V divoké přestřelce s Prostějovem zvítězil o jednu branku lídr soutěže

V rámci 26. kola krajské ligy mužů odehrál A-tým domácí utkání s prvním týmem tabulky z Prostějova. V posledním domácím utkání před play-off odvezl body z Uherského Ostrohu soupeř za těsné vítězství 6:7.

www.hokejostroh.czHned v úvodu utkání jsme se dostali do několika vyložených šancí. Gólově se prosadil ale až ve 4. minutě první útok. Při přečíslení 3 na 2 otevřel skóre utkání Vít Mika – 1:0. Tlak na hosty dál pokračoval. V 10. minutě hosté špatně vystřídali a obdrželi trest za příliš mnoho hráčů na ledě. První přesilovku po dvaceti vteřinách využil Filip Stránský, který našel mezeru mezi gólmanovými betony. Vzápětí se ale do hry více dostal i Prostějov. Ve 12. minutě vstřelil první gól hostů po naší chybě v obraně Dan Píchal – 2:1. Následně jsme si zahráli i první oslabení. Dvě minuty se podařilo ubránit. V 19. minutě ale Prostějov srovnal. Po vyhraném buly vystřelil od modré prostějovský Jan Kropáč, střelu potom tečoval Matěj Zabloudil – 2:2. První třetina skončila nerozhodným stavem.

Ve druhé třetině se naopak nejprve prosadili hosté. V 25. minutě bekhendem zakončil Lubomír Korhoň a vedení přenesl na stranu Prostějova. Ve 29. minutě podruhé v utkání skóroval Filip Stránský, když po vyhraném buly tečoval střelu Marka Rauše od modré čáry – 3:3. V 33. minutě jsme získali další šanci v podobě přesilovky. Ta zůstala bez využití, po jejím skončení následovaly dvě další. V čase 37:29 se ale znova ujal vedení Prostějov, dokonce ve vlastním oslabení. Po ztrátě puku v útočném pásmu při ostrožské přesilovce se dostali hosté do přečíslení 2 na 1. Matěj Zabloudil přidal svou druhou trefu v utkání. Radost hostů však dlouho netrvala. O 23 vteřin později přece jenom naši přesilovku využil Vilém Galuška tečí střely Filipa Stránského – 4:4. Minutu před koncem prostřední části si hosté znova vzali vedení zpět. Jakub Zollpriester nejprve střelu Tomáše Vyroubala chytil, puk ale potom nešťastně vypadl a pomalým tempem přejel přes brankovou čáru – 4:5.

V 49. minutě jsme znova vyrovnali. Adam Rusňák nejprve pohotově rozehrál z obranného pásma, puk do útočného zavezl Vít Mika, zpoza branky přihrál na střed, kde zakončil Jakub Zalubil – 5:5. Bleskově ale odpověděli opět hosté. Matěj Zabloudil zakončil svůj hattrick a vedení vrátil zpět na stranu Prostějova – 5:6. V 54. minutě udělil rozhodčí menší trest pro domácí. Oslabení jsme opět přečkali. Přesně dvě minuty před koncem třetí třetiny ale Prostějov udeřil znova. Kapitán Marek Černošek vystřelil od modré, do branky potom tečoval Zdeněk Novosad – 5:7. V závěru jsme vyzkoušeli hru bez brankáře. Hosté nejprve přes celé hřiště trefili tyčku, následně snížil v čase 59:52 na 6:7 Jakub Zalubil.

Přestřelka s Prostějovem nabídla vyrovnaný, rychlý a bojovný hokej. Jako vítěz z utkání nakonec vyšel s jednobrankovým náskokem soupeř. Děkujeme všem fanouškům za hlasitou podporu! Poslední kolo základní části nás čeká v sobotu 17. února od 17:00 na ledě Uherského Hradiště. Hned ve středu 21. února potom startujeme od 18:00 čtvrtfinále play-off na domácí půdě. Soupeře zatím neznáme. Pokud zvítězíme v Uherském Hradišti, čeká nás Břeclav.

Nedělní zápas byl taky ukázkou férového hokeje a respektu k soupeři od obou týmů. Taková utkání ocení všichni rozhodně víc, než nechutné a zákeřné zákroky s cílem zranit protihráče. Jeden takový předvedl v uplynulém kole hráč Kroměříže Petr Jurča při utkání proti Uherskému Hradišti, kdy po přerušení hry zranil protihráče silným krosčekem do hlavy. Takové zákroky za nás do hokeje rozhodně nepatří!

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„Dnes se u nás představilo první mužstvo tabulky v téměř kompletní sestavě. Dokázali jsme odehrát s favoritem na postup naprosto vyrovnané utkání. Rozhodně jsme nebyli horším mužstvem. Jediný rozdíl byl v tom, že když měli hosté méně šancí, dokázali být produktivnější. Za mě jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů v sezóně. I když jsme těsně prohráli, nároční ostrožští fanoušci ocenili náš výkon po zápase potleskem. Což je pro nás oceněním rovnajícím se bodům.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. SK Prostějov 1913 6:7 (2:2, 2:3, 2:2)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) - Zalubil L., Kukuliš, Stuchlík, Rauš, Andrýsek, Rusňák – Mika, Zalubil J., Červenka, Stránský, Galuška L., Galuška V., Juračka, Flora Pe., Fuga, Hlůšek

Sestava PRO: M. Micka (A. Švach) — I. Peštuka, V. Beutl, T. Houdek, O. Pokorný, M. Černošek, J. Kropáč — D. Píchal, M. Černý, M. Pěcha, J. Čuřík, M. Zabloudil, T. Vyroubal, Z. Novosad, L. Korhoň, T. Berčák

Branky a nahrávky: 5. Mika (Zalubil J., Červenka), 11. Stránský (Galuška L., Galuška V.), 29. Stránský (Rauš, Galuška V.), 38. Galuška V. (Stránský), 49. Zalubil J. (Mika, Rusňák), 60. Zalubil J. (Červenka, Stránský) – 12. Píchal (Vyroubal, Berčák), 19. Zabloudil (Kropáč, Čuřík), 25. Korhoň (Novosad), 38. Zabloudil (Čuřík, Houdek), 39. Vyroubal (Beutl), 50. Zabloudil (Černý, Čuřík), 58. Novosad (Pěcha, Černošek)

Vyloučení: 4:5