Muži se s Hradištěm protrápili k vítězství

DSC 0096V dalším domácím zápase jsem se utkali ve Slováckém derby s tradičním rivalem z Uherského Hradiště. Pikantností mače bylo aktuální postavení v tabulce Krajské ligy - Uherský Ostroh 1. místo, plný počet 12 bodů, Uherské Hradiště poslední 14. místo s 0 body. Navíc soupeř přijel k zápasu ve dvanácti hráčích. Všechny tyhle aspekty nahrávají k určitému podcenění a strachu z případného neúspěchu před početnou diváckou návštěvou více jak 300 diváků. Navíc nás mohla také strašit loňská domácí porážka s Hradištěm, byť jsme téměř celý zápas byli lepší... A jak všichni dobře víme, v derby se smazávají veškeré výhody a každý zápas je naprosto jedinečný. Nejinak tomu bylo i tentokráte.

Hned ve 22 vteřině získávají hosté početní výhodu a usazují se v našem pásmu. Viktor Valúch v naší brance musí třemi zákroky čelit prvním soupeřovým střelám. Darovaná přesilovka na chvilku přibrzdila očekávaný ostrožský tlak, ten však přišel zanedlouho, když si hosté pomocí faulů začali vypomáhat při brždění ostrožských ataků. Ta první ještě gólově neskončila, ale při druhé v 10. minutě se za brankou šikovně uvolnil Honza Machálek a křížmou přihrávkou přes brankoviště našel Pavla Floru, který se do odkryté brány s jistotou trefil a poprvé pokořil hradišťského brankáře Vlastu Oharka, 1 : 0.

A od této chvíle začalo miniutkání ostrožští "čarostřelci" versus gólman soupeře. Každou střelou vyslanou na hostující branku se zvyšovala jistota jeho zákroků a naši hráči častokráte jen kroutili hlavami. V samostatném nájezdu si na něm ve 13. minutě vylámal zuby Vít Mika a agilní Machálek se o minutu později taktéž neprosadil. Hradišťané hrozili jen z rušivých protiútoků a střel ze střední vzdálenosti. Ty s naprostou jistotou likvidoval Viktor Valúch. První dějství tak skončilo nejtěsnějším vedením Ostrohu.

V úvodu druhé třetiny hráli hosté přesilovou hru a v ní se trefil na začátku 22. minuty do sítě Forman, jenž ve vzduchu tečí změnil směr Hrabcovy střely, 1 : 1. Nečekané vyrovnání nás donutilo ke zvýšené útočné aktivitě, která přinesla nejen velké šance, ale zejména další hradišťská vyloučení. Při přesilovce ve 25. minutě ujeli Beneš s Raušem, ale posledně jmenovaný, po krásné přihrávce před téměř prázdnou branku nedokázal Oharka propálit a puk skončil pouze ve výstroji gólmana. Ani další ostrožské šance se neujaly.

DSC 0106 Až přišla 30. minuta a z ruky nahozený kotouč od modré v podání Aleše Nevídala, proplachtil zaplněným předbrankovým prostorem do okrytého místečka u levé tyčky. Konečně to tam zapadlo, Oharek tentokrát vůbec nic neviděl a my vedeme 2 : 1.

Soupeř se snaží rychle zareagovat, ale ojedinělou šanci Červenky v rychlém protiútoku likviduje Valúch. V závěru druhé periody mají hosté další šanci na korekci při dvojnásobné početní výhodě, Ostrožané však výborně vykrývají střelecké prostory a blokují střely, takže na branku neprojde téměř nic.

To samé pokračuje v závěrečné pasáži. Když opět faulujeme a hrajeme téměř dvě minuty ve třech. Ani teď se stav nemění a to díky dvěma parádním zákrokům Valúcha. Na začátku 45. minuty inkasuje za vysokou hůl Vilda Galuška trest 2 + 2 minuty, ale za celou dobu se soupeř vůbec nedostává do naší třetiny, kromě dvou nahození, které s jistotou sbíráme a zakládáme z nich nebezpečné protiútoky.

V polovině třetiny se karta obrací a faulují hosté. Naše dvě následné přesilovky 5 na 3 v rozmezí šesti minut ukazují naši střeleckou frustraci. Ani v těch nejvyloženějších šancích na mezikruží nedokážeme prostřelit Oharka a ten několikrát s nezbytným štěstíčkem likviduje všechny naše střelecké pokusy. V 57. minutě dostáváme trest za vyhození kotouče z obranného pásma a srovnáváme tak početní stav na ledě. Za minutu však budou mít početní výhodu hosté a určitě se pokusí o vyrovnání. Ostrožský obranný val je však nepropustný a pokus o powerplay soupeře končí se závěrečnou sirénou.

Nakonec jsme se tedy protrápili k vítězství 2 : 1, což mohou hosté považovat za velký úspěch, neboť poměr střel byl 45:19 a nebýt čaroděje s maskou Oharka, určitě by si odváželi z Ostrohu větší nadílku.

HOKEJ Uherský Ostroh - HC Uherské Hradiště 2 : 1 (1 : 0, 1 : 1, 0 : 0)

Branky a asistence: 10. Flora Pavel ( Machálek Jan), 30. Nevídal (Rauš David, Flora Pavel) – 22. Forman ( Hrabec, Pavlůsek).

Rozhodčí: Kohoutek - Husák, Paulík

Vyloučení: 9:10 navíc Šrenk (UH) 10´OT za nesportovní chování