Hrací systém PLAY-OFF 2023

 ČTVRTFINÁLE 
Čtvrtfinálové dvojice se určí z mužstev, která se umístí na 1. až 8. pozici konečné tabulky základní části. Čtvrtfinálová série se hraje na dvě vítězná utkání. V případě nerozhodnutí ve dvou zápasech následuje třetí rozhodující zápas. Lépe postavený tým v tabulce po základní části zahajuje sérii jako domácí.

 SEMIFINÁLE 
Semifinálové dvojice se určí z konečné tabulky po základní části. Série se hraje na dvě vítězná utkání. V případě nerozhodnutí ve dvou zápasech následuje třetí rozhodující zápas. Lépe postavený tým v tabulce po základní části zahajuje sérii jako domácí.

 FINÁLE 
Finálová utkání se hrají na tři vítězná utkání. V případě nerozhodnutí ve třech zápasech následuje čtvrtý, případně pátý rozhodující zápas. Lépe postavený tým v tabulce po základní části zahajuje sérii jako domácí.

 KVALIFIKACE O II. LIGU ČR 
Vítěz play-off postupuje do kvalifikace o druhou ligu se severní Moravou.

 

Série o 3. místo se v sezóně 2022/2023 dle rozhodnutí ČSLH nehraje.

 

PRODLOUŽENÍ A SAMOSTATNÉ NÁJEZDY V PLAY-OFF:
V případě nerozhodnutí utkání po základní hrací době následuje desetiminutové prodloužení ve formátu 4/4. Pokud nebude utkání rozhodnuto ani v prodloužení, následuje pět samostatných nájezdů na obou stranách, případně „náhlá smrt“. Brankáři po třetí třetině na prodloužení ani nájezdy nemění strany.