Ostrožané v sobotu potvrdili roli favorita a Uherské Hradiště přehráli už potřetí v sezóně

V sobotu muži zavítali k 19. kolu Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína do Uherského Hradiště, kde soupeře s přehledem přehráli. S novým gólmanem, který nechytal pět let, Ostrožané zvítězili 0:6.

www.hokejostroh.czKvůli absenci brankářů (Ondřej Dolíška je u nás na hostování a včera zaskakoval v druholigovém Hodoníně, Martin Peprník je na dlouho naplánované dovolené a David Stašek chytal zápas za dorost) jsme do utkání nastoupili s naším čtvrtým gólmanem, který odchytal ligový zápas naposled před pěti lety. Navíc bez Lumíra Galušky, který má zraněné rameno od utkání s Uherským Brodem, a bez Viléma Galušky, který si poranil při tréninku tříslo.

www.hokejostroh.czÚvodní část gólově bohatá nebyla. První přesilovku nám soupeř nabídl už v 7. minutě, skóre ale otevřel až ve 12. minutě Vít Mika – 0:1. Zapisovatelé v Uherském Hradišti však udělali chybu a gól připsali Kubovi Zalubilovi. Ve 14. minutě domácí získali první početní výhodu, ta ale stejně jako ty následující zůstala neproměněna. První třetina tak skončila za stavu 0:1.

Ve druhé třetině domácí několikrát faulovali, to nezůstalo bez trestu. První přesilovku prostřední části využil Erik Juračka ve 28. minutě, když při kombinaci s Markem Raušem zvýšil na dvoubrankový náskok – 0:2. V 35. minutě využil další přesilovku Pavel Flora - 0:3. V 38. minutě se dostal Vít Mika do brejkové situace a ujížděl sám proti brankáři Hendrychovi, byl faulován a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Nejproduktivnější hráč ligy nájezd proměnil a zvýšil na 0:4. V poslední minutě druhé třetiny ještě rozhodčí vylučoval na obou stranách za vzájemné sekání. Druhá část zápasu skončila s týmovým klidem a příznivým stavem 0:4.

www.hokejostroh.czV závěrečné části soupeř začal někdy až zbytečně dohrávat. V 50. minutě byl krosčekem faulován Martin Červenka, který musel ze zápasu odstoupit s podezřením na otřes mozku. Třetí třetina nabídla další gól až v 54. minutě. Vít Mika zakončil svůj hattrick (který nebyl připsán) – 0:5. O několik vteřin později získalo Uherské Hradiště další šanci upravit výsledek v přesilovce. Domácí se ale těžko dostávali do útočného pásma, k žádné vyložené šanci se nedostali. Když už se soupeř ke střele dopracoval, zasáhl Honza Holý, který mimochodem hned při prvním startu za Uherský Ostroh může slavit nulu. V 57. minutě Pavel Flora přihrál na levé křídlo, kde byl připraven Marek Rauš, těsně před střelou se ale objevil Filip Stránský, který si puk doslova „ukradl“ a vstřelil šestý gól – 0:6. Do velké šance se dostal ještě Jakub Zalubil, ujížděl sám na branku, z našeho pohledu dal gól a puk se odrazil z branky ven. Nicméně rozhodčí situaci viděl jinak a rozpažil. Třicet vteřin před koncem třetí třetiny se domácí dostali do početní výhody 5/3. Oslabení Ostrožané ubránili a udrželi na kontě nulu. Celkový počet ostrožských střel byl oproti těm hradišťským asi dvojnásobný.

Děkujeme všem fanouškům, za podporu. Na hradišťském zimáku jste opět zařídili jednu z největších návštěv sezóny. Vážíme si toho, že jste přijeli a nenechali nás v Uherském Hradišti samotné. Další kolo odehrajeme v sobotu 28. 1. 2023 od 17:00 v Boskovicích.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Ivan Klauda):

„Zápas jsme zvládli velice slušně. Kluci k němu přistoupili zodpovědně a vlastně jsme Hradiště do nějaké vyloženě pro nás nebezpečné situace nepustili. Vypadli nám naši tři brankáři a Honza po 14 dnech tréninku a pěti letech bez hokeje taky nezklamal. Ojedinělé šance soupeře pochytal, případně zkušeně vykryl. Já osobně jsem upřímně rád, že se nám daří vyhrávat i bez naší dlouholeté jedničky „Šurdy“ a „kritikům”, kteří roky zlehčovali výkon celého týmu větou „Bez Šurdy byste nevyhrávali“, tak těm jsme dokázali, že hrajeme jako tým a umíme se přizpůsobit každé situaci. Desetiletá práce, kdy se držíme na vrchu tabulky, není práce jednoho nebo dvou hráčů, každý rok a každý tým má nějaké osobnosti, které rozhodují. Byl tu Antonovič - Klimovič, byl tu gólmani Valúch a Vlachynský, byla tu zkušená obrana Nevídal - Rauš, Kučera - Vaněk, byl tu Šurý a David Rauš, který výborně podporoval útok Galuška – Flora – Stránský. Teď tu máme skvělý útok Mika - Zalubil - Červenka, podpořený poctivou prací a bojovností dalších pětek. Přes všechny osobnosti, které v Ostrohu vznikly, nebo byly, tak vždy to byla týmová práce celého týmu, od posledního hráče a přístupu čtvrté pětky až po přístup všech klíčových hráčů, ředitele zimáku, trenérů a vedoucího mužstva. Vítězství se skládá z maličkostí, ani v extralize jedna hvězda nevyhraje ligu nebo jeden vynikající brankář nezařídí vítězství a nevychytá zlato. Můžete mít vynikající jednu pětku, ale bez poctivé práce druhé a třetí taky nevyhrajete zápas... Důležité je mít poctivý tým, který chce trénovat v plném počtu, chce vyhrávat a věří v to, co dělá a co trénuje.  V zápase nám nastoupili i junioři, v brance byl brankář, co 5 let nechytal. Přesto jsme týmovým pojetím zápas zvládli a ještě s nulou. Pokud budeme s takovým přístupem jak k tomuto zápasu, tak k tréninkům přistupovat i nadále, tak se můžeme na špici soutěže pohybovat ještě několik let. Chce to stále poctivě trénovat a přistupovat ke všemu, co děláme, zodpovědně.“

HC Uherské Hradiště vs. HOKEJ Uherský Ostroh 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)

Sestava UO: Holý — L. Zalubil, Man, Vaněk, Fuga, Kukuliš, Rusňák — J. Zalubil, Červenka, Rauš, Stránský, Hlůšek, Pa. Flora, Polehňa, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava UH: Hendrych (Jakubčík) — Řezníček, Fridrich, Tischer, Skřivánek, Pippal, Kobylík, Lašák, Mišťúrik — Pavlůsek, Forman, Witoš, Bumbál, Petřík, Pavlůsek, Nohál, Jelének, Vogl, Kršjak

Branky a nahrávky: 12. Mika (Zalubil, Stránský), 28. Juračka (Rauš, Flora Pa.), 35. Flora Pa. (Stránský, Juračka), 38. Mika (TS), 54. Mika (Zalubil), 57. Stránský (Flora Pa.)

Vyloučení: 6:9 (+ TS proti UH – proměněno)