V hradišťském azylu jsme zcela zbytečně podlehli Uherskému Brodu

HC SPARTAK logoSobotní podvečer 26. září jsme sehráli první letošní "domácí" mistrovské utkání. Bohužel to nebylo na nám milovaném ledu v Uherském Ostrohu, ale v azylu na hradišťském zimním stadionu, neboť v Ostrohu bychom, díky mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví, museli hrát bez diváků... Právě k vůli možné divácké návštěvě jsme využili služeb nejbližšího hokejového stánku s tribunami na sezení.

Před necelou dvoustovkou "orouškovaných diváků" se odehrávalo tradiční slovácké derby, které nikdy nemá jasného favorita, i když v posledních třech letech se nám proti brodským Spartakovcům většinou dařilo.

Přes léto se ovšem kádr soupeře podstatně změnil, přišel nový trenér, bývalá extraligová zlínská střelecká hvězda Jarda Balaštík, který si do týmu přivedl několik zlínských odchovanců.

Ostrožané naopak od začátku přípravy na ledě zápolí s mnoha úskalími, které se přenesly do soutěžního období. Nejdříve přípravu narušily problémy s chlazením ledu na domácím zimáku a téměř třítýdenní tréninkové manko je vidět zejména na kondici, souhře a v organizaci hry. Další starosti trenérům způsobují častá zranění, a zejména v obranných řadách nám pořád chybějí klíčoví hráči (Stuchlík, Nevídal, Vaněk) a ani jeden zápas jsme dosud nenastoupili v ideální sestavě. No a v útočné fázi je vidět absence Jakuba Klimoviče, jenž na rok přerušil hokejovou kariéru a Radima Antonoviče, s jehož službami můžeme počítat až v pozdějším období.

Do včerejšího zápasu jsme ale vlétli hodně nažhaveni a již na začátku 2. minuty jsme se radovali z úvodní branky, kterou po ideální přihrávce od Víta Miky vstřelil do odkryté klece kapitán týmu Vilém Galuška, 1 : 0.

Dále jsme produkovali svižný kombinační hokej, ale po mnoha šancích přišel náš druhý gól až ve 13. minutě, kdy si aktéři prvního úspěchu role prohodili. Vít Mika branka, Vilém Galuška asistence, 2 : 0.

Úvodní dějství bylo jasně v režii Ostrožanů a kdyby další tutovky renomovaní střelci nezahodili, mohlo být vymalováno. Ale takový bývá hokej...

A to se ukázalo v prostřední části. Do ní nemohl ze zdravotních důvodů nastoupit obránce Zbyněk Žabčík a hned v první akci si nechali rozhození domácí beci za sebe najet brodského Stiksu, který rychlýma rukama oklamal brankáře Šurého a v samostaném nájezdu po 11 vteřinách hry přesně zakončil, 2 : 1.  Rázem bylo vše otevřené.

Broďané se v druhé pasáži daleko čestěji dostávali do hry a vytvořili si několik šancí, které však s přehledem vyřešil brankář Michal Šurý, a když další vyložené příležitosti ostrožských střelců vychytal soupeřův gólman Lukáš Stojar, skóre se již neměnilo.

V závěrečné třetině už se začala projevovat přetíženost ostrožské obrany a netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Druhou branku hostů vsítil ve 45. minutě v přesilovce Mikulec a za stavu 2 : 2 se začínalo odznova.

Hrálo se nahoru dolů se šancemi na obou stranách, ale víc štěstí se obrátilo v 55. minutě na brodskou stranu, když zmatků v obraně domácích využil Matula a z čisté mazačky do mezikruží vytěžil rozhodující gól, 2 : 3.

Marnou snahu Ostrožanů o vyrovnání pak zhatilo v posledních dvou minutách vyloučení, a i přesto jsme si ještě vytvořili dobrou střeleckou šanci, ale Vilém Galuška několik vteřin před koncem těsně minul.

Hosté si tak odvezli k říčce Olšavě všechny tři body a náš tým musí mrzet hlavně neschopnost prosadit se v zakončení, neboť jsme během zápasu zahodili nejmíň deset jasných gólovek.

V pondělí nás čeká další důležitý venkovní souboj s Moravskými Budějovicemi, které v dosavadních dvou zápasech zvítězily - v Uherském Brodu 4 : 1 a v Uherském Hradišti 3 : 2.

HOKEJ Uherský Ostroh - HC Spartak Uherský Brod  2 : 3 (2 : 0, 0 : 1, 0 : 2)

Branky a nahrávky: 2. Galuška V. (Mika), 13. Mika (Galuška V.) - 21. Stiksa (Šiller, Budil), 45. Mikulec (Matula, Hlaváč), 55. Matula ( Horák)

Rozhodčí: Čech - Goňa, Jurčík

Vyloučení: 3:3