V Boskovicích jsme bojovali do posledních vteřin, nakonec to nevyšlo

skmbÚvodní semifinálového klání PLAY OFF Krajské ligy se odehrávalo na útulném boskovickém stadionu. Do zápasu jsme vstupovali bez několika výrazných opor s cílem sehrát s favoritem vyřazovací soutěže vyrovnanou partii. Bohužel již v 5. minutě domácí hráči udeřili a první gól utkání vsítil Hasoň, 1 : 0. Naše naděje stoupli za necelou minutu a půl, když se do brejku dostal Radim Antonovič a přesnou střelou pod víko překonal boskovického gólmana Chvátala, 1 : 1. V této době jsme hráli chytrý hokej a na začátku 11. minuty jsme se opět díky Radimu Antonovičovi dostali do dalšího úniku, ve kterém byl faulován a dostal nabídku si při tretném střílení zopakovat nájezd. Tentokrát však na Chvátala nevyzrál. Ve 12. minutě jsme dokonce šli do vedení, když se nám podařilo v oslabení díky Jakubu Zalubilovi dostat kotouč za záda domácího brankáře, 1 : 2. Tlak domácích však stoupal a častokráte jsme nestačili pokrývat najíždějící si hráče, čehož využil v 16. minutě Pelikán, tečující střelu Vágnera a do kabin se šlo za stavu 2 : 2.

Druhá pasáž již byla hrou téměř na jednu branku, ale důsledně jsme bránili a skvěle chytal Michal Šurý, jenž po celou třetinu zamkl svou klec a nedovolil domácím skórovat, Hlavně díky jeho zákrokům byl stav pořád nerozhodný.

Rozhodlo se hned v první polovině závěrečné třetiny. Již po 33 vteřinách hry se prosadil v předbrankovém prostoru domácí Hnilička a domácí vedli 3 : 2 a ve 48. minutě zvýšil na 4 : 2 Štancl. V 53. minutě jsme sice zápas zdramatizovali zásluhou Kuby Klimoviče, tečujícího nahození Štěpána Vaňka a snížili tím na 4 : 3, ale na víc jsme se již nezmohli, i když jsme zanedlouho hráli dvouminutovou přesilovku a poté power play. Domácí nakonec vteřinu před koncem pečetili do prázdné branky na konečných 5 : 3.

Musíme vyzdvihnout velkou bojovnost a obětavost Ostrožanů v čele s famózním Šurým a doufat, že v páteční odvetě na domácím ledu budeme šťastnější my. Velké poděkování patří také našim fanouškům, kteří přijeli do Boskovic podpořit náš tým.

Nyní se tedy semifinálová série za stavu 1:0 pro Boskovice stěhuje do Uherského Ostrohu, kde se hraje v pátek 6. března od 18:00 hodin.

SEMIFINÁLE PLAY OFF 2019/20:

(1) HHK Velké Meziříčí - SHKM Hodonín (5)    2 : 1, stav série 1 : 0

(2) SKMB Boskovice - (3) HOKEJ Uherský Ostroh  5 : 3, stav série 1 : 0

SKMB Boskovice - HOKEJ Uherský Ostroh  5 : 3 (2 : 2, 0 : 0, 3 : 1)

Branky a nahrávky: 04:30 Hasoň (Šebek, Štancl), 15:21 Pelikán (Vágner, Šebek), 40:33 Hnilička (Stehlík, Strýček), 47:38 Štancl (Šebek, Hasoň), 59:59 Skácel (Benýšek, Strýček) - 05:52 Antonovič (Klimovič, Kučera), 11:53 Zalubil J. (Klimovič, Míka), 52:11 Klimovič (Vaněk)

Rozhodčí: Netopil, Vepřek – Chramosta, Lidák.

Vyloučení: 6:7