Nešťastná domácí porážka s VelMezem, bez gólu se vyhrát nedá...

151216 zd hokejvm cmyk denik 630V nedělním utkání jsme se, po neskutečném desetibrankovém vítězství v derby s Brodem, doma představili proti aktuálnímu lídru soutěže. Horácký hokejový klub z Velkého Meziříčí má v Krajské lize mužů patřičný zvuk a každoročně okupuje přední příčky, nebo soutěž vyhrává. Mužstvo je hokejově vyvážené a úspěšnost je podložena kvalitními výkony ve všech řadách. V prvním zápase tohoto soutěžního ročníku jsme na jejich půdě v říjnu obdrželi tenisového kanára - 6 : 0.

Vstup do zápasu byl proto z naší strany obezřetný, ale hned po několika střídáních jsme přitlačili na pilu a postupně jsme si začali vytvářet herní převahu.  Z toho pramenily i první příležitosti, ale soupeřův brankář Šoustal byl vždy na pravém místě. Hosté se do šancí dostávali ojediněle, zejména střelami ze střední vzálenosti, které Viktor Valúch likvidoval s naprostým přehledem. V druhé desetiminutovce jsme hráli dvě přesilovky, ale ani šance z nich nám kýžený brankový úspěch nepřinesly. Skóre se tak během prvního dějství neměnilo, byť jsme v ní měli minimálně tři dobré šance na vstřelení gólu.

Druhá perioda byla ve znamení našich vyloučení. Během prvních deseti minut hned čtyři Ostrožané putovali za katr a jen s vypětím všech sil se nám podařilo tlaku hostujícího mužstva odolat. V tomto čase nás vynikajícím způsobem podržel brankář Valúch, který lapil soupeři minimálně tři gólové šance.

Odpovědět jsme mohli po přečkání oslabení, když jsme nabídku početní převahy obdrželi ve 32. minutě my, ale golfový úder Filipa Stránského skončil od brankáře na tyčce meziříčské branky.

Když už jsme se konečně nadechovali k obratu přišla ve 37. minutě chyba při vyhazování kotouče z pásma, soupeř puk u mantinelu vybojoval a rychle přenesl před naší branku, kde byl zcela osamocený Matov a ten již na Valúcha vyzrál, 0 : 1.

Zanedlouho jsme mohli vyrovnat, ale střela Davida Rauše z mezikruží trefila brankáře Šoustala do hlavy, od ní se odrazila do "štilku" brankářské hole a pak do břevna... No neskutečná smůla !

V závěru druhé třetiny jsme ještě dvakrát zahrozili, ale bez brankového efektu.

Do závěrečné pasáže jsme vstupovali s enormní snahou o vyrovnání. Kvalitní soupeř však podnikal nebezpečné kontry, kterými ohrožoval Valúchovu pozornost. Vytvořili jsme si několik výborných šancí na vyrovnání, Vít Mika dokonce znova orazítkoval tyčku, několikrát jsme již předčasně zvedali ruce, ale puk za brankovovou čáru brankáře hostí Šoustala nepřešel... V posledních dvou minutách třenéři odvolali brankáře a hráli jsme power play v šesti hráčích proti čtyřem, ale nic jsme nedokázali vymyslet. Naopak hostující obránce Burian vyhodil, námi nešťastně nastřelený kotouč, z rohu vlastní třetiny, ten proplachtil vysokým obloukem celé hřiště a v čase 59:13 doklouzal doprostřed naší opuštěné branky, 0 : 2. Je hotovo!!!

Ani další vyloučení v řadách soupeře a čtyřicetivteřinová hra 6 na 3 již změnu stavu nepřinese. Prohráváme smolně o dva góly a přestože jsme byli minimálně vyrovnaným celkem možná i s větším podílem na hře, více jasnými brankovými šancemi a třemi orazítkovanými tyčkami, nedokázali jsme vstřelit žádný gól a bez toho se nedá vyhrát žádné utkání.

Diváci však mohli vidět jedno z nejkvalitnějších utkání tohoto ročníku, bohužel pro nás se smutným koncem...

Nyní nás čeká další důležitý zápas o čelo tabulky - novodobé slovácké derby s Drtiči z Hodonína. Zápas je na pořadu v neděli 27. ledna od 17:00 hodin na stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně. Přijďte fandit všichni, určitě bude k vidění další parádní hokejové představení...

Výsledek KLM B0147  HOKEJ Uherský Ostroh – HHK Velké Meziříčí 0 : 2 (0 : 0, 0 : 1, 0 : 1)

Branky a asistence: 37. Matov (Křenek, Sobotka), 60. Burian

Rozhodčí:  Hübl, Netopil - Chramosta, Olšar

Vyloučení: 5:8