Ve třetím kole krajské ligy mužů jižní Moravy a Zlína Ostrožané v domácím utkání potvrdili roli favorita a zvítězili nad Boskovicemi 9:5. Další utkání již v sobotu v Kroměříži
Boskovice se už ve 3. minutě dostali do přečíslení 2 na 1 a ujali se vedení po úvodní brance Mikeše – 0:1. V 5. minutě vyrovnal stav trefou téměř do odkryté branky František Fuga – 1:1. Vedení Uherského Ostrohu zajistil v 9. minutě Petr Flora, když z pozice v pravém kruhu prostřelil hostujícího golmana Kulzera – 2:1. Ve 12. minutě využil střelou od modré první domácí přesilovku Michal Stuchlík a zvýšil na dvoubrankový náskok – 3:1. Ve 14. minutě hosté znova faulovali. Druhou početní výhodu využil čtvrtým gólem Vít Mika, který byl připraven u soupeřovy branky a rychle zpracoval přihrávku Štěpána Vaňka z mezikruží – 4:1.
Skóre druhé třetiny otevřel v 28. minutě trefou pod břevno obránce Adam Rusňák a vyprovodil z branky boskovického brankáře Kulzera, kterého vystřídal Kaplan – 5:1. V 31. minutě využila další domácí přesilovku první lajna. Štěpán Vaněk zvýšil náskok na 6:1. V 38. minutě nejprve ve vlastním oslabení dokázal vsítit Martin Červenka při úniku 2 na 1 – 7:1. V 39. minutě následně využil přesilovku Boskovic Filip Řepa a potrestal tak našem špatném střídání. Druhá třetina skončila s příznivým stavem 7:2.
V 50. minutě se prosadil hostující Lukáš Šmíd – 7:3. V 55. minutě zvýšil náskok na 8:3 Jakub Zalubil při dalším přečíslení. Nicméně hned v následujícím střídání se puk nešťastně odrazil od brusle našeho obránce a hostům jsme sami upravili stav utkání na 8:4. V 56. minutě přidal svou druhou trefu Jakub Zalubil – 9:4. Tři vteřiny před závěrečnou sirénou ještě dokázal za Boskovice upravit skóre na konečný stav 9:5 Roman Bednář.
Další kolo krajské ligy odehrajeme už v sobotu 30. září v Kroměříži. Přijeďte Uherský Ostroh podpořit, utkání startuje v 17:00.
OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„Po inkasovaném gólu jsme celkem rychle zareagovali a skóre otočili. Po dvou třetinách jsme vedli 7:2 a kluci třetí třetinu podvědomě povolili. Opět mě mrzí velké množství vyloučení. Z naší strany nebyla předvedena ideální hra, kluci jsou rozhodně schopni předvést lepší výkon. Za další tři body jsme ovšem samozřejmě rádi.“
HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Boskovice 9:5 (4:1, 3:1, 2:3)
Sestava UO: Zollpriester (Holý) — Andrýsek, Zalubil L., Vaněk, Rauš, Stuchlík M., Kukuliš, Rusňák — Zalubil J., Galuška V., Červenka, Flora Pa., Hlůšek, Fuga, Polehňa, Mika, Juračka, Flora Pe.
Sestava BOS: Kaplan, Külzer — Fornál, Řepa, Oujeský, Řehák — Ošlejšek, Bednář, Šebek, Novotný, Šmíd, Laurenčík, Kvasnička, Mikeš, Štefanik
Branky a nahrávky: 5. Fuga (Flora Pa.), 9. Flora Pe. (Andrýsek), 12. Stuchlík M. (Rauš, Flora Pa.), 16. Mika (Vaněk), 28. Rusňák (Flora Pe., Galuška V.), 31. Vaněk (Zalubil J., Mika), 38. Červenka (Mika), 55. Zalubil J. (Mika, Červenka), 56. Zalubil J. (Mika, Vaněk) – 3. Mikeš (Ošlejšek, Laurenčík), 39. Řepa (Šebek), 50. Šmíd (Laurenčík, Řepa), 55. Řehák, 60. Bednář (Šebek)
Vyloučení: 7:4
Využití: 3:2
V oslabení: 1:0
Střely: 43:36
Diváci: 170
Skóre utkání otevřel už v první minutě po chybě v obraně blanenský Tomáš Antoňů. V 9. minutě získali hosté první přesilovku 5/4 po nedovoleném bránění jednoho z ostrožských obránců. Početní výhodu využil Marek Antal a zvýšil náskok domácích na 2:0. O minutu později dostalo Blansko další šanci v přesilovce, ta zůstala nevyužitá. V 16. minutě hlavní rozhodčí poprvé potrestal i domácí tým. Pět vteřin po uplynutí trestu za Ostrožany skóroval Vít Mika – 2:1. Nicméně v 19. minutě jsme obdrželi další, tentokrát čtyřminutový, trest. Do konce první třetiny se oslabení podařilo ubránit.
Do závěrečné části jsme vstoupili s odhodláním změnit vývoj utkání. V 45. minutě se prosadil František Fuga a svou skvělou trefou vyrovnal stav utkání – 4:4. V 52. minutě se ale domácí znova ujali vedení po druhém gólu Tomáše Antoňů – 5:4. V 56. minutě znova vyrovnal Filip Stránský – 5:5. Ve stejné minutě však soupeř vrátil šestým gólem vedení na stranu Blanska – 6:5. Do konce zbývalo stále dost času, bohužel jsme znova dvakrát faulovali a navíc obdrželi další dvouminutový trest za nesportovní chování. Poslední dvě minuty jsme tak dohrávali ve třech hráčích. V závěru jsme ještě vyzkoušeli hru bez brankáře ve čtyřech, bezúspěšně.
Novou sezónu na ledové ploše před utkáním oficiálně zahájili zástupci vedení klubu a města Uherský Ostroh. Pozvánku na utkání přijali zástupci rady města v čele se starostou Vlastimilem Kuřimským, který před všemi hráči a diváky vysvětlil aktuální situaci v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí zimního stadionu, vyjádřil podporu ostrožskému hokeji a přivítal všechny spolu s místopředsedou klubu Romanem Němčickým a šéftrenérem mládeže, zastupitelem a předsedou komise sportu Ivanem Klaudou v další hokejové sezóně. Na závěr projevu vhodil starosta města za hlasitého potlesku zahajovací buly.