Z Blanska se muži vrátili po dlouhé době s prázdnou

V 16. kole krajské ligy utrpěli muži třetí porážku v sezóně. Před Vánoci se tak mohou z výhry 7:4 radovat domácí Dynamiters Blansko HK.

267751917 392914765927229 3828868092691578152 n

První náznak, že v sobotu nebude všechno podle plánu, proběhl už na začátku naší cesty, když jsme na zimáku zapomněli našeho kapitána a museli se pro něj po několika kilometrech vracet zpět. Mimo jiné jsme opět nastoupili v červených dresech, které velké štěstí zatím rozhodně nepřináší. Domácí tým se dostal do vedení ve 12. minutě. V 18. odpověděl svou trefou David Rauš při přesilovce 5/3 a srovnal stav na 1:1. První třetina tak nabídla jen dvě branky a šanci začít zápas znova.

Ve druhé třetině jsme začali s výhodou 5/4 kvůli nedovolenému bránění ze strany Blanska, využít jsme ji nedokázali. Ve 29. minutě se domácí dostali opět do vedení – 2:1. Ve 35. minutě přišlo oslabení 3/5, naše fauly Blansko potrestalo o minutu později dvěma brankami – stav 4:1. Abychom se udrželi ve hře, museli jsme do konce druhé třetiny vstřelit alespoň jednu branku. Povedlo se v 38. minutě, kdy nabral rychlost Lumír Galuška a po úniku snížil na 4:2.269162717 1015397999037147 9209444325937448448 n

Do třetí třetiny jsme nastoupili s tím, že zápas dokážeme otočit. Nicméně, jak už z výsledku plyne, nepodařilo se. Blansko hned po 42 vteřinách navýšilo svůj náskok na 5:2. Naše poslední naděje přišla s přesilovkou 5/3 ve 43. minutě. Početní výhodu jsme využili a po brance Radka Kučery snížili na 5:3. Dynamiters si ale dobře rozehraný zápas pohlídali a v 47. minutě přidali ještě další dvě branky. V závěru jsme měli několik šancí, ale ani jedna se nepodařila proměnit, puk se na domácího brankáře lepil jako na magnet. Poslední úprava výsledku, ze které jsme se snad ani nemohli radovat, byla trefa Lukáše Zalubila v poslední minutě.

Všem děkujeme za podporu v roce 2021 a těšíme se na Vás při dalším domácím utkání ve čtvrtek 6. ledna v 18:00 proti SKMB Boskovice.

OHLAS TRENÉRA (Bronislav Klauda – UO)

K utkání jsme přistoupili jak odboráři. V hlavách jsme měli všechno, jenom ne hokej. Za poslední dva zápasy jsme obdrželi 13 branek. To je opravdu hodně. Kluci si musí uvědomit, že hokej se hraje i dozadu. Je potřeba potrénovat a připravit se na domácí zápas s Boskovicemi. Přeji všem přátelům našeho hokeje klidné a krásné Vánoce.

Dynamiters Blansko HK vs. HOKEJ Uherský Ostroh 7:4 (1:1, 3:1, 3:2)

Sestava UO: Šurý M. (Peprník M.) – D. Rauš, R. Kučera, K. Man, I. Klauda - F. Stránský, L. Galuška, L. Zalubil, V. Mika, E. Juračka, A. Rusňák, Pa. Flora, J. Zalubil, M. Rauš, O. Klauda

Sestava BL: J. Külzer — S. Sedláček, M. Antoňů, Z. Němec, M. Pilát, D. Bocián, A. Hussein, L. Miloš, J. Hanzlík, T. Verner — T. Jílek, M. Král, T. Müller, M. Antal, T. Antoňů, V. Malý, H. Grünwald, T. Kubíček, M. Drenčko, J. Šmahel, I. Kuběna

Branky: Antoňů (Malý) - Rauš (Stránský) - Müller (Jílek, Pilát) - Jílek (Antoňů) - Sedláček (Němec) - Galuška (Stránský) - Král (Grünwald, Antal) - Kučera (Stránský) - Král (Antal) - Jílek (Müller, Kubíček) – Zalubil (Mika)

Vyloučení: 9:6

Rozhodčí: Tomáš Šico — Ladislav Hrabal, Jakub Kučera