V Blansku se podařil skvělý obrat, po špatném začátku nakonec slavíme vítězství za tři body

Třinácté kolo krajské ligy v Blansku nezačalo pro Ostrožany vůbec dobře. Už šest minut po startu utkání jsme prohrávali 3:0, skóre se nakonec podařilo otočit. Z Blanska jsme odvezli tři body za vítězství 4:5.

Skóre otevřeli domácí už 51 vteřin po úvodním buly. Tomáš Antoňů poslal Blansko do vedení. Ve 3. minutě nabízíme soupeři další šanci... Po faulu hrajeme oslabení. Dynamiters toho využili a navýšili svůj náskok na 2:0 po brance Matouše Krále. Minutu po obdržené brance přichází další trest, Matouš Král využil početní výhodu i podruhé. V 6. minutě prohráváme 3:0. Po oddechovém čase se hra změnila a začali se konečně prosazovat i Ostrožané. V 8. minutě překonal Lumír Galuška poprvé blanenského brankáře Šenka – 3:1. Dvacet vteřin před zvukem sirény si vzal puk Víťa Mika, objel levou stranou kluziště oba domácí obránce, natlačil se před branku a snížil těsně před koncem první třetiny na 3:2.

Druhá třetina začala podobně jako ta první ze strany domácích. Hned dvě minuty po začátku padla důležitá vyrovnávací branka v podání Marka Rauše – 3:3. Ve 26. domácí hráli v šesti a nabídli nám tak kvůli nepozornosti další přesilovku. Tu proměnil Pavel Flora a po delší době si připsal další bod za vstřelenou branku – 3:4. Ve 35. minutě se prosadil teprve podruhé v krajské lize Libor Stuchlík – 3:5. O chvíli později přišla další šance, tentokrát v podobě přesilovky 5/3. Sice zůstala nevyužitá, ale s výsledkem druhé třetiny jsme mohli být všichni spokojeni.

Třetí třetina nebyla na branky příliš bohatá, zato na tresty ano. Jedinou střelu dostal za záda ostrožského brankáře Ondřeje Dolíška v 56. minutě domácí Hynek Grünwald a zdramatizoval tak ještě závěr zápasu – 4:5. Vedení jsme udrželi až do konce a z Blanska jsme odvezli teprve jako druzí (po Kroměříži) v sezóně body.

Další utkání odehraje HOKEJ OSTROH po dvou týdnech na domácím ledě. V neděli 11. 12. 2022 nastoupíme od 17:00 proti celku HC Brumov-Bylnice, kterému máme co oplácet. Přijďte nás podpořit!

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda):

„Do zápasu jsme nastoupili hodně špatně, vlastně už od rozcvičky to někteří neměli v hlavě nastavené na ostrý zápas a jak se přistoupilo k rozcvičce, tak se začala první třetina. V dnešní době už nejde jen tak přijít na zápas a myslet si, že všechno půjde samo. Pokud si na zápas nenastavíte hlavu, tak nemůžete vyhrát a je jedno, jestli je to v kraji nebo v extralize. Víme, že máme rozhodčího, který píská úplně všechno… Stejně uděláme hned dva zbytečné fauly. Víme, že se nám v Blansku dlouhodobě nedaří a stejně začátek opět podceníme a začneme s přístupem jako na vánočním zápase. Dostali jsme se úplně zbytečně hned pod tlak, soupeř toho snadno využil. V 6. minutě 0:3 bylo děsivé. Museli jsme reagovat a ihned jsme sestavu poupravovali. Kluky jsme museli „trochu zjebat”, protože začátek byla opravdu tragédie. Po oddechovém času se nám podařilo dostat se do zápasu a většina hráčů začala hrát, co se očekává. Důležitá byla branka Vítka Miky na 3:2, kdy jsme si už začali věřit a opět bylo cítit, že chceme vyhrát. Vyšla nám i nově nacvičená přesilovka a v rozhodující chvilce podržel brankář. Z dnešního zápasu si musíme vzít, že nejde přijít na zápas s nepřipravenou hlavou. Koncentrace je dnes důležitá v každé soutěži a příprava na zápasy je důležitější než kdy jindy. Věřím, že se takový zkrat už nebude opakovat a začátek zápasu nám už neuteče.“

Dynamiters Blansko HK vs. HOKEJ Uherský Ostroh 4:5 (3:2, 0:3, 1:0)

Sestava UO: Dolíška (Stašek) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Vaněk, L. Stuchlík, Fuga, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, M. Kučera, M. Rauš, Stránský, Hlůšek, Pa. Flora, Polehňa, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava BLA: Šenk (Vlach) — Sedláček, Verner, Berka, Hussein, Němec, M. Antoňů, Rašovský — T. Müller, Král, Šmahel, Berka, Grünwald, Jílek, Antal, Majola, T. Antoňů, Malý, Kubíček, Staněk

Branky a nahrávky: 1. Antoňů (Müller, Grünwald), 4. Král (Němec), 6. Král (Jílek, Šmahel), 56. Grünwald (Malý, Antal) – 8. Galuška (Stránský, Man), 20. Mika (Zalubil L.), 22. Rauš (Mika), 27. Flora Pa. (Juračka), 35. Stuchlík (Zalubil J.)

Vyloučení: 9:9 (+ osobní trest 10 min. – Blansko, + osobní trest OK – Blansko, + fyzické napadení rozhodčího – Blansko)