Na aktuálně nejlepší tým soutěže jsme nestačili, ve VelMezu jednoznačně prohráváme

151216 zd hokejvm cmyk denik 630Do utkání o čelo tabulky jsme na Vysočinu odjížděli bez čtyř hráčů zákládního kádru (Kučera, Nevídal, L.Galuška a Pavel Flora) a to byl jeden z aspektů naší první soutěžní porážky. Druhým důležitým rozdílem je, že hráči z Velkého Meziříčí jsou v současnosti asi bezkonkurenčním mužstvem krajské ligy, neboť každého soupeře vysoce přehrávají a jejich střelecká potence, sehranost a kompaktnost, podložená kvalitními výkony brankářů je neoddiskutovatelná.

Přesto jsme nemuseli prohrát tak vysokým skóre, kdybychom alespoň část svých vyložených šancí využili, ale to je jen kdyby...

Od prvních minut se hrálo od podlahy. Naši hráči se do soupeře pustili bez bázně a během prvních deseti minut byli lepším týmem. Co naplat, že jsme si vytvořili hned několik výborných šancí, ale překonat domácího gólmana Šoustala se nám nepodařilo. Domácí dostala do hry první početní výhoda, která utlumila náš tlak. A pak nám domácí předvedli lekci z produktivity, když ve 12. minutě vybojoval Sobotka puk na našem váhajícím hráči u modré čáry, okamžitě jej poslal na volného Matova a ten nedal Valúchovi šanci, 1 : 0. Od této chvíle to s námi šlo z kopce. V 18. minutě sehráli domácí parádní kombinační akci na jejímž konci byla nekompromisní střela Maštery a prohrávali jsme 2 : 0.

Další direkt jsme dostali na cestu do šatny. Sedm vteřin před koncem první části prostřelil Rašner křížmou ranou ostrožského gólmana a věděli jsme, že je zle, nedobře. Prohrávat ve Velmezu 3 : 0 hned po úvodní části, to se těžko obrací.

Na začátku druhé třetiny jsme hráli s šesti hráči a následovala domácí přesilovka, ve které meziříčtí hráči několikrát zaměstnali Valúcha a v samotném závěru ji dokázal využít Bula. Po čtvrtém zásahu Valúch odjel na střídačku a nechal se vystřídat Lekešem.

Hned za minutu jsme mohli zkorigovat stav, ale Filip Stránský v samostaném úniku na Šoustala nevyzrál.

Dál se hrál oboustranně otevřený hokej, když mírnější převahu měli domácí, ale žádná z dalších šancí se ani na jedné straně neujala.

Na začátku třetí periody jsme měli opět početní výhodu, soupeř ji však perfektně ubránil a po jejím skončení přešli domácí do rychlého přečíslení, které zrealizoval ve 44.minutě střelou do šibenice zkušený Křenek, 5 : 0.

Chtěli jsme za každou cenu zaznamenat alespoň čestný úspěch, ale ani šance v další přesilovkách jej nepřinesly. Naopak Meziříčtí pečetili "kanára" v 58. minutě při své poslední přesilové hře tečovanou střelou Rozmarína, na kterou byl brankář Lekeš krátký.

Pravdou je, že jsme do VelMezu jeli citelně oslabeni, a že konečná porážka 6 : 0 je trochu krutá, ale když nedokážeme za šedesát minut vstřelit branku, tak nemůžeme očekávat, že vyhrajeme...

HHK Velké Meziříčí - HOKEJ Uherský Ostroh  6 : 0 (3 : 0, 1 : 0, 2 : 0)

Branky a asistence: 11:03 Matov (Sobotka, Rašner), 17:36 Maštera (Střecha F., Střecha T.), 19:53 Rašner (Pokorný, Střecha T.), 22:48 Bula (Pejchal), 43:38 Křenek (Matov, Maštera), 57:42 Rozmarín (Strnad).

Rozhodčí: Netopil, Reich - Brzobohatý, Kacetl

Vyloučení: 8:8