Další vysoké vítězství, tentokrát proti Uherskému Hradišti, soupeř doma padl po jedenácti brankách

Nejprve špatná úvodní část, vychytané trestné střílení, srovnání a rozjetý brankostroj. Ostrožané potvrdili roli favorita a slováckého rivala z Uherského Hradiště porazili vysoko 5:11.

Utkání nezačalo vůbec dobře. Už v 5. minutě se ostrožští muži dostali do oslabení. To se podařilo ubránit, nicméně v 8. minutě se ujali domácí vedení po gólu Pavla Bumbála. O odpověď se postaral v 10. minutě nejproduktivnější útok našeho týmu. Martin Červenka vyrovnal stav po asistenci Víta Miky – 1:1. Ve 14. minutě vrátil Uherskému Hradišti vedení Filip Nohál – 2:1.

Nepřiznivý vývoj utkání pokračoval i na začátku druhé třetiny, když ho podpořil už v 21. minutě druhou brankou hradišťský Bumbál při další přesilovce domácího týmu – 3:1. Po poslední akci domácích zavelel k obratu o dvě minuty později Petr Flora – 3:2. Další šance přišla v podobě přesilové hry ve 24. minutě. Ve vlastním oslabení se dostal Nohál do brejku, byl podražen a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Ondřej Dolíška byl ale skvěle připraven a podržel tým ve zlomovém okamžiku zápasu. O početní výhodu jsme se sice hned 3 vteřiny po nájezdu připravili faulem, ale v 25. minutě se postaral při hře 4/4 o vyrovnávací branku Vít Mika – 3:3. Další gól dělilo od toho srovnávacího pouhých 6 vteřin. Pavel Flora poslal Uherský Ostroh do vedení po jeho samostatné akci. V 29. minutě navýšil na dvoubrankový náskok Kuba Zalubil – 3:5. V 33. minutě se předvedl po dlouhé době taky Erik Juračka a druhým gólem v sezóně odčinil svůj předešlý faul – 3:6. V 35. minutě využil přesilovku Lumír Galuška a přidal sedmou branku – 3:7. O další ránu bezradnému soupeři se postaral ani ne o minutu později slepenou brankou Vít Mika – 3:8. V závěru prostřední části ještě stihl zakončit při přesilovce Vít Mika svůj hattrick devátým gólem – 3:9.

Skóre třetí třetiny otevřel v 43. minutě mladý hradišťský útok, který ještě loňskou sezónu oblékal juniorský dres Uherského Ostrohu. Martin Skřivánek zmírnil debakl čtvrtým gólem domácích – 4:9. Pozadu nechtěli zůstat ani mladí Ostrožané. Hned další minutu vstřelil opět desátý gól (i v Hodoníně) Adam Hlůšek – 4:10. V 52. minutě využil početní výhodu při přesilovce domácí Řezníček, zajistil tak poslední úpravu výsledku z hradišťské strany – 5:10. V 57. minutě znova faulujeme, nicméně se vytvořila situace dva na jednoho a proti brankáři Hendrychovi vyjeli Martin Červenka a Vít Mika, který svým čtvrtým gólem zakončil vydařené předvánoční 16. kolo krajské ligy.

Další utkání odehraje HOKEJ OSTROH v neděli 8. 1. 2023 od 17:00 na zimním stadionu v Uherském Ostrohu proti HK Kroměříž.

OHLAS ASISTENTA TRENÉRA (Bronislav Klauda):

„Vítězství se nerodilo vůbec snadno. V první třetině jsme hráli na velkém kluzišti spíš individuálně, což je velká chyba. Tahali jsme nohy, prostě to nešlo tak, jak bychom si představovali. Do druhé třetiny jsme to chtěli změnit a hrát kombinačně, ale srazila nás branka na 3:1. Teď to s námi moc dobře nevypadalo, navíc jsme ještě čelili trestnému střílení, které se „zaplaťpánbůh“ podařilo chytit Ondrovi. To byl asi zlomový moment celého utkání, kdy jsme začali mít pevnou půdu pod nohama. Ivan navařil vánoční punč v podobě nasazování různých lajn proti soupeři, pak už to byla jen exhibice. Padaly krásné branky a soupeř vůbec nevěděl, čí je. Do třetí třetiny jsme vstoupili opět trochu vlažně, ale spíš jsme si hlídali výsledek, a to utkání jsme chtěli zvládnout. Chtěl bych popřát všem přátelům ostrožského hokeje, hráčům a jejich rodinám krásné svátky a šťastný nový rok. Doufám, že nás budete podporovat i dál.“

HC Uherské Hradiště vs. HOKEJ Uherský Ostroh 5:11 (2:1, 1:8, 2:2)

Sestava UO: Dolíška (Peprník) — L. Zalubil, Man, L. Stuchlík, Fuga, Kukuliš, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, M. Rauš, Pa. Flora, Hlůšek, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava UH: M. Hendrych (P. Jakubčík) — M. Řezníček, M. Škubal, Z. Fridrich, R. Tischer, M. Lašák, V. Pippal, M. Skřivánek, R. Kobylík — D. Pavlůsek, A. Větříšek, A. Witoš, P. Bumbál, F. Petřík, F. Nohál, P. Kršjak, J. Vogl, T. Pavlůsek, J. Forman

Branky a nahrávky: 8. Bumbál (Pavlůsek, Lašák), 14. Nohál (Větříšek, Forman), 21. Bumbál (Řezníček, Pavlůsek), 43. Skřivánek (Witoš, Vogl), 52. Řezníček (Tischer, Pavlůsek) – 10. Červenka (Mika), 23. Flora Pe. (Flora Pa., Kukuliš), 25. Mika (Zalubil L.), 26. Flora Pa., 29. Zalubil J. (Červenka, Mika), 33. Juračka, 35. Galuška (Juračka, Flora), 36. Mika (Červenka, Zalubil J.), 39. Mika, 44. Hlůšek (Rusňák), 59. Mika (Červenka)

Vyloučení: 6:6 (+ TS proti UO – neproměněno)