V derby s Uherským Brodem jasně vítězíme, třemi brankami se blýskl Ondra Ševčík

dd8b20e8 c7fb 11e7 ba7b 005056ab0011V dalším letošním slováckém derby se v neděli střetla mužstva Uherského Ostrohu a Uherského Brodu. Jak velí historická tradice vždycky se jedná o velice prestižní klání, které má solidní diváckou kulisu a soupeřící kluby je vnímají hodně prestižně. Komu se v nich podaří vyhrát je na chvíli "králem" regionu.

Proto se vymýšlejí různé finesy a tajné plány, které mohou přinést kýžený úspěch. Broďané si do Ostrohu takto přivezli Milana Kubiše, který letos ještě nehrál a měl být proti Ostrohu staronovou zbraní. Podobný úděl měl také brankář Karel Málek, který před letošní sezónou oprášil golmanskou výstroj a v zápase měl být tím, kdo zajistí hostům tolik potřebné body do tabulky pravdy.

Také v ostrožském hlavním štábu nelenili a po zjištění, že jsou zraněni tři klíčoví hráči - Vít Mika, Lumír Galuška a Aleš Nevídal, bylo nutné zajistit adekvátní náhradu. Poprvé byl "do zbraně" povolán devatenáctiletý ostrožský "Švéd" Ondra Ševčík, který hraje v současnosti druhou ligu v Hodoníně a do Ostrohu má vyřízený zpětný střídavý start. Jak se později ukázalo byl to rozhodující a geniální tah, neboť Ondra nasázel Málkovy tři parádní "fíky", na první branku navíc nahrál a defakto rozhodl o vývoji utkání.

Přitom samotný zápas se v úvodu lépe vyvíjel pro hosty, kteří se ujali vedení hned v první početní výhodě, když se po delším obléhání ostrožské klece trefil v 10. minutě od modré Mojžíš, jehož "tahák s plochou dráhou letu" proletěl shlukem těl a zapadl pod víko Valúchovy branky, 0 : 1.

Z vedení se hosté neradovali dlouho. Hned za dvě minuty vyšla spolupráce Ševčíka se Zalubilem, kdy Ondra naservíroval střílenou přihrávku před brankoviště a Lukáši stačilo správně nastrčit čepel hole a puk se třepotal v síti za Málkem, je srovnáno 1 : 1.

Najednou se změnil naprosto směr utkání. Ostrožané důrazně forčekovali a získávali daleko více puků ve středním pásmu z čehož pramenil výrazný tlak a nespočet šancí. V 15. minutě se dostali do přečíslení 2 na 1 Jakub Zalubil s Ondrou Ševčíkem a cizelérská přihrávka pod holí bránícího hráče doputovala na Ondrovu hůl a rychlé máchnutí zametlo puk do brodské brány, superakce jak z učebnice hokeje, vedeme 2 : 1.

Zanedlouho se dostává do dvou výborných střeleckých šancí Filip Stránský, ale Málek byl vždy na správném místě. Broďané kontrují několika střeleckými pokusy ze střední vzdálenosti, se kterými si Viktor Valúch s přehledem poradil. Závěr třetiny je ve zamení výrazného ostrožského tlaku, ovšem bez brankového efektu.

V prostřední části pokračujeme v důrazné hře, která je ve 28. minutě korunována naší třetí brankou, jejímž autorem je opět Ondra Ševčík jenž si pohrál s brodským obráncem a Málkovy nasadil ukázkový blafák, 3 : 1.

Těsně poté dochází ke zranění Pavla Flory, který má, po tvrdém střetu s brodským obráncem, vyražené zuby a je nucen odjet do nemocnice. Tím se úplně rozpadá druhá formace a trenéři jsou nuceni přeskupit síly.

V polovině zápasu dostali hosté příležitost další početní výhody, kterou dokázali ve 32. minutě využít zásluhou Kotka a snížili na 3 : 2.

Dvojbrankové vedení si vzali Ostrožané zpět ve 38. minutě díky Honzovi Machálkovi, který využil chybnou rozehrávku hostí a zcela osamocen trefil přesně nad Málkovu vyrážečku, 4 : 2.

Třetí dějství mělo zápletku hned v úvodu, když ve 42. minutě klopýtl před modrou čarou ostrožský obránce, přitom ztratil kotouč, čehož využil Mikulec ke vstřelení kontaktního gólu na 4 : 3.

Ševčík OndraNaše odpověď byla blesková a znova se o ni postaral Ondřej Ševčík, jehož nastřelil do hrudi gólman Málek a ten ještě v letu poslal kotouč do prázdné branky a završil tak svůj střelecký hattrick, 5 : 3. To byl pro soupeře tvrdý knockout, ze kterého se již nevzpamatoval.

Ostrožané zavřeli střední pásmo a nepouštěli soupeře téměř k ničemu, naopak využívali každou příležitost ke konečnému rozhodnutí. To přišlo v 50. minutě v končící přesilovce 5 na 3, kdy Filip Stránský vybídl přihrávkou Davida Rauše k tvrdé dělovce, na níž nestačil Málek vůbec zareagovat, 6 : 3.

Konečnou podobu výsledku dal 55. minutě Petr Flora, jenž na brankovišti šikovně vydoloval kotouč a pod ležícím brankářem jej poslal za brankovou čáru, 7 : 3.

Zbytek času se již čekalo na závěrečnou oslavu 7 vítězství Ostrožanů v řadě a udržení prvního místa v tabulce, právě před dotírajícím Velkým Meziříčím, se kterým změříme síly v následujícím kole v sobotu 27. října na horáckém zimním stadionu.

Vítězství v derby bylo podloženo kvalitním výkonem všech našich hráčů v čele s jistým Viktorem Valúchem a bylo naprosto zasloužené.

HOKEJ Uherský Ostroh - HC Uherský Brod 7 : 3 (2 : 1, 2 : 1, 3 : 1)

Branky a asistence: 12. Zalubil L. ( Ševčík), 16. Ševčík (Zalubil J.), 28. Ševčík (Zalubil J.) 38. Machálek Jan, 43. Ševčík, 50. Rauš D. (Stránský, Zalubil J.) 55. Flora Petr – 10. Mojžíš (Budil, Kotek), 32. Kotek (Mojžíš), 42. Mikulec (Bařinka).

Rozhodčí: Čech - Jurčík, Kociňák

Vyloučení: 4:7 navíc Ševčík (UO) 10´OT