Nevydařený start utkání, vyrovnání ve druhé třetině, ztráta vedení v závěrečné části a špatná koncovka. Body z 24. kola krajské ligy zůstaly v Boskovicích. Soupeř se vítězstvím přiblížil ke konečnému třetímu místu v základní části. Ve čtvrtek hrajeme doma proti Břeclavi.
Vedení se ujali domácí ve druhé minutě utkání. Boskovice několikrát vyhrály vhazování před Zollpriesterem. Dva střelecké pokusy se mu podařilo zneškodnit. Napotřetí už Kučera zakončil po přihrávce zpoza branky - 1:0. V 8. minutě získali domácí první přesilovku, vedení ale nenavýšili. Skóre se znovu měnilo až ve 12. minutě. Kučera přidal druhou trefu, když dorazil po střele Řeháka od modré - 2:0. Do konce první třetiny Boskovice dvakrát faulovaly. Ani jednu početní výhodu se Ostrožanům nepodařilo využít. Dvoubrankové manko snížil v 26. minutě dorážkou Vít Mika - 2:1. Domácímu týmu se v 35. minutě znovu podařilo odskočit. Lukáš Kaukič z pravého kruhu přesně mířil nad gólmanovo rameno - 3:1. V 37. minutě využil tečí přesilovku Matěj Halík a snížil na 2:3. O vyrovnání se postaral v 39. minutě Radim Budil přesnou střelou od modré čáry - 3:3. Necelých dvacet vteřin před koncem druhé třetiny podruhé při přesilovce skóroval další tečí Matěj Halík - 3:4.
Vedení se Uherskému Ostrohu v závěrečné části nepodařilo udržet. V 46. minutě za Boskovice vyrovnal po přečíslení Marek Škvrně - 4:4. V 51. minutě se podruhé prosadil Kaukič - 5:4. V 55. minutě domácí faulovali, přesilovku zdvojnásobila hra bez brankáře. V koncovce se ale dál nedařilo. V 58. minutě padl trest i na druhé straně, domácí už si závěr pohlídali.
Boskovice se vítězstvím přiblížili ke konečnému třetímu místu v základní části. Pravděpodobně se s jihomoravským rivalem střetneme i v semifinále. Následující utkání odehrajeme ve čtvrtek proti Břeclavi. Utkání startuje na zimním stadionu v Uherském Ostrohu od 18:00.
HLAVNÍ TRENÉR JIŘÍ ŠOLC:
"Do zápasu jsme nevstoupili dobře, postupně se náš výkon v první části zlepšoval, ale nedařilo se proměňovat šance. Ve druhé třetině jsme manko stáhli a vybojovali vedení 4:3, to jsme si měli v závěrečné části pohlídat. I ve třetí třetině nás bohužel trápila koncovka a po individuálních chybách jsme inkasovali dva góly. K osudu zápasu výrazně přispělo neproměňování šancí. I když jsme odjeli ve velmi kombinované sestavě, kluci celkově odehráli slušné utkání."SKMB Boskovice vs. HOKEJ Uherský Ostroh 5:4 (2:0, 1:4, 2:0)
Sestava UOS: Zollpriester (Holý) — Rauš D., Fuga, Rauš M., Tischer, Budil, Andrýsek — Kukuliš, Witoš, Juračka, Zalubil, Mika, Halík, Větříšek, Flora Pe., Stránský
Sestava BOS: Čáp (Král) — Holemý, Dufek, Pavič, Strýček, Kučera, Řehák — Hasoň, Morev, Škvrně, Čikl, Sekanina, Bartes, Kaukič, Prokopec
Branky a nahrávky: 2. Kučera (Kaukič), 12. Kučera (Kaukič, Řehák), 35. Kaukič (Čikl, Strýček), 46. Škvrně (Pavič, Hasoň), 51. Kaukič (Dufek, Řehák) – 26. Mika (Stránský, Rauš), 37. Halík (Rauš, Stránský), 39. Budil (Flora Pe.), 40. Halík (Stránský)
Vyloučení: 7:5
Využití: 0:2
V oslabení: 0:0
Rozhodčí: Jakub Karpíšek — Michal Bejček, Šimon Veselský
Uherský Ostroh se v sobotu 31. ledna po dvou týdnech znovu představí v Boskovicích, tentokrát proti SKMB. Na poslední lednový den je naplánováno 24. kolo Krajské ligy mužů jižní Moravy a Zlína. Úvodní buly je na programu v 17:00.
Skóre nedělního 23. kola krajské ligy otevřel v 11. minutě, stejně jako ve čtvrtek v Rosicích, Lumír Galuška, když našel mezeru mezi betony hostujícího gólmana Sedláka - 1:0. Přesto, že si krátce po úvodním gólu zahrál domácí tým přesilovku a většina první třetiny se odehrála v útočném pásmu, fanoušci čekali na další trefu až do 18. minuty. Špatnou rozehrávku hostů zachytil Vít Mika, téměř do odkryté brány zakončil Filip Stránský - 2:0. Vzápětí následovala druhá nevydařená rozehrávka Blanska. Filip Stránský potrestal i tuto hrubku hostujícího týmu po další kombinaci do prázdné brány. Druhou trefu v utkání si připsal 18 vteřin před první sirénou - 3:0.
Prostřední část duelu žádnou změnu stavu nepřinesla, i když nabídla hostům největší šanci na snížení manka. Od 32. minuty hráli šestiminutovou přesilovku, z toho dvě minuty dokonce 5/3. Hráči Blanska se ale prosadit nedokázali, Uherský Ostroh dobře bránil a na ledě dál dominoval.
Stejně jako v posledním vzájemném duelu se Blansku nepodařilo vstřelit žádný gól a v tabulce se propadlo na pátou příčku. Po jednoznačném vítězství v Rosicích si tak ostrožský tým připsal další utkání bez obdržené branky. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen dle divácké volby v aplikaci Lumír Galuška. Následující kolo odehrajeme v sobotu 31. ledna od 17:00 v Boskovicích. Utkání v domácím prostředí je na programu ve čtvrtek 5. února proti Břeclavi. Děkujeme fanouškům za podporu.
"Dát první gól je vždycky nejtěžší. Pak se přidá další a už to jede. Vítězství je jednoznačné a zcela zasloužené. Kluci zaslouží pochvalu. Byť tam někdy byla nějaká okénka, což ale za rozhodnutého stavu bývá, tak šedesát minut hráli zodpovědně. Ve druhé třetině jsme si hru zkomplikovali několika vyloučeními, ale oslabení jsme dobře ubránili. Závěrečná část už zase byla zcela v naší režii. Výsledek hovoří za vše."