Nasazení jako v play-off, utkání proti Břeclavi nabídlo skvělý hokej a další vítězství

V neděli odehráli muži 21. kolo krajské ligy proti břeclavským lvům. Diváci sledovali ostrý zápas plný emocí, střetů a skvělých akcí. Vítězství 4:1 zajistilo konečné druhé místo po základní části.

FOTO: Slovácký deníkSkóre utkání otevřeli v 6. minutě hosté. Dominik Vaněk překonal dva obránce a nakonec i brankáře Dolíšku – 0:1. V 10. minutě se za Ostrožany prosadil Filip Stránský, který v zápase zaskakoval v prvním útoku za nemocného Víta Miku. V 13. minutě získali hosté první přesilovku, tu nevyužili. Naopak hned vteřinu po ukončení trestu v 15. minutě vrátil vedení na ostrožskou stranu Martin Červenka – 2:1.

Ve 22. minutě rozhodčí potrestal nedovolený zákrok hostů, přesilovka však netrvala dlouho. Několik vteřin po jejím startu přišel faul i na druhé straně. Během druhé třetiny jsme ztratili několik hráčů. V 26. minutě vyfasoval Tomáš Andrýsek pětiminutový trest a trest do konce utkání. Dlouhé oslabení jsme zvládli bez obdržené branky. Následovalo zranění Erika Juračky, který musel ze zápasu odstoupit po zásahu do hlavy s podezřením na otřes mozku. V utkání v průběhu skončil taky Lumír Galuška, když si po střetu s protihráčem poranil rameno. Druhá třetina se nesla, stejně jako celý zápas, v duchu tvrdého a kvalitního hokeje. Na obou stranách mohli diváci obdivovat několik vyložených šancí. Přesto zůstala prostřední část bez jediného gólu.

S okleštěnou sestavou bojovali za velké podpory fanoušků Ostrožané dál i ve třetí třetině. Další a rozhodující trefu přidal po několika neúspěšných pokusech v 57. minutě Marek Rauš a zajistil dvoubrankový náskok. V 59. minutě vzali hosté oddechový čas a zkusili power play bez brankáře. Trefit odkrytou branku zkoušel první Filip Stránský. Neúspěšně, trefil levou tyč. O čtvrtý domácí gól se postaral až těsně před koncem utkání znova Marek Rauš. Puk získal před naší brankou a poslal ho přes celé hřiště přesně do středu branky – 4:1.

Děkujeme všem za podporu. Vítězstvím jsme si zajistili postavení v tabulce a do blížícího se play-off budeme vstupovat z druhého místa. Srdečně vás zveme na 22. kolo krajské ligy, které odehraje HOKEJ OSTROH ve čtvrtek 9. 2. 2023 od 18:00 v Uherském Brodě.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Ivan Klauda):
"Vypadalo to jako by včera začalo play-off. Kluci se obětovali pro Uherský Ostroh, klub, tým i pro diváky. Všechny zápasy s Břeclaví jsou vyhecované. Někdo od nich hrál za nás a obráceně. Břeclav navíc potřebovala body, aby přeskočila Kroměříž a skončila třetí. Chtěla u nás vyhrát, ani my jsme se však nechtěli vzdát“

OHLAS ASISTENTA TRENÉRA (Bronislav Klauda):
"Bylo to rychlé, tvrdé a řekl bych, že i férové. Já osobně považuji Břeclav za takovou štiku soutěže, proto si tří bodů nesmírně vážíme. Kluci na ledě nechali všechno, dali do toho srdíčko. Teď se musíme připravit na derby s Uherským Brodem. Pomalu ladíme formu na play-off."

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Lvi Břeclav 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Sestava UO: Dolíška (Stašek) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Vaněk, L. Stuchlík, Rauš, A. Kukuliš, A. Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, M. Červenka, Fuga, Pa. Flora, Hlůšek, Juračka, Pe. Flora, Stránský

Sestava BŘE: Michálek (Chvátal) — Rutkovský, Vyskoč, Dora, Topolanský, Göndör, Směřička, Vaněk — Průdek, Gabriška, Svoboda, Zháňal, Nešpor, Lokaj, Juránek, Sedláček, Čápek, Garčic, Papp, Kocúr

Branky a nahrávky: 10. Stránský (Zalubil J., Kukuliš), 15. Červenka (Zalubil J., Andrýsek), 57. Rauš (Flora Pe., Hlůšek), 60. Rauš (Zalubil L.) – 6. Vaněk (Gabriška, Zháňal)

Vyloučení: 3:4 (+ 5 min + OK – UO)