuška, Rauš) - 50. Flora (Klauda) - 59. Galuška (Rauš, Mika) - 42. Hasoň - 56. Kaukič (Benýšek)

Vyloučení: 7:8 (+ OK–hrubost–Boskovice; TS-hákování-Boskovice)

Rozhodčí: Viktor Schenel — Miroslav Olšar, Kamila Smetková