V Boskovicích se nedařilo, soupeř dokázal vyrovnat a rozhodnout v prodloužení

V rámci 20. kola nastoupili muži na půdě posledního týmu tabulky krajské ligy. Boskovice v závěrečné části vyrovnali a rozhodli v prodloužení.

www.hokejostroh.czSkóre zápasu otevřel ve 4. minutě svou samostatnou akcí Pavel Flora - 0:1. Blesková odpověď domácích přišla ještě ve stejné minutě. Michael Schejbal, boskovická hvězda zápasu, poprvé překonal Ondřeje Dolíšku - 1:1. Vyrovnaný stav dlouho nevydržel a už v 6. minutě se soupeři vydařila další akce. Před naší brankou se ocitl úplně volný Roman Bednář, ten zpracoval přihrávku Pelikána zpoza branky a vedení přenesl na stranu domácích. Další šanci získali hosté početní výhodou v 11. minutě. Přesilovka zůstala nevyužitá. Do konce první třetiny soupeř několikrát ujížděl sám na branku, nicméně neúspěšně. Na začátku poslední minuty domácí faulovali. Dvacet vteřin před sirénou rozhodčí signalizoval další výhodu a získali jsme přesilovku 5/3. Závěrečný tlak zůstal bez gólu.

Do druhé třetiny jsme nastoupili ve velké výhodě. Stále zbývala ještě minuta z přesilovky 5/3. Okamžitě po vhazování se dostala první lajna do útočného pásma a osmnáct vteřin po startu výhodu využil Vít Mika po výměně puku s Kubou Zalubilem. Domácího strážce branky Kaplana prostřelil, když našel místo mezi brankářovou levou rukou a tělem - 2:2. Za 43 vteřin stejná lajna využila i pokračující přesilovku 5/4. Opět jsme se dostali do pásma a Vít Mika ze stejné pozice, tentokrát po přihrávce Lukáše Zalubila, našel mezeru mezi brankářovými betony – 2:3. Ve 24. minutě se prosadil ještě Martin Červenka a zvýšil na 2:4. Po třech rychlých brankách se mohlo zdát, že zbytek utkání bude probíhat pod naší kontrolou. V 31. minutě se však znova probudili domácí. Michael Schejbal se trefil podruhé v zápase a snížil ostrožský náskok. V poslední minutě druhé části získali přesilovku pro změnu domácí. Po druhé třetině 3:4.

Začátek závěrečné části se podobal úvodu prostřední části s rozdílem, že početní výhodu měli domácí. Ve vlastním oslabení se předvedli bratři Florové. Pavel po přihrávce Petra dostal za Kaplanova záda poslední puk – 3:5. Znova jsme získali dvoubrankový náskok. Ve 45. minutě ale za domácí snížil Richard Orsech – 4:5. Vedení jsme drželi až do 56. minuty, několikrát jsme soupeře dokonce dostali pod velký tlak, kdy nemohl ani vystřídat. Další branka ale nepadla. Naopak Michael Schejbal si připsal třetím gólem hattrick. Třetí třetina skončila za vyrovnaného stavu 5:5.

Následovalo prodloužení, ve kterém se většinu času drželi na puku domácí. V 62. minutě ujížděl na soupeřovu branku Vít Mika, trefil břevno. Na druhou stranu ujel v čase 62:14 Michael Schejbal a svým čtvrtým gólem rozhodl o vítězi.

Prohráli jsme s posledním týmem tabulky, ale ze zápasu se určitě poučíme a příští týden budeme připraveni na břeclavské lvy. Srdečně zveme na 21. kolo, které proběhne na zimním stadionu v Uherském Ostrohu v neděli 5. 2. 2023 od 17:00. Přijďte HOKEJ OSTROH podpořit před blížícím se play-off.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Ivan Klauda):
„Do zápasu jsme vstoupili stejně jako v loňské sezóně. Vlažné tempo z naší strany, jako by už bylo s papírově slabším soupeřem pravidlem. Brumov nebo Boskovice jsou soupeři, které bychom měli po celou dobu zápasu přehrávat. Bohužel i když si všechno řekneme a důrazně upozorníme, jak je důležité od první minuty hrát naplno, tak naopak jde jasně vidět, že soupeř bojuje jako by už hrál play-off. Z naší strany je tempo, bojovnost, nasazení a bruslení víceméně tréninkové. Nemůžeme se potom divit, že se slabšími soupeři prohráváme. První třetinu jsme nezvládli, do druhé začneme i díky přesilovce velice dobře a celou třetinu nepustíme soupeře pořádně k puku. Kdyby druhá třetina skončila 8:1 pro nás, tak se nikdo nediví. Bohužel ani vyložené šance nedáváme a díky přetaženým střídáním, kdy máme jasně puk pod kontrolou, ale efektivita už není taková, aby končilo střídání naší brankou.  Třetí třetina byla něco mezi. Opět vyložené šance, několikrát jedeme nájezd nebo soupeře zavřeme v pásmu, nicméně efektivita v podobě branky je pouze jednou, a to ještě v oslabení. Naopak díky pocitu, že se nemůže nic stát, děláme chyby buď individuální nebo taktické a soupeř toto celkem snadno trestá. Musíme se z těchto zápasů opravdu ponaučit, musíme i se slabším soupeřem hrát naplno od první minuty, jinak se může stát, že s takovým vánočním nasazením, jako v první třetině v Boskovicích, vypadneme už v prvním kole play-off.  Zápas vyhrál bojovnější tým, který se i více obětoval. Nám nezbývá, než si z prohry vzít ponaučení a začít se pečlivě připravovat na play-off.“

HC Boskovice vs. HOKEJ Uherský Ostroh 6:5 pp. (2:1, 1:3, 2:1)

Sestava UO: Dolíška (Holý) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Vaněk, Rauš, Kukuliš, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, Kučera, Hlůšek, Pa. Flora, Fuga, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava BOS: Kaplan — Bílý, Klimeš, Brokeš, Orsech, Milotinský, Pokorný — Bednář, Šebek, Píchal, Schejbal, Mikeš, Pelikán, Nerad, Šilhavý, Štefanik

Branky a nahrávky: 4. Schejbal (Šilhavý, Štefanik), 6. Bednář (Pelikán), 31. Schejbal (Šilhavý, Šebek), 45. Orsech, 56. Schejbal (Šebek, Šilhavý), 63. Schejbal – 4. Flora Pa., 21. Mika (Zalubil J., Červenka), 22. Mika (Zalubil L., Červenka), 24. Červenka (Zalubil J., Rusňák), 42. Flora Pa. (Flora Pe.)

Vyloučení: 2:4