První body zůstávají v Uherském Ostrohu, Brumov odjel s vysokou porážkou

Ostrožští muži vstoupili do další sezóny vysokým vítězstvím 10:1 nad Brumovem. Utkání se zúčastnili i zástupci rady města, kteří zahájili nový ročník provozu zimního stadionu.

www.hokejostroh.czNovou sezónu na ledové ploše před utkáním oficiálně zahájili zástupci vedení klubu a města Uherský Ostroh. Pozvánku na utkání přijali zástupci rady města v čele se starostou Vlastimilem Kuřimským, který před všemi hráči a diváky vysvětlil aktuální situaci v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí zimního stadionu, vyjádřil podporu ostrožskému hokeji a přivítal všechny spolu s místopředsedou klubu Romanem Němčickým a šéftrenérem mládeže, zastupitelem a předsedou komise sportu Ivanem Klaudou v další hokejové sezóně. Na závěr projevu vhodil starosta města za hlasitého potlesku zahajovací buly.

Skóre prvního kola krajské ligy otevřel v 6. minutě Petr Flora. Po první vstřelené brance následovala přesilovka hostů, při které utrpěl tržnou ránu na levém spánku obránce Daniel Mikulec. Utkání tak musel předčasně ukončit a odjet na ošetření do nemocnice. V 10. minutě zvýšil náskok na dvoubrankový kompletní první útok v čele s Martinem Červenkou. Následovala stejná situace jako po prvním vstřeleném gólu. Hosté opět získávají přesilovku. Ani tentokrát soupeř šanci nevyužil. Ve dvanácté minutě poprvé faulovali i hosté. Ve druhé polovině početní výhody však rozhodčí znova potrestal domácí, následuje hra 4/4. Hosté ale faulovali znova. O minutu později dokonce podruhé. Po uplynutí domácího trestu vznikla další šance v podobě přesilovky 5/3. V 17. minutě početní výhodu využil obránce Michal Stuchlík, když zvýšil na 3:0. Druhou část přesilovky 5/4 využil o 38 vteřin později obránce Tomáš Andrýsek. Necelou minutu po čtvrtém gólu získali hosté další přesilovku. Opět ji nevyužili, naopak k soupeřově brance se po přihrávce Lukáše Zalubila rychle rozjel Vít Mika, z leva se natlačil před branku a ve vlastním oslabením zvýšil na 5:0. Po první třetině 5:0.

Ve 24. minutě Vít Mika navázal na první třetinu dalším gólem. O bleskovou odpověď Brumova se postaral o několik vteřin později Tomáš Pavlůsek a snížil tak na 6:1. Ve 25. minutě přidal svůj druhý gól v utkání Martin Červenka a rychle přerušil jediný záblesk naděje hostů. V 31. minutě se trefil obránce Karel Man. O devátý gól se postaral ještě ve stejné minutě Filip Stránský. Poslední desátou trefu přidal v 35. minutě Pavel Flora. Druhá třetina skončila velmi příznivým stavem 10:1.

Po prvních dvou částech utkání bylo o vítězi téměř rozhodnuto. Ve třetí třetině se utkání víceméně jen z povinnosti dohrávalo a odevzdaný soupeř se pravděpodobně smířil s tím, že tři body do tabulky zůstávají v Uherském Ostrohu.

Děkujeme fanouškům za podporu! Další utkání našeho týmu je na programu v sobotu 23. září od 17:00 v Blansku.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
"K prvnímu zápasu ligy s Brumovem jsme nastoupili soustředěně. Nechtěli jsme ponechat nic náhodě. Loňská zkušenost říká, že jejich hokej dokáže být nepříjemný. Do hry jsme zapojili všech 19 hráčů ze zápasové sestavy. V poslední třetině jsme neproměnili spoustu vyložených šancí. Kluci hráli s chutí a první mistrák za Uherský Ostroh odchytal ve velkém stylu Kuba Zollpriester."

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Brumov-Bylnice 10:1 (5:0, 5:1, 0:0)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) – Man, Mikulec, Stuchlík M., Vaněk, Kukuliš, Rusňák, Andrýsek, Zalubil L. – Mika, Zalubil J., Červenka, Stránský, Flora, Rauš, Flora Pe., Juračka, Hlůšek, Fuga, Polehňa

Sestava BB: Čada (Kučera) – Bodlák, Lysák T., Vaněk, Lysák M., Krůžela - Pavlůsek, Macháč, Janíček, Sopek, Lysák L., Novosad, Januška, Častulík, Pavlík

Branky a nahrávky: 6. Flora (Kukuliš), 10. Červenka (Zalubil J., Mika), 17. Stuchlík M. (Mika), 17. Andrýsek (Flora Pa., Stuchlík M., 19. Mika (Zalubil L.), 24. Mika (Červenka), 25. Červenka (Juračka), 31. Man (Mika), 31. Stránský (Stuchlík, Flora Pa.), 34. Flora Pa. (Stránský)

Vyloučení: 8:4