V derby s Hradištěm jsme vybojovali vítězství v nájezdech

DSC 3127uVstup do hokejového nového roku 2019 se ostrožským hokejistům celkem vydařil, když vybojovali vítězství v nájezdech, ve vždycky nevyzpytatelném derby v Uherském Hradišti. Trenéři byli donuceni před zápasem provést v sestavě nutné úpravy, neboť se museli obejít bez zraněného centra první útočné řady, kapitána týmu Vildy Galušky a obránce Michala Stuchlíka. Naopak domácí nastoupiil v maximálním počtu hráčů.

Od prvních minut bylo vidět, že Ostrožané jsou hokejovější, což se projevilo hned při první přesilové hře v 6. minutě, kdy první lajna při dlouhém zámku několikrát dorážela v předbrankovém prostoru, puk se napotřetí odrazil k volnému Víťovi Mikovi, jehož dorážka do odkryté klece byla rutinní, 0 : 1.

Ve 13. minutě se dostal ve středním pásmu k puku Marek Rauš, vjel do útočné třetiny a nad vrcholem kruhů vyslal přes obránce nechytatelnou jedovku přesně do pravé šibenice. Domácí brankář Kubík nestačil vůbec zareagovat a bylo to 0 : 2.

Hradišťany dostala do hry jejich druhá přesilovka v 16. minutě, když jsme nedokázali vyhodit puk z pásma, obránce zachytil kotouč na modré a ihned jej vrátil před naši branku kde stál úplně volný Červenka, pro něhož nebyl problém pověsit puk pod víko Valúchovy branky, 1 : 2.

Těsným vedením Ostrohu skončilo první dějství, ale v závěru byla vidět daleko větší iniciativa domácích.

Ta se přenesla do prostřední části hry a při další početní výhodě již soupeř ve 25. minutě vyrovnal zásluhou důrazného tlaku Lažka na našem brankovišti, 2 : 2.

A ve 28. minutě Tomešek strhl poprvé vedení na stranu domácích, 3 : 2.

Rychlou odpověď si připravil ostrožský druhý útok minutu nato, když Filip Stránský překonal po hezké souhře Kubíka potřetí. Bohužel domácí obránce při bránění útočné akce sekl Stránského do odkrytého místa na levé ruce a vyřadil ho tak po zbytek zápasu ze hry. Tím se nám rozpadl elitní druhý útok a znova se musely přeskupovat útoky.

Toho využil při hře 4 na 4 hradišťský Červenka ve 34. minutě, když počtvrté překonal Valúcha, 4 : 3.

Těsně před druhou sirénou jsme si vytvořili výrazný tlak a po sérii dorážek a opakovaných střel, se puk od Pavla Flory dostal za brankovou čáru. Je vyrovnáno 4 : 4.

Závěrečná třetina byla spíše bojem o vítězství a každé mužstvo mělo několik šancí rozhodnout, ale oba brankáři už změnu výsledku nedopustili a to ani v 5 minutovém prodloužení. Po 65. minutách hry se tak šlo na nájezdy.

V nájezdech to bylo vyrovnané tak jako během hry, Ostrožané byli dvakrát krůček od porážky, ale vždy dokázali odpovědět na domácí úspěch. Rozhodl tak až celkově 19 nájezd, který proměnil Pavel Flora a stal se tak hrdinou sobotního večera. Nemenší podíl na konečném vítězství měl výborně chytající Viktor Valúch, který v rozhodujících chvílích byl neskutečnou oporou.

HC Uherské Hradiště - HOKEJ Uherský Ostroh  4 : 5 SN (1 : 2, 3 : 2, 0 : 0, SN 2 : 3 )

Branky a asistence: 16. Červenka (Fridrich D., Kotačka), 25. Lažek (Nohál), 28. Tomešek (Nohál, Burša), 34. Červenka (Lažek) – 6. Mika (Zalubil L., Hendrych), 13. Rauš M., 29. Stránský (Galuška L.), 40. Flora Pavel (Galuška L., Rauš D.), rozhodující nájezd Pavel Flora

Rozhodčí: Sofka – Bačák, Nikl.

Vyloučení: 7:7 navíc 10´OT Pavlůsek (UH), 10´OT Stránský (UO) a 10´OT Kučera (UO)