Hattrick Pavla Flory a vysoké vítězství v Břeclavi

V rámci 25. kola krajské ligy v sobotu A-tým odehrál třetí vzájemný střet s Břeclaví. Tentokrát jsme na ledě soupeře zvítězili 4:9. Čtyřmi kanadskými body se blýskl Jakub Zalubil, hattrickem Pavel Flora.

www.hokejostroh.czZačátek utkání se vydařil lépe domácímu celku. Hned v prvním střídání, sedmnáct vteřin po úvodním buly, se břeclavští lvi ujali vedení po prvním přečíslení 3 na 2. Kristian Lokaj dorážkou otevřel skóre zápasu – 0:1. Ve 4. minutě Břeclav špatně rozehrála přesně na hokejku Víta Miky. Ten prostřelil břeclavského gólmana Michálka a srovnal stav utkání – 1:1. V 6. minutě převedl vedení na stranu Uherského Ostrohu Jakub Zalubil. Po vyhraném buly Víta Miky poslal puk přímo do pravé šibenice – 1:2. Po druhém gólu odstartovala velká smršť trestů. První oslabení jsme přečkali. V 11. minutě už ale gól z početní výhody padl. Břeclav srovnala po brance Javůrka – 2:2. Ve 14. minutě jsme ubránili další oslabení. Do konce první třetiny se stav nezměnil.

www.hokejostroh.czÚvod prostřední části se naopak vydařil našemu týmu. Ve 21. minutě se dostal, po zblokování přihrávky v obranném pásmu, Martin Červenka do brejkové situace. V samostatném úniku úspěšně zakončil 2:3. V 27. minutě Břeclav využila další ze svých přesilovek. Michal Gabriška srovnal na 3:3. V 32. minutě Vít Mika vrátil vedení na naši stranu. Opět ihned po vyhrazovaném vhazování našel mezeru nad pravým gólmanovým betonem – 3:4. V 33. minutě hlavní rozhodčí poprvé poslal domácí do oslabení. V 34. minutě přesilovku využil Pavel Flora – 3:5. V závěru druhé třetiny jsme byli ještě znova dvakrát potrestáni.

www.hokejostroh.czV 42. minutě přidal svou druhou trefu v utkání Pavel Flora. Z levého kruhu propálil břeclavského Michálka, donutil tak domácí tým ke střídání gólmanů. Od šestého gólu hájil lví bránu David Padělek. V 48. minutě se podruhé v zápase trefil i Jakub Zalubil. Za pomoci odrazu od brusle domácího hráče v brankovišti zvýšil na 3:7 a připsal si čtvrtý kanadský bod v utkání. V 53. minutě zakončil Pavel Flora svůj hattrick osmým gólem, když zpracoval přihrávku zpoza branky od Filipa Stránského – 3:8. V 57. minutě se prosadil poprvé v utkání i třetí útok. Erik Juračka přidal závěrečný devátý gól, když bekhendem překonal Padělka – 3:9. V 58. minutě břeclavský kapitán v přerušení nesmyslně a nesportovně napadl jednoho z ostrožských hráčů. Vyfasoval tak pětiminutový trest a osobní trest do konce utkání. Hosté ještě v čase 59:59 upravili výsledek na konečných 4:9.

Břeclav jsme porazili v sezóně celkem třikrát, pokaždé za tři body. V následujícím kole přivítáme na domácím ledě tým SK Prostějov 1913. Utkání je na programu v neděli 11. února od 17:00. Přijďte náš tým podpořit v posledním domácím utkání základní části a naladit se s námi na blížící se play-off!

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„První třetina byla z naší strany velice špatná. Nehráli jsme hokej, kterým se chceme prezentovat. Dělali jsme chyby a nechávali jsme se zbytečně vylučovat, stav 2:2 byl velice milosrdný. Druhá třetina už přinesla zlepšení, kluci začali hrát odpovědněji, postupně jsme snaživého soupeře přehrávali. Ve třetí třetině jsme už nenechali nic náhodě a pojistili jsme si důležité body z venku.“

HC Lvi Fosfa Břeclav vs. HOKEJ Uherský Ostroh 4:9 (2:2, 1:3, 1:4)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) - Zalubil L., Kukuliš, Stuchlík, Rauš, Andrýsek, Rusňák - Mika, Zalubil Jak., Červenka, Stránský, Galuška L., Flora Pa., Galuška V., Flora Pe., Juračka, Fuga, Zalubil Jan

Sestava BŘE: Michálek (Padělek) — Vaněk, Göndör, Čaněk, Dora, Rutkovský, Rýpar, Topolanský — Jurica, Ambrož, Abazaj, Papp, Javůrek, Juránek, Lokaj, Nešpor, Hrbatý, Gabriška

Branky a nahrávky: 1. Lokaj (Papp), 12. Javůrek (Rutkovský, Hrbatý), 27. Gabriška (Papp, Hrbatý), 60. Abazaj (Hrbatý) – 4. Mika (Zalubil Jak.), 6. Zalubil Jak. (Mika), 21. Červenka, 32. Mika (Zalubil Jak.), 34. Flora Pa. (Galuška L., Stuchlík), 42. Flora Pa. (Stránský), 48. Zalubil Jak. (Červenka, Mika), 53. Flora Pa. (Stránský), 57. Juračka (Flora Pe.)

Vyloučení: 4:11 (+ 5 min. + OK – Břeclav)