Hodonín jsme doma přehráli a vracíme se na vítěznou vlnu

DSC 0043V nedělním domácím mistráku před čtyřmi sty platících diváků naši hokejisté proti Hodonínu v derby excelovali a po kvalitním výkonu zvítězili 5 : 2, když dvě branky vsítili Vít Mika a Pavel Flora a zdárně jim sekundoval úvodním gólem Jakub Zalubil. Díky precizní obraně a jistému výkonu Viktora Valúcha bereme tři body do tabulky pravdy.

Ostrožané se pustili do svého rivala s plným nasazením a hned ve druhé minutě si opětovně sešlá druhá lajna vytvořila několik pěkných šancí a Luner v hodonínské brance měl plné ruce i nohy práce. Další příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat, ale první branka padla až v 8. minutě, ve které v pravém rohu našeho útočného pásma vybojoval kotouč Tomáš Beneš, sklepl jej na Kubu Zalubila, jenž si parádně pokryl kotouč, vymanévroval do střelecké pozice mezi kruhy a vymetl pavouky pod břevnem hodonínské branky. Krásný gól talentovaného mladíka a vedeme 1 : 0.

Soupeř se však nevzdává a brzy pochopil, že pouze s bráněním nemá šanci uspět. A tak zejména zkušení hodonínští hráči Peš, Sajdl, Kučera a Kuba začali daleko lépe kombinovat a dostávali se tak do bezprostřední blízkosti Valúchovy klece. Viktor ovšem při ošemetných střelách odolával.

Ve 12. minutě jsme nabídli soupeři dvojnásobnou přesilovku, když při útočné ofenzívě hostí jsme postupně faulovali dvěma hráči. Dvouminutovou nabídkou hosté nepohrdli a ve 13. minutě dokázal protlačit přes betony puk do sítě Michal Kuba. Je srovnáno 1 : 1.

Vyrovnaný stav nevydržel dlouho. V běžící 15. minutě sehrála parádní útočnou kombinaci druhá formace a na jejím konci byl Pavel Flora, jehož přesná střela z mezikruží nedala Lunerovi žádnou šanci, 2 : 1.

Hned poté měli hodonínští hráči dvě přesilovky za sebou, ale všechny střely končily na bránících hráčích, nebo ve výstroji Viktora Valúcha. Do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení Ostrohu.

Hned na začátku 22. minuty inkasuje Filip Stránský dvě minuty za vražení na mantinel a současně si bude muset odsedět ještě 10 minut navíc. Tím se opět na čas rozpadá druhá lajna. Oslabení opět s přehledem ubráníme a po jeho skončení si zahrajeme přesilovku my.

Teď přichází čas Víta Miky. V čase 25:12 předvádí důrazný křídelní průnik, natlačí se před brankaře a špičkou čepele věší kotouč do čeřenu pod víkem, 3 : 1. První lajna zůstává na ledě a je tu druhý úder. Téměř z totožné pozice z pravého křídla v čase 25:39 propaluje Mika brankáře Lunera podruhé. Tento gól však jde jednoznačně na vrub gólmana, který si nepokryl pravou tyč. Vedeme 4 : 1 a jsme na koni.

V hodonínské brance dochází ke střídání a do osiřelého brankoviště se staví Jakub Zollpriester, který hned v zápětí musí ukázat své umění při dalších ostrožských šancích.

Ve 32. minutě si naprosto zbytečně komplikujeme celkem pohodový průběh zápasu, když ztrácíme kotouč v rohu obranného pásma a zkušený Peš nachází najetého Rákoczyho a ten trefuje přesně do protipohybu Valúcha. Rázem je to pro Hodonín hratelných 4 : 2.

Naštěstí dva fauly hostujících forwardů za sebou nám dávají prostor se uklidnit a vytvořit si opětovný tlak. Do konce třetiny se již stav nemění, pouze v poslední vteřině naprosto zbytečně faulujeme a do závěrečné periody budeme nastupovat ve čtyřech.

DSC 0012Očekávaný nápor hostí odstartuje hned po úvodním buly třetí části a nyní se několikrát vytahuje Viktor Valúch, který zlikviduje dvě vyložené šance Peše a Janáse. Oslabení ubráníme a ve 47. minutě přichází pátý ostrožský úder. Pavel Flora dostává, stejně jako u svého prvního gólu, krásnou přihrávku od Lumíra Galušky a trefuje cizelérsky prostor pod Zollpriesterovou vyrážečkou a zvyšuje na 5 : 2.

DSC 0085Hodonínští hráči už vědí, že na zvrat v utkání nemají síly a čas pomalu směřuje k závěru slováckého derby. Ještě těsně před koncem si to rozdají Filip Stránský a Petr Peš, ale to je pouze zpestření pro fanoušky, kterých se tu dneska sešlo i s dětmi téměř pět set. A atmosféra i díky hodonínskému fanklubu, který přijel se čtyřmi bubny a neúnavně slušně fandil, byla naprosto skvělá. Závěrečná děkovačka po vítězství 5 : 2 ukončila hodně prestižní zápas krajské ligy a nasměřovala nás na brankový dostřel vedoucího Velkého Meziříčí.

HOKEJ Uherský Ostroh - SHKM Hodonín  5 : 2 (2 : 1, 2 : 1, 1 : 0)

Branky a nahrávky: 8. Zalubil (Beneš), 15. Flora (Rauš, Andrýsek), 26. Mika (Beneš), 26. Mika (Zalubil), 47. Flora (Galuška) – 13. Kuba (Rákoczy), 32. Rákoczy (Janás, Peš)

Rozhodčí: Šiška – Kociňák, Šmíd

Vyloučení: 10:7 navíc Stránský (UO) 10´OT