Oslabená Břeclav neměla žádnou naději

DSC 9517K nedělnímu zápasu dorazil břeclavský tým v deseti hráčích a dvou brankářích. Mezi nimi nastupovali dva junioři a jeden dorostenec. Pohled na takovýto kádr nebyl vůbec lichotivý a borci jako Gábriška, Průdek, Zháňal, kteří okusili v Břeclavi druhou ligu se museli cítit hodně špatně. Proti nim nastupoval konečně skoro plný kádr domácích v osmnácti hráčích.

Přesto se v první naprosto tutové šanci objevil po deseti vteřinách od vhození buly hostující Průdek, ale v samostatném nájezdu na Valúcha nevyzrál. A pak už začal koncert Ostrožanů. Při druhém střídání se trefil na začátku 2. minuty Pavel Flora a za další dvě minuty Filip Stránský. Během chvíle jsme vedli 2 : 0 a dál jsme se předháněli ve spalování šancí. Břeclavští "obětavci" hrozili jen z rušivých protiútoků, nebo po chybách, takže Viktor Valúch musel několikrát zasáhnout před brankovým nebezpečím.

V 16. minutě při přesilovce konečně vyšel Vítu Mikovi jeho bekhendový blafák, krásně si pohrál s hostujícím gólmanem Foukalem a bylo to 3 : 0. Minutu nato se dostal k dorážce Kuba Zalubil a zkompletoval účet prvního dějství na 4 : 0.

Na začátku druhé třetiny se dostali dvakrát k dorážce břeclavští útočníci, ovšem bez naděje na úspěch. Zato ve 24. minutě už Vilda Galuška střelou z první propálil střídajícího brankáře Krále a přivítal ho na ostrožském ledě. Aby svůj start neměl tak jednoduchý, ještě v téže minutě mu za záda pověsil dalšího fíka Filip Stránský, 6 : 0.

Ve 30. minutě vyměnili gólmany také domácí a mrznoucího Valúcha nahradil Honza Lekeš. Ve druhé desetiminutovce prostřední části porostlo také skóre zápasu, když jsme vstřelili další tři branky, přičemž Filip Stánský zkompletoval osmým gólem svůj hattrick.

Závěrečná pasáž proti unaveným a odevzdaným břeclavským Lvům byla plně v naší režii, a kdyby jsme se nebáli vstřelit "basovou desítku", určitě by mohlo gólů padnout ještě více. Autorem prestižního desátého góla se stal ve 49. minutě Marek Rauš a střídačka jej slavila hodně bouřlivě. Závěrečné dva góly si vzal na starost Viťa Mika a zakulatil počet svých zářezů v dnešním utkání na čtyři a celkový výsledek na 12 : 0 !!!

Co dodat... Bylo až smutné pozorovat dvanáctičlenné torzo břeclavského týmu, které přes snahu a bojovnost nestačilo na v pohodě hrající Ostrožany. Ale i takový hokej někdy bývá...

HOKEJ Uherský Ostroh - HC Lvi Břeclav  12 : 0 (4 : 0, 5 : 0, 3 : 0)

Branky a nahrávky: 2. Flora Pavel (Galuška L., Nevídal), 4. Stránský (Flora Pavel), 16. Mika, 17. Zalubil J. (Rauš D.), 24. Galuška V. (Mika), 24. Stránský (Flora Pavel), 32. Zalubil L. (Mika, Galuška V.), 37. Stránský (Flora Pavel, Stuchlík), 38. Mika, 49. Rauš Marek ( Beneš), 52. Mika ( Zalubil J., Rauš M., 56. Mika.

Rozhodčí: Brzobohatý - Viskot, Kučera.

Vyloučení: 4:4