Vstup do PLAY OFF se vydařil, v prvním zápase porážíme Uherský Brod

antialias.imageO tom, že vyřazovací část soutěže PLAY OFF je něco jiného, než zápasy základní části soutěže, se přesvědčili hokejisté Uherského Ostrohu. V základní části si totiž ve dvou zápasech poradili se soupeřem z Uherského Brodu celkem lehce (7 : 3, 10 : 1), ale ve včereším prvním čtvrtfinálovém zápase jsme museli bojovat o vítězství do posledních vteřin. Na konečnou výhru 3 : 1 jsme se poměrně hodně nadřeli...

Přitom vstup do zápasu byl z naší strany excelentní, když jsme si během první pětiminutovky vytvořili několik výborných šancí a završili ji gólem z trestného střílení, které s jistotou proměnil v 5. minutě Filip Stránský. Vedli jsme 1 : 0 a dále jsme pokračovali v rychlé útočné hře, se spoustou šancí, ale Málek v brodské kleci likvidoval, několikrát i s velkým štěstím, všechny naše další pokusy. Naopak od poloviny třetiny se dostávali k zakončení také hosté, Viktor Valúch však potvrzoval svou vysokou kvalitu a jistotu v zákrocích. První dějství tak skončilo nejtěsnějším vedením domácích.

Do druhé části jsme vlétli jak hurikán. Po dvaceti vteřinách zvedl ruce nad hlavu kapitán týmu Vilda Galuška, který střelou z první zužitkoval nabídku Víta Miky a zvýšili jsme vedení na 2 : 0.

Zanedlouho jsme dostali kotouč do branky soupeře potřetí, rozhodčí Blaha však avizoval dosažení branky nohou a gól tak nebyl uznán. V další velké šaci se ocitl Pavel Flora, jenž byl v samostatném úniku sražen brodským obráncem, ale rozhodčí se asi báli písknout další penaltu, tak raději nepískli nic.

Dál jsme produkovali rychlý, pohledný hokej, jen vyložených šancí nějak ubývalo, snad i díky našim komplikovaně hraným přesilovkám, které soupeř dokázal velice dobře eliminovat důraznou obranou s rychlým přístupem hráčů, ze kterých vyrážel do nebezpečných protiútoků.

Hosté se stále častěji dostávali do střeleckých pozic, ale Viktor Valúch měl středeční podvečer "zavřenou bránu", zejména při šancích hostí při přesilovce v druhé polovině prostřední části zápasu. Nakonec i v této pasáži hry padl pouze jeden gól.

Třetí třetina byla nejvyrovnanější a hosté si v ní vytvořili hned několik dobrých šancí a ve 48. minutě, díky Kužílkově pohotovosti, dokázali snížit na 2 : 1. Avizovali jsme sice sevření kotouče, které předcházelo brankové střele, rozhodčí však vyhodnotili situaci jako gólovou.

antialias 5ca7be37 39b4 11e9 a266 005056ab0011 082b4417ab219e53e860462f90547444Za tři minuty mohlo být vyrovnáno. Hosté dostali nabídnutu tuto šanci v podobě trestného střílení. Vybraný exekutor Vaculín však v této jedinečné příležitosti selhal, neboť jeho blafák betonem vyrazil ostrožský hrdina Viktor Valúch.

To nás nakoplo a za další minutu už se měnilo skóre na druhé straně. Na modré čáře vybojoval kotouč Vilda Galuška a společně s Vítem Mikou se řítili na jediného brodského obránce. Situace 2 na 1 má dvě řešení, buď hráč na puku vystřelí, nebo nahraje a to většinou podle postavení bránícího hráče. Vilda Galuška jako správný kapitán lodě zvolil to správné řešení, vzal to na sebe a nechytatelnou střelou pod vyrážečku, na stojnou nohu brankáře, propasíroval puk do sítě. Diváci bouří a v 52. minutě je asi rozhodnuto, 3 : 1.

V následném čase se brodští hráči ještě snaží vykřesat jiskřičku naděje, ale dobře bráníme střední pásmo, takže o nějakém soustavném tlaku nelze vůbec hovořit. Ani odvolání Málka z branky dvě minuty před koncem a hra v šesti hráčích nic nepřináší. Naopak Ostrožané mají několik šancí dát čtvrtý gól do prázdné branky, ale hattrikový pokus Viléma Galušky šel těsně vedle a Filip Stránský trefil pouze břevno.

Po šedesáti minutách boje vítězíme 3 : 1 a udělali jsme tak první důležitý krůček za naším cílem. Ten další krok nás čeká v pátek 1. března na ledě brodského zimáku, kde v 18:00 hodin startuje druhý zápas, ve kterém se již může rozhodnout.

Naši hráči v prvním čtvrtfinálovém zápase předvedli koncentrovaný týmový výkon, obrana šlapala na plné obrátky, útočníci si dokázali vytvořit řadu vyložených šancí, častokrát však nedokázali v dobré pozici pokořit brodského brankáře. Naopak náš strážce svatyně Viktor Valúch předvedl spoustu skvělých zákroků, chytil penaltu a svým gólmanským klidem přiváděl brodské střelce do stavu, kdy jen kroutíte hlavou...

V pátek se tedy v Uherském Brodu máme na co těšit...

Výsledky PLAY OFF 2018/19 - čtrtfinále:

(1) HHK Velké Meziříčí - HC Spartak Velká Bíteš (8)   3 : 1
(2) SHKM Hodonín- HC Uničov (7)   1 : 4
(3) HOKEJ Uherský Ostroh - HC Spartak Uherský Brod (6)   3 : 1
(4) SKMB Boskovice - HK Kroměříž (5)   5 : 4 PP

1. zápas čtvrtfinále PLAY OFF 2018/19

HOKEJ Uherský Ostroh - HC Spartak Uherský Brod  3 : 1 (1 : 0, 1 : 0, 1 : 1)

Branky a asistence: 5. Stránský (SN), 21. Galuška Vilém (Mika), 52. Galuška Vilém (Machálek) – 48. Kužílek (Budil)

Rozhodčí: Blaha, Kovarčík – Nikl, Poláček

Vyloučení: 5:7 navíc 10´ OT Kubiš (UB), TS v 5´na UB (proměněno) a TS v 51´ na UO (neproměněno)