Proti Velké Bíteši se nám uhrát body opět nepodařilo. Přestože jsme si se soupeřem, který hrál v deseti hráčích, vytvořili během úvodní třetiny nespočet šancí, ale stav byl po první siréně pouze nerozhodný 1 : 1. Katastrofická byla prostřední perioda, ve které domácí dali, díky naší lehkovážnosti, tři slepené góly. Závěrečná část začala nešťastným přesilovkovým gólem a Velká Bíteš už vedla 5 : 1. V poslední desetiminutovce zápasu Ostrožané téměř nepustili domácí z jejich obranného pásma a vstřelili tři hezké branky, ale vyrovnávací gól jsme nedali, ani při více jak minutové power play.
Poslední zápas základní části nás čeká v neděli 23. února od 17:00 hodin, kdy doma hostíme lídra a nyní už jistého vítěze úvodní části soutěže horácký tým HHK Velké Meziříčí. To bude generálka na PLAY OFF, které začíná ve středu 26. února a víme, že budeme díky konečnému 3. místu v soutěži zahajovat na ostrožském ledu, soupeře nám přisoudí až závěrečné kolo.
HC Spartak Velká Bíteš - HOKEJ Uherský Ostroh 5 : 4 (1 : 1, 3 : 0, 1 : 3)
Branky a nahrávky: 10. Pospíšil (Šidák), 23. Bustin (Novák), 29. Novák (Šidák, Pospíšil), 39. Bednář (Rosendorf, Novák), 42. Šidák (Novák) – 3. Zalubil J., 50. Rauš D. (Zalubil L.), 52. Flora Pavel (Stránský, Galuška L.), 54. Flora Pavel (Stránský, Galuška L.)
Rozhodčí: Karpíšek, Kohoutek- Nechvátal, Paul.
Vyloučení: 5:3
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 29:38.
Sestava: Lekeš, (Šurý) - Beneš, Zalubil L., Rauš D., Nevídal, Klauda, Kučera.- Rauš M., Galuška V., Flora Petr, Galuška L., Flora Pavel, Stránský, Mika, Antonovič, Zalubil J. Trenéři: Klauda, Valúch
Až poslední kolo základní části soutěže Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína rozhodne, kdo s kým si zahraje v osmičlenném PLAY OFF ročníku 2019/20.
Poslední slovácké derby v základní části této hokejové sezóny bylo na pořadu v Uherském Ostrohu tuto neděli. Před velice pěknou návštěvou, více jak pěti set diváků, si mohli domácí hokejisté v případě vítězství zajistit minimálně 3. příčku, která zaručuje zahájení PLAY OFF na domácím ledu. Soupeř naopak pomýšlel, při plném bodovém zisku, na možnost do nadstabové části se na poslední chvíli prodrat. Náboj tedy utkání určitě mělo.