Sobotní derby v Uherském Hradišti rozhodla 9. minuta. Během třiceti dvou vteřin domácí inkasovali tři góly. V prvním utkání roku a 20. kole krajské ligy Hradiště padlo 0:6. Zollpriester si připsal první nulu. V neděli hrajeme doma proti Kroměříži.
Skóre utkání otevřel ve 3. minutě Filip Stránský trefou z levého kruhu – 0:1. Ve 4. minutě domácí získali první početní výhodu, přesilovku ale proměnit nedokázali. Zlom celého zápasu nastal v 9. minutě. V čase 8:01 zvýšil na dvoubrankový náskok Marek Rauš, když se ocitl před brankářem Jakubčíkem zcela nehlídaný – 0:2. V čase 8:21 přidal svůj druhý zásah v utkání Filip Stránský stejnou střelou do šibenice jako při úvodním gólu – 0:3. V čase 8:33 zakončil tříbrankovou minutovou demolici Matěj Halík zkušeným zakončením a obelháním hradišťského gólmana – 0:4. Ve 12. minutě přidal pátý gól Tomáš Andrýsek – 0:5. V závěru třetiny si ještě Hradiště zahrálo druhou přesilovku, stav utkání se už ale nezměnil.
Druhá třetina zůstala bez jediného gólu. Hned v úvodu prostřední části Hradišťané hráli další přesilovku, tentokrát čtyřminutovou. Do šancí se v průběhu dostávali i domácí, všechny pokusy však s přehledem likvidoval skvělý Jakub Zollpriester, který si v utkání připsal první čisté konto v sezóně.
Ve 42. minutě zvýšil Vít Mika trefou pod vyrážečku na šestibrankový náskok. Největší šanci na vstřelení gólu získali domácí v 53. minutě, kdy bylo hlavním rozhodčím nařízeno trestné střílení. Ani zkušený útočník Mrázek na ostrožského gólmana nestačil. Skóre se zastavilo na konečných 0:6.
Letos nás Uherské Hradiště v základní části nepřekvapilo. Ve všech třech vzájemných utkáních jsme vítězili za tři body (4:6, 7:0, 0:6).
Děkujeme fanouškům za podporu a vytvoření domácí atmosféry. Další utkání odehrajeme v neděli 12. ledna 2025 od 17:00 proti Kroměříži na domácí půdě. Přijďte Uherský Ostroh podpořit v boji prvního a druhého týmu tabulky krajské ligy.
OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Jiří Šolc):
„Za výhru jsme rádi, kluci se ale spíše hledali. Duel moc hokejové krásy nepobral. Bylo to klasické povánoční utkání. My jsme však spokojení se třemi body. Zápas rozhodla první třetina. Soupeři po posledních zápasech narostlo sebevědomí, věřil si na nás. Nečekali jsme jednoduché střetnutí, ale v první třetině jsme byli velmi efektivní v zakončení. Náš gólman si zachytal.“
HC Uherské Hradiště vs. HOKEJ Uherský Ostroh 0:6 (0:5, 0:0, 0:1)
Sestava UO: Zollpriester (Holý) — Rauš D., Kukuliš, Rauš M., Peterka, Andrýsek, Rusňák — Stránský, Zalubil, Flora Pa., Juračka, Mika, Halík, Fuga, Flora Pe., Červenka, Galuška L.
Sestava UH: Jakubčík — Tischer, Fridrich, Beneš, Horsák, Řezníček — Dolinský, Borot, Fridrich, Mrázek, Melichárek, Smetana, Bumbál, Petřík, Forman, Větříšek
Branky a nahrávky: 3. Stránský (Rauš D.), 9. Rauš M. (Červenka, Flora Pa.), 9. Stránský (Červenka, Galuška L.), 9. Halík (Mika, Zalubil), 12. Andrýsek (Juračka, Flora Pa.), 42. Mika (Zalubil, Halík)
Vyloučení: 2:5 (+ TS proti UO)
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Rozhodčí: Jakub Šmíd — Filip Nezval, Pavel Tomeček
Skóre utkání otevřel už ve 3. minutě Pavel Flora, když v úniku poprvé překonal hostujícího gólmana Sedláře bekhendem – 1:0. V 6. minutě zvýšil dorážkou na dvoubrankový náskok Erik Juračka – 2:0. V 8. minutě přidal další trefu Vít Mika po přihrávce zpoza branky – 3:0. V 10. minutě se situale třetího gólu opakovala, tentokrát ale před brankou zakončoval Jakub Zalubil – 4:0. O dvacet vteřin později Lumír Galuška v útočném pásmu obral o puk hostující obránce a Filip Stránský pátým gólem vyhnal z brány Sedláře – 5:0. V gólové smršti pokračoval při přesilovce v 13. minutě David Rauš střelou z pravého křídla – 6:0. Do konce první třetiny se neočekávaný stav utkání nezměnil.
„Asi málokdo očekával takový výsledek. Prostějov je silný soupeř, poslední utkání sice odehrál na dvě pětky, ale dnes k nám přijel ve standardní sestavě. Kluky musím pochválit za předvedený výkon. K utkání přistoupili zodpovědně, plnili své povinnosti a zaslouženě vyhráli. V první třetině se podařilo odskočit na 6:0, skvělé zákroky v bráně vytahoval Kuba Zollpriester. I za rozhodnutého stavu hráli to, co jsme chtěli. Nebláznili, ale poctivě se vraceli, pořád makali, což nás dovedlo k takto vysokému vítězství Po zápase máme vánoční večírek, vždycky je před takovouto akcí lepší vyhrát než prohrát, kór takovýmto rozdílem a s takto silným soupeřem. Užijeme si Vánoce a v novém roce se opět pustíme do práce, play-off se přibližuje čím dál víc.“