PREVIEW: Ve čtvrtfinále narazíme na nevyzpytatelnou Břeclav

Do čtvrtfinále vstupujeme jako favorit. Bude ale Břeclav tak jednoduchý soupeř? Podle statistik týmu se zdá, že lvi umí být nepříjemní.

www.hokejostroh.czUherský Ostroh se po základní části umístil na konečném třetím místě. Do čtvrtfinále proto vstupujeme z lepší pozice a sérii zahajujeme před domácím publikem. Soupeřem v prvních zápasech vyřazovacích bojů budou břeclavští lvi, kteří do play-off vstupují z šestého místa.

V základní části jsme byli svědky celkem tří vzájemných střetů. Ani v jednom z nich Břeclav neuspěla. V 7. kole soupeř padl na domácím ledě 4:7, v 16. kole v Uherském Ostrohu 5:3. Naposledy nás soupeř vyzval v 25. kole, kdy před domácími fanoušky znova prohrál, tentokrát vysoko 4:9. Bilance je tedy po dlouhodobé části soutěže příznivá. Soupeře však nesmíme v žádném případě podcenit. Břeclavský tým je nevyzpytatelný a dokáže potrápit i ty největší favority. Obral o body jak Kroměříž, tak i favorizovaný Prostějov.

Břeclav v letošní sezóně vystřídala ve druhé polovině soutěže trenéra. Tým převzal po Aloisi Miklíkovi nový kouč Michal Kuba.

V základní části si tým připsal na konto 8 vítězství a 16 porážek. Skóre se zastavilo na konečných 97:120. HOKEJ Uherský Ostroh nasbíral v dosavadní části soutěže 14 výher a 10 porážek. S celkovým skóre 151:101 jsme o poznání lepším týmem a do série vstupujeme jako favorit na postup.

Nejproduktivnějším hráčem Břeclavi je devětadvacetiletý obránce Marek Papp. Svým soupeřům uštědřil celkem 14 gólů a na dalších 17 přihrál.  Za Uherský Ostroh posbíral nejvíce kanadských bodů Vít Mika. S 30 trefami a 27 asistencemi suverénně vede celou ligu.

O tom, kdo postoupí do semifinále, se bude rozhodovat během aktuálního týdne. Ve středu startuje čtvrtfinále v Uherském Ostrohu, v pátek se přesouvá do Břeclavi. V případě vyrovnaného stavu se rozhodne v neděli v Uherského Ostrohu.