Starší žáci ovládli mezinárodní turnaj v Orlové

 

Turnaj Orlová 1.místo Skvělým výkonem vstoupili do nové sezóny naši starší žáci. V rámci přípravy se zúčastnili mezinárodního turnaje v Orlové, pořádaného pro ročník 2007-08. Svými výkony, hrou a nasazením nechali zapomenout na loňskou neuskutečněnou sezonu, která se neodehrála kvůli epidemiologickým nařízením a zákazu sportování dětí v ČR.

Turnaj se hrál se systémem každý s každým a body se udělovaly za obě poloviny zápasu a extra bod za prodloužení. Na turnaji se kluci prezentovali rychlou, kombinační a útočnou hrou. Museli se vyrovnat s tvrdší hrou, kterou předvádějí mužstva ze „severu“ a hlavně tým z lotyšské Rigy, ale naši hráči ukázali, že taky umějí „přitvrdit“.

První hrací den jasně přehráli Vlky z Českého Těšína a získali 5 bodů. Následně sice ztratili dva body s SK Prostějovem, ale ovládli jsme prodloužení, což se ve finále ukázalo, jako „zlatý bod“. Ztrátu s Prostějovem jsme si vynahradili hned v dalším zápase, kdy porazili domácí tým HC Orli Orlová opět za 5 bodů a těšili se na poslední zápas. Trochu nám pomohl domácí tým z Orlové, který sebral Prostějovu bod, a do posledního utkání jsme šli s vědomím, že nám stačí uhrát 4 body v základních dvou půlkách. V posledním dramatickém a tvrdě hraném utkání s lotyšským týmem Murape Dynamo Riga jsme šli do vedení 2 : 0 a kráčeli za vítězstvím. Bohužel jsme se nechali unést soupeřovou tvrdou hrou, opláceli a dovolili soupeři srovnat. Naštěstí touha po vítězství byla u našich hráčů tak silná, že jsme druhou polovinu jednoznačně vyhráli a po 17 sekundách v nastaveného času, nejlepší střelec turnaje Adam Dobřecký, vystřelil extra bod za rozhodující gól v prodloužení a tím pro nás zařídil vítězství v celém turnaji a zlaté medaile.

Orlová KorbelNavíc byli ostrožští mladíci vidět i v individuálních dovednostech. Adam Korbel měl nejrychlejší střelu ze všech zúčastněných a to úctyhodných 112 km/hod., Vojta Kočica byl třetí v rychlosti bruslení, Adam Dobřecký vstřelil na turnaji nejvíce branek (12) a kombinovaná štafeta ve složení Korbel, Vlk, Kočica, Peterka a Dobřecký spolu s výborně chytajícím brankářem Danem Kučou byla nejrychlejší a nepřesnější ve střelbě ze všech týmů.Orlová 1

Hodnocení trenérů: „Všechny kluky našeho týmu musíme pochválit za výborný kolektivní výkon. Důležité bylo, že naši klíčoví hráči svou hrou a chutí zvítězit strhli zbytek týmu a všichni se semkli jako tým a vybojovali vítězství. Přitom po roční pauze to neměli jednoduché, byl hodně vidět rozdíl v individuální přípravě, ale i to že jsme celý srpen mohli být na ledě. Bohužel kaňkou byla ztráta Vaška Kaděry, který si zlomil ruku a bude nám pár měsíců chybět. Všichni mu přejí rychlé uzdravení“.

Sestava HOKEJ Uherský Ostroh:

Brankáři: Kuča Daniel, Kaděra Tomáš 

Hráči: Korbel Adam, Jagoš Filip, Žák Darek, Peterka Martin, Můčka Tomáš, Dobřecký Adam, Polehňa Vojta, Jestřabík Tomáš, Vlk Filip, Kočica Vojta, Kaděra Václav, Wittoš Antonín, Kuča Michael. 

Trenéři: Korbel Petr, Dobřecký Aleš

Pořadí turnaje:

1. HOKEJ Uh. Ostroh………..15 bodů

2. SK Prostějov………………...14 bodů

3. HC Orlová…………………....13 bodů

4. Murape Dynamo ……..……..4 body

5. HC Český Těšín……………..2 body

 

Výsledky turnaje:

HOKEJ Uherský Ostroh - HC Vlci Český Těšín    4:2, 7:5, 1:0 v prodloužení

Branky: Dobřecký 6x, Kočica 3x, Jestřabík 2x, Polehňa 1x

Asistence: Kočica 4x, Vlk 3x, Kaděra 1x, Múčka 1x

Gól v prodloužení: Dobřecký

 

HOKEJ Uherský Ostroh – SK Prostějov 1913       1:4, 1:1, 1:0 v prodloužení

Branky: Kočica 2x, Korbel 1x

Asistence: Dobřecký 1x,

Gól v prodloužení: Kočica

 

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Orli Orlová               3:2, 3:2, 0:0 v prodloužení

Branky: Dobřecký 2x, Kočica 1x, Jestřabík 1x, Peterka 1x, Jagoš 1x.

Asistence: Dobřecký 1x, Jestřabík 1x, Polehňa 1x

 

HOKEJ Uherský Ostroh -  Murape Dynamo Riga    2:2, 4:0, 1:0 v prodloužení

Branky: Dobřecký 4x, Vlk 2x, Wittoš 1x,

Asistence: Kočica 2x, Dobřecký 2x, Polehňa 1x

Gól v prodloužení: Dobřecký