Slovácké derby vyznělo pro Ostroh (+VIDEO)

logo hc 01Poslední slovácké derby v základní části této hokejové sezóny bylo na pořadu v Uherském Ostrohu tuto neděli. Před velice pěknou návštěvou, více jak pěti set diváků, si mohli domácí hokejisté v případě vítězství zajistit minimálně 3. příčku, která zaručuje zahájení PLAY OFF na domácím ledu. Soupeř naopak pomýšlel, při plném bodovém zisku, na možnost do nadstabové části se na poslední chvíli prodrat. Náboj tedy utkání určitě mělo.

Proto také start do souboje měli trošku lepší Hradišťané, kteří důraznou hrou sevřeli domácí v obranném pásmu a náš brankář Michal Šurý, si připsal první zákroky. Ve 4. minutě si hosté vysloužili za svou aktivitu také první početní výhodu, ale moc šancí si v ní nevytvořili. Postupně se hra vyrovnala a v polovině třetiny Ostrožané přebrali, i díky dvěma přesilovkám, otěže hry. Vytvořené šance však likvidoval hradišťský gólman Oharek. Na první branku jsme tak čekali až do 18. minuty, kdy další početní výhodu zužitkoval Filip Stránský, jenž v samostatném nájezdu trefil přesně mezi beton a lapačku soupeřova strážce brankoviště, 1 : 0.

Do druhého dějství nechala odpočívat ostrožská trenérská dvojice Klauda - Valúch druhou útočnou formaci, kterou nahradila čtvrtá formace Rauš M. - Juračka - Flora Petr. Toto zamíchání sestavy nám moc neprospělo a tato část hry se rozkouskovala nedovolenými zákroky. My jsme v oslabení hráli hned čtyřikrát, ale díky kvalitní obranné hře a jistému výkonu Michala Šurého, se soupeři branku vstřelit nepodařilo. A když ani naši střelci nenašli recept na Oharka, drželi jsme dále těsné jednobrankové vedení.

Poslední třetina byla z naší strany nejpovedenější. To se do hry vrátila druhá formace a první šla odpočívat do civilu. Zlomovým okamžikem byla 43. minuta a únik Radima Antonoviče, který svoje sólo zakončil cizelérskou střelou mezi betony Oharka, 2 : 0. Teď již bylo vidět, že hosté na odpověď nemají síly, což potvrdil dvě minuty nato Lumír Galuška třetí brankou. Dále jsme si vytvářeli dobré šance, ale další branka rozjásala domácí publikum až v 51. minutě, po hezké kombinaci Petra Flory s Erikem Juračkou, který dokázal střílenou přihrávku na brankoviště precizně tečovat pod břevno hradišťské brány, 4 : 0.

Zbytek zápasu jsme si pohlídali, a když hosté nedokázali ani v sedmé přesilovce pokořit Michala Šurého, odnesl si z derby náš ochráce svatyně čisté konto.

Závěrečná děkovačka publika ocenila naše kvality a pojistku celkového 3. místa v soutěži Krajské ligy mužů po základní části a dosažení 50 bodů.

HOKEJ Uherský Ostroh - HC Uherské Hradiště  4 : 0 (1 : 0, 0: 0, 3 : 0)

Branky a nahrávky: 18. Stránský (Rauš D., Flora), 43. Antonovič (Klimovič), 45. Galuška (Flora Petr), 51. Juračka (Flora Petr, Rauš M.)

Rozhodčí: Grygera, Maťašovský - Bártek, Wesley.

Vyloučení: 7:5